Şimdi Ara

x1800xt ve 3D mark testleri

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
50
Cevap
0
Favori
2.869
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Öncelikle her zaman maruz kaldığımız üretici oyuncağı,
    tüketici aptallığına daha fazla kızmaya başladım.x1900 testleri geleceği
    için hem paylaşmak hem de yeniden bench havasına girmek için
    bir kaç gün uğraştım.

Ati rdx200 tam bir hüsran yaşattı,montajın kolay olması nedeniyle
    birkatı önce ona bağladım.Rezalet sonuçlar aldı.Lod dışında
    ati oc si ile ilgili hiç bir software doğru dürüst çalışmadı,,,

Scorlar kendi kategorisinde orb# 3 ila 10 arasında değişselerde beni
    tatmin etmediler.

Önce fx57 dice + dengerden blokla daha sonra fx57 birkat ile biraz
    cebelleştim.Bazı ss ler eksik,daha iyisinin geleceğini sandığımdan en yüksek
    2k1 i es geçmiş oldum.SS farklı scor farklı vereceğim.

45383

http://service.futuremark.com/compare?2k1=8866773

Birkatı bağlar multiprocessor tweak ile 46.5 kveya üstü alırım diye düşünürken
    birkatı ancak 266 fsb de stabil tutabildim. :(

VGA testlerini fx57 dice ile yaptım.Birkatla da denedim tabiki,fakat,,,,
    hatta hevesimi ona sakladım ,,,yani cpu dice iken son haklarımı kullanmadım
    fakat x1800 de de soft modla bir yere kadar varılacağını,daha iyi scorlar için
    hard mod gerekliliği,bir yerden sonra soft moda kartın cevap vermediği
    ve throttle yaptığını saptadım,,,,belki daha fazla soğutmak gerekiyor.

http://service.futuremark.com/compare?2k3=4556154

http://service.futuremark.com/compare?3dm05=1710201

Aşağıda birkatla yapılan ve vga throttle veya daha soğuma isteği vs gibi
    saçmalıklarını izah edebilmek için birkaç ss aldım.

Vgpu 1.550 ye kadar verdim,ama gördümkü belli bir akımın üzerinde
    artefact vermese ve testi bitirse dahi daha kötü sonuçlar veriyor.
    Yüklenmedim....
    Ati de yaptı yapacağını,o da koydu throttle ı,,,
    softmodu oldum olası sevmem zaten.....

Özet olarak,oyuncular sevebilir ama ben karta ısınamadım.
    Hele crossfire kullanacak board verimsiz olunca herşeyden bir soğuma geldi,,,,

Soğutma projeleri hariç....

Enerjime göre vga ya dice blok yaptırırsam bir kaç kez çakabilirim.
    Dediğim gibi ard arda yeni ürünlerin kısa aralıklarla çıkması,bazı donanımların
    dibini bulamamızı zorlaştırıyor.
    x850 cross fire deneyemeden x1800 geldi aradan 1 ay geçti x1900 dolaşmaya başladı
    Crossfire destekleyen kart rezalet vs vs
    Eeeee ebemin ,,,,neyse

Ortalıkta 6-9 ay bench anlamında görünmeyebilirim.,,,,

Bu aralar foruma yeni katılanlar fazla olduğu için
    bilgi amaçlı birkat düzeneğini de koyayım...salaş bir şey :)
    Vapolara benzemez tabi ama iyi iş görür :)

Biraz uzun oldu,,,sorular olursa yanıtlarım :)

Şöyle bir de 06 denedim,,tam bir hüsran,işlemci değişikliği istiyor :)
    Bıraktım :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi CanDostum -- 22 Ocak 2006 22:22:15 >

• abi eline sağlık,,, x1900 bekliyordum senden neyse boş ver ebesini
    zor tatmin olurum demiştin bir kez daha doğruladın orb3-orb10 daha ne olsun ki
    ama x1800 gerçekten verimsiz çıktı

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Digiali -- 22 Ocak 2006 22:28:15 >
  • sonuclar etkileyici bülent abi, eline saglık.. dedigin gibi donanımların dibi belli degil, yetisemeyiz son cıkan ürünü temin etmek de mesele.. isin icine birde maddiat giriyor koy ebesine gitsin...
  • Abi bu skorları gördükçe 2k1 inde yavaştan ömrünün doluğunu görmeye başlamak beni üzüyor... Nature 505 fps o ne öyle ya...

2k6 için ise diyecek tek söz dual corelar çıktı mertlik bozuldu...
  • abi senin icinde sıkıcı daha dogrusu biraz sorunlu bir gundu anlasilan ama yinede skorlar candostum skoru uzerine tek cikmak zor
  • quote:

Orjinalden alıntı: java

Abi bu skorları gördükçe 2k1 inde yavaştan ömrünün doluğunu görmeye başlamak beni üzüyor... Nature 505 fps o ne öyle ya...

2k6 için ise diyecek tek söz dual corelar çıktı mertlik bozuldu...

Ömrü dolmaz da,,,ama yeniden optimize edilmesi gerektiği kanaatindeyim,,,
    zira çok iyi bir sistem testi :)

• peki 2005 hakkında düşüncen nedir abi 2006 daha stabil bir test gibi geldi bana
  • bence 06 icin pack cıkarmaları lazım zira 3100mhz de ki cpu ile 2 fps göremiyoruz .. dual core olanlarda görse görse max 2 fps anca görür cpu testinin bu kadar agır olması cok sacma geldi bana
  • 2006 da CPU testi puana etki ediyormu?
  • quote:

Orjinalden alıntı: mustafayaman

2006 da CPU testi puana etki ediyormu?

Ediyor
  • quote:

Orjinalden alıntı: mustafayaman

2006 da CPU testi puana etki ediyormu?

hemde kol gibi etki ediyor..
  • Saçma Saçma Saçma neden 2005 te etmiyorda 2006 da ediyor. Dula core ları sattırmak içinmi? Şuna bak yaa CanDostum bile x1800xt si ve FX57 si ile 4800 puan almış.
  • quote:

Orjinalden alıntı: digiali

peki 2005 hakkında düşüncen nedir abi 2006 daha stabil bir test gibi geldi bana

Emin olun vga testlerini kart hakkında bilgi sahibi olmak için yapıyorum,,,biraz da spor olsun diye veya adet yerini bulsun.
    Esas vga testleri oyunlara göre yapılır diyecem,ama ondada şirketlerin kendilerine yontma olayı oluyor,ayrıca her oyunun motoru başka dolayısı ile standardize edilemiyor....

Kısaca her zaman olduğu gibi onlar çalıyor biz oynuyoruz,tam oyunu öğrenirken veya ona göre ritm tutarken değiştir deyiveriyorlar.Böyle giderse yakında oc anlamında mhz testleri vs ile idare edebiliriz.

2005 i oldum olası sevemedim,2006 yı ise emin olun bir kez test ettim.Java nın,2006 için dedikleri doğru,,,dual corelar için optimize edilmiş,sistem etkisini bu kadar dual corelara bağlamaları bana biraz garip geldi,,,
    Ama bu kadar çabuk değişimlere ayak uydurmak,parayı geçtim vakit,temin etmek ve olaya hakim olmak açısındanda çok güç,,,
    Yeni çıkan bir donanımın oc açısından keşfedilmesi o kadar kısa sürede olamıyor.
    Şu an x1800 ler için hard modu araştırayım yapayım desem,x1900 lerden yine geride kalacağız.
    Yukarıdada belirttiğim gibi sistemin test edilebilmesi,overclockerlar açısından her zaman daha tatmin edicidir.Futuremark ne yazık ki 2k1 i biraz boşladı,,,hatta kaldıracaktı bile ama millet kazan kaldırınca tornistan yaptılar.

Bu arada belirteyim,x850 nin vga dice bloğu uymadı,yeniden sanayide blok yaptırmak gerekiyor.Yoksa su soğutma ile denemeye de pek niyetim yoktu...
    hatta Koraydan x1900 ü sordum,blok delikleri nasıl diye...hoş şimdi yaptıracaz,yine uymayacak,,neyse aynıymış vs vs

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi CanDostum -- 23 Ocak 2006 0:14:57 >

• Bunların hepsi avartarımdaki pehlivandan elense istiyor. Şöyle beyinlerini patlatacaksın.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mustafayaman -- 23 Ocak 2006 0:15:23 >
  • mark 2006 ben hic sevmedim.. vga ya istedigin gibi aban, hard mod yap gpu ya -30 bas.. elinde dual core cpu yoksa hikaye.. ne yani simdi 2006 icin dual core mi alacaz.. olur görürsem söylerim koyun 2006 nın ....ne gitsin
  • quote:

Orjinalden alıntı: CanDostum

quote:

Emin olun vga testlerini kart hakkında bilgi sahibi olmak için yapıyorum,,,biraz da spor olsun diye veya adet yerini bulsun.
    Esas vga testleri oyunlara göre yapılır diyecem,ama ondada şirketlerin kendilerine yontma olayı oluyor,ayrıca her oyunun motoru başka dolayısı ile standardize edilemiyor....

Kısaca her zaman olduğu gibi onlar çalıyor biz oynuyoruz,tam oyunu öğrenirken veya ona göre ritm tutarken değiştir deyiveriyorlar.Böyle giderse yakında oc anlamında mhz testleri vs ile idare edebiliriz.

2005 i oldum olası sevemedim,2006 yı ise emin olun bir kez test ettim.Java nın,2006 için dedikleri doğru,,,dual corelar için optimize edilmiş,sistem etkisini bu kadar dual corelara bağlamaları bana biraz garip geldi,,,
    Ama bu kadar çabuk değişimlere ayak uydurmak,parayı geçtim vakit,temin etmek ve olaya hakim olmak açısındanda çok güç,,,
    Yeni çıkan bir donanımın oc açısından keşfedilmesi o kadar kısa sürede olamıyor.
    Şu an x1800 ler için hard modu araştırayım yapayım desem,x1900 lerden yine geride kalacağız.
    Yukarıdada belirttiğim gibi sistemin test edilebilmesi,overclockerlar açısından her zaman daha tatmin edicidir.Futuremark ne yazık ki 2k1 i biraz boşladı,,,hatta kaldıracaktı bile ama millet kazan kaldırınca tornistan yaptılar.

Bu arada belirteyim,x850 nin vga dice bloğu uymadı,yeniden sanayide blok yaptırmak gerekiyor.Yoksa su soğutma ile denemeye de pek niyetim yoktu...
    hatta Koraydan x1900 ü sordum,blok delikleri nasıl diye...hoş şimdi yaptıracaz,yine uymayacak,,neyse aynıymış vs vs

X1800 ve X1900 PCB'si tıpatıp aynı bülent abi soğutucuda veya blocklarda sorun yasamazsınız

• Yav kusura bakma CanDostum hocam. Senin topic ide kirlettik. ama insan sinirden fıttırıyor. 2006 ya Atiye nvidia ya ve dual core icat edene kızıp tüm sistemi satıp celeron alası geliyor.
  • quote:

Orjinalden alıntı: ZİW®O

quote:

Orjinalden alıntı: CanDostum

quote:

X1800 ve X1900 PCB'si tıpatıp aynı bülent abi soğutucuda veya blocklarda sorun yasamazsınız

EVET abi hatta ben ona güvenip waterblock sipariş ettim ALPHACOOL dan.. x1800 lere göre olan. büyük bişey
    2 tane sipariş ettim birini de satacam. kendiminkini de yeni X1900XT mde kullanıcam

• Bence 2k7 çıkmayacağı için dual core optimize etmiş olabilirler... sonuça 2k3 çıktığında da sürünüyodu kartlar ve 2k4 çıkmadı 2 yıl beklendi... Benzer bir durum olabilir...

Bu arada 2k5 i bende sevemedim çok dandik bir test...

Yani dual cpu lar ve yeni 48 pipline grafik kartları vs oturana kadar vs vs...

Birde şu var bu futuremark para yiyo herhal firmalardan... Yada her benchte birini lider yaparak kardeş payı yapıyor...

2k1 de ATI
    2k3 te Nvidia
    2k5 te ATI
    2k6 da Nvidia...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi java -- 23 Ocak 2006 0:38:53 >

• keşke 2006 değilde 2005se deselerdi şu teste bizi yükten kurtarırlardı
  • 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.