Şimdi Ara

x1650xt'niz kaç derecede çalışıyor ??!!

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
48
Cevap
0
Favori
1.660
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • bende boşta 50-55te calısıyor cok yuksek geldı acaba sızde kac derecede calısıyor

gecen ay 85 dereceyı gorerek yakmıstım da kendısını

• boştayken 45 derece. Sıcak yaz günlerinde, oyunda iken 70 dereceyi görmüştüm. Şu günlerde oyunda iken 62-66 derece arası geziniyor
  • x1650xt Aldığıma Pişmanım, Aşırı fan sesi kafa baş bırakmıyor. Genel problem olduğunu duydum sıcaklık Gece gündüz,yaz kış 40 ila 50 derecede çalışıyor.
  • yahu bu sıcaklıkları nsl sagladınız ben sımdı sadece ınt. te gırıyorum 58 derece fan da yuzde 84 de ya yardım edın yaa
  • quote:

Orjinalden alıntı: tuninger_haa

yahu bu sıcaklıkları nsl sagladınız ben sımdı sadece ınt. te gırıyorum 58 derece fan da yuzde 84 de ya yardım edın yaa

panik yok,benimkide aynı.fan %80 ama 55 dereceden aşağı düşmüyor.
    oyuna girerken aşağıdan vantilatörü açıyorum yoksa reset atıyor.sebebide ısınma,ati tool log dan baktım 75 e vuruyor rahat.ama vantilatörü açarak oyuna girince 60-65 lerda kalıyor sıcaklık.

• valla bazen oyundan çıktığımda merak edip bakıyorum 95 leri gördüğüm oldu hemde 65" den sonra fan %100 olacak şekilde ayarladım biosu. masaüstünde 65 ten aşağı düşmüyo bu yüzdende 80 e ayarlasam masaüstünde 80 de gezinir gpu :(.
    şimdiye kadar hiç vpu recover veya ısıdan dolayı bilmemne uyarısı çıkmadı(gerçi catalyst kurulu değil zaten) resette atmadı pc.
    eskiden çok kontrol ediyordum 75 e gelince pc yi kapatıp dinlendiriyordum felan filan da şimdi hiç saallamıyorum hatta fan sesi yüzünden tekrar bios flashlayacam bu sefer 80" de bile %36 da dönecek şekilde kademelendirecem
    bu arada kartım 1650 değil ama 1 serisinden sonuçta farketmez ısınıyor ama dayanıklı bu seri bence..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi multeci -- 30 Eylül 2007; 7:12:41 >
  • selam konuyla alakasız olcak ama ekran kartının sıcaklığını öğrenmek için ekran kartının kendi programını mı kullanıyosunuz yoksa başka bi programmı yüklediniz?
  • naptiniz ya?1600xt ile cok farki yok sanirim bu kartin.gerci ben ilkbahar degerlerini hatirliyorum ve bu yaz cok sicak gecti.bende 1 serisinden msi 1950 var yazmayayim degerlerini simdi.kasa ici sogutma veya kartin stok sogutmasi iyi olduktan sonra 1 serisi, 2 serisi diye bir sey yok.

@oguzg

ati tool
    http://www.techpowerup.com/atitool/

ati tray tools / hardware / overclocking

http://www.guru3d.com/article/atitraytools/189/

• saol cyrix
    yükledim o ilk programı ama sıcaklık göstermiyo. benim ekran kartında sıcaklık sensörü yok galiba
  • bende masa üstünde 60 derecelerde çalışıyor fan oyun oyunda da 70 i geçiyor, alakasız olcak ama fanın hızını hangi programla görüyorsunuz.
  • cyrixin verdiği programlar o işede yarıyor
  • quote:

Orjinalden alıntı: cyrix120

naptiniz ya?1600xt ile cok farki yok sanirim bu kartin.gerci ben ilkbahar degerlerini hatirliyorum ve bu yaz cok sicak gecti.bende 1 serisinden msi 1950 var yazmayayim degerlerini simdi.kasa ici sogutma veya kartin stok sogutmasi iyi olduktan sonra 1 serisi, 2 serisi diye bir sey yok.

@oguzg

ati tool
    http://www.techpowerup.com/atitool/

ati tray tools / hardware / overclocking

http://www.guru3d.com/article/atitraytools/189/

ya benimde önceleri düşüktü değerlerim bench alırken bile 85 i göremiyodum sonraları böyle olmaya başladı. hetsinki temizleyemiyorum uzun zamandır vidalar yalama oldu süpürgeyle felan filanda olmuyor, e kartda biraz yıprandı 2 senelik kart ısınarak yanan kart pek rastlamadım genelde ya psu dan ya voltajdan oluyor psu da dandik benim ama maşallah kart iyi gidiyor bakalım nolacak...

• bende powercolor x1650pro war el değmiyecek kadar sıcak ama sorunsuz çalışıyor..
  • Ege nin sıcak havasinda boşta 58 civarı..yükte oyuna göre 75 e çıkıyor...çok sıcakta 80 gördüm... ati tool testinde 85de gördüm ama bu sıcaklıklar fps ye etki etmiyor en azından gözlemlediğim kadarıyla
  • quote:

Orjinalden alıntı: multeci

valla bazen oyundan çıktığımda merak edip bakıyorum 95 leri gördüğüm oldu hemde 65" den sonra fan %100 olacak şekilde ayarladım biosu. masaüstünde 65 ten aşağı düşmüyo bu yüzdende 80 e ayarlasam masaüstünde 80 de gezinir gpu :(.
    şimdiye kadar hiç vpu recover veya ısıdan dolayı bilmemne uyarısı çıkmadı(gerçi catalyst kurulu değil zaten) resette atmadı pc.
    eskiden çok kontrol ediyordum 75 e gelince pc yi kapatıp dinlendiriyordum felan filan da şimdi hiç saallamıyorum hatta fan sesi yüzünden tekrar bios flashlayacam bu sefer 80" de bile %36 da dönecek şekilde kademelendirecem
    bu arada kartım 1650 değil ama 1 serisinden sonuçta farketmez ısınıyor ama dayanıklı bu seri bence..

benımkı 85 dereceyı gordum dıye yandı :D (4 sa. kadar gta oynadım sadece)

fan %100 de bıle 53 un altına dusmuyo aksam ustu saatlerınde

bırde kasaya yandan buyuk bı fan takayım dıyorum acaba yararı olur mu
    goruslerınız nedır bu konuda acaba

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi tuninger_haa -- 1 Ekim 2007; 17:42:22 >

• quote:

genelde ya psu dan ya voltajdan oluyor psu da dandik benim

psu isiyi etkiliyor biz bir kac kartta denedik.

quote:

bırde kasaya yandan buyuk bı fan takayım dıyorum acaba yararı olur mu

tabii ki olur da sen buyuk fan bulursan bana da haber ver yok ki piyasada 14 cm uzeri fan.kapagi acip kucuk sinbo vantilator en kolayi arkadas yapmis bile bak.

quote:

ama vantilatörü açarak oyuna girince 60-65 lerda kalıyor sıcaklık.

sinbo 30 lira olsa bir de soyle bisi olur ben 1600xt de kullandim baya fayda ediyor ama pahali hem vantilator portatif.

http://www.evrenshop.com/asp/show_stock.asp?product=..ZM13

• cyrix120 cvp için tesekkurler.
    ben zaten şu pencereye takılan 220v luklardan arıyorum :) tabı kucuklerı varsa

bir de ben şu fanların faydalı olacagını dusunmuyorum yani acaba kac derecelık dusus sağlıyor cunku bir fan için 50-60 ytl az bi para degıl bence
  • Sapphire x1650xt yi ilk aldığımda masaüstü 65 dereceydi
    sonra fanı söküp termal macunu yeniledim şimdi ise masaüstü 58 derece

Edit---İmla hatası

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi HyperActive -- 1 Ekim 2007; 23:38:33 >
  • quote:

Orjinalden alıntı: HyperActive

Sapphire x1650xt yi ilk aldığımda masaüstü 65 dereceydi
    sonra fanı söküp termal macununu yeniledim şimdi ise masaüstü 58 derece

sanırım ati tools kullanmıyorsunuz pc yi acıpta atı tools u acmayı unutunca bende de oluyor bı bakmısım 62 derece :D

macunu demek lazım bır de
  • quote:

Orjinalden alıntı: tuninger_haa

quote:

Orjinalden alıntı: HyperActive

Sapphire x1650xt yi ilk aldığımda masaüstü 65 dereceydi
    sonra fanı söküp termal macununu yeniledim şimdi ise masaüstü 58 derece

sanırım ati tools kullanmıyorsunuz pc yi acıpta atı tools u acmayı unutunca bende de oluyor bı bakmısım 62 derece :D

macunu demek lazım bır de

Ati toolsu açınca çok ses yapıyor meret

• 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.