Şimdi Ara

X1 Hakkinda Deneyimlerim

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
8
Cevap
0
Favori
838
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Merhaba arkadaslar, 2013 model (aslinda cikis tarihi 12.2012 ama adam 2013 yazmis) 110 bin km de X1 xdrive 20d otomatik bir arac aldim. Aldigim kisi anladigim kadariyla aracin ilk sahibi.

X1 Hakkinda Deneyimlerim

X1 Hakkinda Deneyimlerim

Aracta suan yaz icin lastikleri var ancak cok iyi durumda degil o yüzden Michelin Pilot Sport 4 245/45 ZR18 (100Y) XL mit Felgenschutzleiste (FSL) den siparis verdim gelmesini bekliyorum. Bir de arka tamponun korucuyusunda cizikler var. onla ilgili konu acmistim cizikleri nasil gideririm diye ama henüz bulamadim bi sey. konu burada

Aracta sadece arka sensör var maalesef. On sensor ve kamera icin bmw garajindan fiyat istedim 5000 franka yakin bir masraf cikti (iscilik ve malzeme) o da 22 bin tl civari ediyor. Pahali geldigi icin vazgectim tabi. Belki ilerde kendim takmaya calisirim.
    z
    Haritasi 2012 yilina aitti, sagolsun bir arkadas bana FSC yolladi ben de 2018 e güncelledim haritayi. Firmware i de güncelledim.. Simdi coding olayina sardim, bmw nin gizli özelliklerini acmayi vs deneyecegim. Kaliteli bir k+dcan kablosu ariyorum, bulunca CARLY ya da baska app lerle özellik acip kapatacagim..

Aynalari büyük oldugu icin, ayna kapama acma özelligi yok. Belki bmw pasif yapmis da olabilir belki aynalarda motor olmadigi icin kapanmiyor da olabilir.

Aracin hafizasinda 100 km de 2.2 litre yakit harcadigi gösteriliyor. Acikcasi pek inanasim gelmedi. Dün reset attim, bakalim ne kadar harciyormus 100 km de görelim. Eger cidden 2.2 lt harciyorsa harika olur.

Arac gayet konforlu ancak cok büyük ya da ben öyle hissediyorum. Buralarda cok bisiklet oluyor o yüzden bazen yanyana gecmek riskli olabiliyor. Keza park ederken sagi solu önü ne kadar yakin kestiremiyorum, tam alisamadim araca. O yüzden sensor + kamera olsa iyi olur diye düsündüm.

Xdrive teknolojisi sayesinde cekis sistemi degismis. sdrive daki gibi arkadan itisli degil, sanirim 4 ceker deniyor ama dinamik bicimde ihtiyac olan tarafta cekis gücü arttiriliyor. Virajlar gayet rahat aliniyor ve hosuma gidiyor. Ayrica araba baya bir kisa mesafede hizlanabiliyor.

120i/d almayi düsünüyordum ama nerden karsima ciktiya x1 i gördüm ve sonra buna yogunlastim. 120 de bir tecrübem olmadigi icin iyi mi yaptim kötü mü yaptim bilmiyorum ama uzun bir süre bu araci kullanacagim gibi duruyor. Hayalimdeki araba x6 idi ama x1 bile bana büyük geldiyse x6 yi hayal edemiyorum, belki alisirim..

Bu aracla ilgili cok fazla bilgi vs bulamiyorum, özellikle coding icin.. Bu arabayi almayi düsünen arkadaslar varsa, sorulari olursa bilgim dahilinde cevaplamaya calisirim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ertan2002 -- 4 Mayıs 2018; 2:36:33 >

• Hocam yeryüzünde 2.2 litre yakan araç yok.uzun yolda bile yakamazsiniz

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Bana da pek inandirici gelmedi cünkü ilaninda sehir icinde 6.1, ortalama da 5.4 yakiyor görünüyor. Ama araba ekraninda ve bilgisayarinda ortalama yakit 2.2lt/100, ortalama hiz 54 yaziyordu. Ikisini de resetledim :) bakalim kac yakiyor gercekte.
  • güle güle kullanın, ben olsam aracı park yerine diklemesine değilde 29,30,31'i kapatacak şekilde enlemesine koyarım.
  • quote:

Orijinalden alıntı: GYKA

güle güle kullanın, ben olsam aracı park yerine diklemesine değilde 29,30,31'i kapatacak şekilde enlemesine koyarım.
    Tesekkür ederim. Insallah kazasiz belasiz kullanirim :)
    Neden diklemesine park etmemem gerekiyor? Oradaki numaralara maalesef park edemem cünkü ücretle satilan park yerleri. Zaten 31 dolu. 28 ve 30 bos ama, park alaninin sahibi firma cekici cagirip araci cektirmeye hakki var ve bunun cezasi da baya agir :)Yolun yukarisinda yan park yeri var ancak orasi yol üzeri oldugu icin ve yol da dar oldugu icin birilerinin vurma ihtimali var. :)
  • ertan2002 kullanıcısına yanıt
    büyük bir şehirden küçük bir şehire taşındım işim nedeniyle, büyük şehirde yer yok diye 3 sokak aşağıya park eder arkamıza dönüp bakmadan evimize gelirdik. küçük şehirde ise vatandaş elinden gelse asansöre bindirip evinin salonuna sokmaya çalışıyor. Adama versen X1'i kuşların kıçına don giydirir arabasına pislemesinler diye, yapamıyorsa da oğlunu görevlendirir git arabanın başında bekle diye. o fotodaki boş park yeri imkanı kendisinde olsa enlemesine koymazsa ben hiç birşey bilmiyorum :)
  • quote:

Orijinalden alıntı: GYKA

büyük bir şehirden küçük bir şehire taşındım işim nedeniyle, büyük şehirde yer yok diye 3 sokak aşağıya park eder arkamıza dönüp bakmadan evimize gelirdik. küçük şehirde ise vatandaş elinden gelse asansöre bindirip evinin salonuna sokmaya çalışıyor. Adama versen X1'i kuşların kıçına don giydirir arabasına pislemesinler diye, yapamıyorsa da oğlunu görevlendirir git arabanın başında bekle diye. o fotodaki boş park yeri imkanı kendisinde olsa enlemesine koymazsa ben hiç birşey bilmiyorum :)
    :) ben de buranin baskentinde yasiyorum ve park sorunu burada da var. O yüzden evinin önünde böyle bir park oldugu icin sansliyim, aylik 50 frank. Bir de alt kata park yapmislar orasi da aylik 120 frank. Belki kis ayi oraya park ederim cünkü baya soguk oluyor ve cok kar yagiyor. Karlari temizleyene kadar da acayip zaman geciyor :)

• GYKA G kullanıcısına yanıt
    Sebep?
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.