Şimdi Ara

X 3 VS Q 5 VS VOLCO XC 60

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
21
Cevap
0
Favori
1.289
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • ARKADASLAR, AILEYE SUV TARZI EKTEKI ARACLARDAN BIRINI ALMAYI DUSUNUYORUM, 2.EL ALMAYI DUSUNUYORUM MUHTEMELEN 2012 MODEL AZ KM YAPMIS TAVSIYELERINIZ NELERDIR? GONLUM X 3 TEN YANA AMA IC HACMI EN BUYUK ARAC HANGISIDIR? BURDA KARARSIZ KALDIM.. YARDIM

• Söylediğin araçları daha önce hiç kullanmadım. (umarım kullanma şansım olur bir gün) Ama sadece dışarıdan bakan birisi olarak q5 en güzel görüneni diyebilirim. Sonra xc60 en son X3. Yalnız Xc60 bariz daha ucuz gibi. Aynı paraya geniş iç hacim için xc 70 tercih edilebilir. ( boyutlarını pek bilmesem de daha büyük olduğunu tahmin ediyorum)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi orodyn -- 6 Mayıs 2013; 15:10:10 >
  • volvo en iyi seçim olur bana göre
  • xc60 4x4 değil, awd serisi 2.0 üstünde bir motor seçmeniz gerek, o zaman zaten vergilerinden dolayı fiyat avantajından çıkmış oluyor.

x3 performans olarak q5'den daha iyidir. 2012 yılındaki motor verilerine göre 0-100 Q5 9.5, X3 8.5 saniyede tamamlamış.

4x4 başarısı olarak tüm gücü kayıpsız olarak 4 tekere yine x3 aktarır, çamura saplansan x3'den daha kolay çıkarsın. Şuradanhttp://www.youtube.com/watch?v=HvqQuC_8VrM

özetle
    Yol tutuş, performans x3
    görünüm, konfor, ikinci el piyasası ve dış görüntü açısında q5

İstanbul'da aile aracı olarak kullanacak olsam Q5 düşünmeden alırdım, fakat arazide kullanacaksanız X3 daha uygun olur.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Alfredo -- 6 Mayıs 2013; 16:39:40 >
    < Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

• her sekilde x3
  • quote:

Orijinalden alıntı: Alfredo

xc60 4x4 değil, awd serisi 2.0 üstünde bir motor seçmeniz gerek, o zaman zaten vergilerinden dolayı fiyat avantajından çıkmış oluyor.

x3 performans olarak q5'den daha iyidir. 2012 yılındaki motor verilerine göre 0-100 Q5 9.5, X3 8.5 saniyede tamamlamış.

4x4 başarısı olarak tüm gücü kayıpsız olarak 4 tekere yine x3 aktarır, çamura saplansan x3'den daha kolay çıkarsın. Şuradanhttp://www.youtube.com/watch?v=HvqQuC_8VrM

özetle
    Yol tutuş, performans x3
    görünüm, konfor, ikinci el piyasası ve dış görüntü açısında q5

İstanbul'da aile aracı olarak kullanacak olsam Q5 düşünmeden alırdım, fakat arazide kullanacaksanız X3 daha uygun olur.

Bunlar o videoya cevap olarak yapılmış

http://www.youtube.com/watch?v=PfcIt7L6hY0
    http://www.youtube.com/watch?v=IMfUrS98Kbk

Buradan anlaşılması gereken şu. Güvenilir ve tarafsız bir test merkezi test yapmadıkça gerisi yalan. Tabi bunun bir çok nedeni olabilir bu testler sürücüye, takılı lastiğe, o anda devrede olan veya kapatılmış yardımcı ekipmanlara bağlı olarak değişir. Teşekkürler.

• Bütçen nedir ? Eğer 100 bin TL'nin altındaysan kesinlikle hiç birini tavsiye etmiyorum.En başta dış görünüş olarak hepsi kötü eski modellerde.Infiniti FX'lere bi göz at derim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: MarcusFrex

Bütçen nedir ? Eğer 100 bin TL'nin altındaysan kesinlikle hiç birini tavsiye etmiyorum.En başta dış görünüş olarak hepsi kötü eski modellerde.Infiniti FX'lere bi göz at derim.

100 BIN TL YE NE ALABILIRIM KI KESKE 100 BIN TL OLSA AMA SANIRIM 150 BIN TL HATTA 160 GOZDEN CIKARMAK GEREK OZELLIKLE Q5-X3 ICIN.
  • quote:

Orijinalden alıntı: fulmonty

quote:

Orijinalden alıntı: MarcusFrex

Bütçen nedir ? Eğer 100 bin TL'nin altındaysan kesinlikle hiç birini tavsiye etmiyorum.En başta dış görünüş olarak hepsi kötü eski modellerde.Infiniti FX'lere bi göz at derim.

100 BIN TL YE NE ALABILIRIM KI KESKE 100 BIN TL OLSA AMA SANIRIM 150 BIN TL HATTA 160 GOZDEN CIKARMAK GEREK OZELLIKLE Q5-X3 ICIN.

70 bin TL'ye dolu bi Infiniti XF al işte, artanı da yersin
  • Range rover evoque.da bakabilirsiniz...

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • x3 aralarında en çevik ve iyi yol tutan, xc60 ise en konfor odaklı ve hantal olanı gibi hissettiriyor ama aralarında en dengeli yol tutuş xc60'da.

En azından aşağıdaki testin sonucuna göre öyle...

X 3 VS Q 5 VS VOLCO XC 60

İç hacim olarak kayda değer farklar olacağını sanmıyorum, velki q5 bir nebze geniş olabilir diğer ikisinden.
  • Porsche Macan'ı bekleyin.

Bunlar arasından Q5 bence daha mantıklı özellikle şehir içi kullanılacaksa. X3 zaten ikisinden de pahalı. XC60 4 çeker olamayacak 2.0 motor ile.
  • quote:

Orijinalden alıntı: fulmonty

ARKADASLAR, AILEYE SUV TARZI EKTEKI ARACLARDAN BIRINI ALMAYI DUSUNUYORUM, 2.EL ALMAYI DUSUNUYORUM MUHTEMELEN 2012 MODEL AZ KM YAPMIS TAVSIYELERINIZ NELERDIR? GONLUM X 3 TEN YANA AMA IC HACMI EN BUYUK ARAC HANGISIDIR? BURDA KARARSIZ KALDIM.. YARDIM

X3 en sportif olan araç,çok çevik diğerlerine göre.Motor ve şanzıman olarak da en iyisi.
    Q5 x3ten daha heybetli bir araç.İşçilik ve malzeme kalitesi olarak çok iyi,ayrıca şık bir dış tasarımı var.
    xc60 bunların ikisinin yanında epeyce heybetli duruyor,tahminimce daha büyük ve geniş olacaktır.Bir nevi asfalt gemisi görüntüsü var volvoda.
    Araçları 2. el satan bir çok satıcı veya plazayla karşılaşabilirsiniz,İstanbul gibi büyük şehirlerdeyseniz ulaşımınız daha kolay olur.
    3 aracı da görüp ona göre karar vermek en iyisi olacaktır.

• Göze hoş gelen q5.kullanmadığım için hiçbirini...

• keşke infiniti 2.0 motor ve türevi getirse de yollarda daha fazla görebilsek şu canavarı

http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-arazi-suv-pick-up-infiniti-grand-motors-2011-infiniti-fx30-ds-boyasiz-hatasiz-sok-fiyata-122957139/detay

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi golfçü_ -- 7 Mayıs 2013; 13:36:14 >
  • XC60 kullananların yorumlarını dinlemeden seçim yapmayın derim.

Özellikle AWD istemiyorsanız Volvo nun donanım olarak dolu modelleri daha mantıklı gibi duruyor.

• Range rover evoque tasarım olarak en iyi seçim olur.
  • Volvol hem güvenlik açısından hem de aile arabası
  • Volvo'da d4 motorda hem 4x2 hemde 0-100 10.3 sn. Yaz günlerinde hem yük hem klima açtığında ciddi hantalaşacaktır.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Alfredo

Volvo'da d4 motorda hem 4x2 hemde 0-100 10.3 sn. Yaz günlerinde hem yük hem klima açtığında ciddi hantalaşacaktır.

Ben kullanıyorum, geartronic'in tepkilerinden de çok memnunum. gereğinde hemencecik birkaç vites birden düşürebiliyor. Motorun torku 400nm olduğundan bazen patinaja bie düşebilirsiniz kalkışlarda...
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.