Şimdi Ara

WS-37397-9 Hatası

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
21
Cevap
0
Favori
349
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Bugün gidip PS4 Slim 1TB satın aldım.Eve geldim kurduk oynadık derken PSN bağlanmak istediğimde maalesef WS-37397-9 hatasını almaktayım.DNS değiştirdim MTU değişirdim yok düzelmiyor.Bu hatayı nasıl düzeltebiliriz? Bi ara PSN girdim gayet güzel çalışıyordu sonra yine aynı hatayı verdi.

Konsoldan soğudum resmen ne yapabilirim?

• Eğer statik IP kullanıyorsan yeni IP almalısın servis sağlayıcından çünkü IP ban yemiş olabilir. Dinamik IP varsa modemi kapa aç. Yine olmadıysa modeme reset atın bu arada PS4'de herşey ilk hali gibi yapın ve deneyin.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi downrock -- 22 Şubat 2017; 2:22:18 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: downrock

Eğer statik IP kullanıyorsan yeni IP almalısın servis sağlayıcından çünkü IP ban yemiş olabilir. Dinamik IP varsa modemi kapa aç. Yine olmadıysa modeme reset atın bu arada PS4'de herşey ilk hali gibi yapın ve deneyin.

Dynamic IP kullanıyorum hocam yeni ip almanın başka yolları yok mu? Modem arayüzünden felan ayar yapamaz mıyız?
  • O zaman dediğim gibi dinamik IP varsa modemi kapayın açın. Yine olmadıysa modeme reset atın bu arada PS4'de herşeyi ilk haline getirin. Hata düzeldikten sonra Ip verirsiniz sonra da DMZ açarsınız.
  • quote:

O zaman dediğim gibi dinamik IP varsa modemi kapayın açın. Yine olmadıysa modeme reset atın bu arada PS4'de herşeyi ilk haline getirin. Hata düzeldikten sonra Ip verirsiniz sonra da DMZ açarsınız.

Yaptım portları da verdim DMZ ayarınıda konsoldaki ip numarasına göre ayarladım yine aynı :(

Bi ara ne güzel çalıştı girdim PS Store'da hiçbişeyi değiştirmeden sonra bişeyler oldu yine girmemeye başladı anlamadım sorunu.IP den olsa girmezdi.

Bazen diyorum keske Xbox olsaydım.

WS-37397-9 Hatası

WS-37397-9 Hatası

• Güncel sorun hala devam etmekte.Sorunumu çözene Store'dan 1 adet oyun hediye edicem....
  • Ip banlanmis hocam. Modemin fisini cek 15 sn bekle yeniden tak. Halen olmuyosa en basit cözümü bu emaile: service@de.playstation.com mail yazacaksin. Haksiz yere banlandim de. Onlar kontrol ediyo haksiz yere banlandiysan aciyolar ve üstüne özür icin biseyler vermeleri lazim. 1 hafta filen sürüyo yanliz.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: KOEMAN32

Ip banlanmis hocam. Modemin fisini cek 15 sn bekle yeniden tak. Halen olmuyosa en basit cözümü bu emaile: service@de.playstation.com mail yazacaksin. Haksiz yere banlandim de. Onlar kontrol ediyo haksiz yere banlandiysan aciyolar ve üstüne özür icin biseyler vermeleri lazim. 1 hafta filen sürüyo yanliz.

Hocam yaptım defalarca birçok şey denedim..

Dün 2 kere bağlandım PSN'e sonra bi anda gitti IP banlanmış olsa nasıl giricek ki orasınıda anlamadım doğrusu.

En son port açtım DMZ ayarlarını yaptım yine tık yok :S
  • Bu emaile henüz mail yazmadiysan bi dene sansini. Yardim ederler illaki.

• quote:

Orijinalden alıntı: KOEMAN32

Bu emaile henüz mail yazmadiysan bi dene sansini. Yardim ederler illaki.

Mail attım bakalım hocam inş hallederler.
  • Ins

• Hocam herşeyi denediniz madem bir test yapın o zaman.İnterneti olan birine wifi'den bağlananın ya da telefon ile ağ açın sonra deneyin ona rağmen olmuyorsa makinayı fabrika ayarlarına getirin. Ayrıca bir ara düzeldi sonra yine aynısı oldu ise IP çakışma ihtimali yüksek

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi downrock -- 22 Şubat 2017; 20:45:45 >
  • quote:

Hocam herşeyi denediniz madem bir test yapın o zaman.İnterneti olan birine wifi'den bağlananın ya da telefon ile ağ açın sonra deneyin ona rağmen olmuyorsa makinayı fabrika ayarlarına getirin. Ayrıca bir ara düzeldi sonra yine aynısı oldu ise IP çakışma ihtimali yüksek

IP çakışması olayını nasıl düzeltebiliriz peki hocam?

Ben WiFi'a bağlanırken Özeli seçtim

ordan IP,DNS adreslerini elle girdim.Yine düzelmedi.
  • Siz diğer dediklerimi yaptınız mı? Eğer kullandığınız Ip farklı cihazda kulanılıyorsa olur farklı IP verin. Ama dediğim gibi diğer seçenekleri deneyin.
  • İşin garip tarafı bilgisayarımdan da PSN Store'a giremiyorum

Girmek istediğimde şu yazıyla karşılaşıyorum.

The PlayStation®Store is currently not available.

You can learn about PlayStation™Network content and services at PlayStationNetwork.com
  • Hocam büyük ihtimal ban yemişsiniz bu arada Statik ip kullanma ihtimaliz de yüksek. PlayStationNetwork.com iletişime geçin.
  • quote:

Hocam büyük ihtimal ban yemişsiniz bu arada Statik ip kullanma ihtimaliz de yüksek. PlayStationNetwork.com iletişime geçin.

Chat'ten iletişime geçicemde PSN üyeliği açamıyorum hocam ne kadar kötü bi durum ya
  • Yukarıda yazan arkadaşın dediği gibi mail atınız veya 00 90 444 76 69 numarayı arayın.
  • Bu hata kodunu Superonline denilen çöp servise geçtiğimden beri ben de almaya başladım. Modem ayarlarına girip reset atın, fişi çekerek çözülmüyo bu sorun.
  • Telefonu hotspot olarak kullandım PSN girdim üyelik açtım GTA V bile satın aldım ama tekrar Wi-Fi'a döndüğümde sorun aynı..
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.