Şimdi Ara

wot'a para vermek enayilik mi?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
9
Cevap
0
Favori
487
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • 4 yıldır bu oyunu oynuyorum ve 3 sene üst üste yıllık pre hesap aldım, 4 adet de pre tank aldım.
    ancak özellikle son 1.5 senedir oyun oynarken çektiğim eziyetler ve özellikle eşleşmedeki adaletsizlik beni sorgulamaya itti.
    ilk olarak manyak bir lag var, internetim s.o 25/5mb fiber olmasına rağmen özellikle hafta sonları (cuma akşamlarıda) (bugün de dahil) eu1 de tank ne hikmetse tamda düşmala karşı karşıya geldiğim esnada sapıtıyor ya biden olduğu yerden farklı bir yere ışınlanıyor yada ateş ettiğim anda düşman bambaşka biryere gitmiş ve bana saydırıyor oluyor. eu2 ise bu duruma bile gelemiyorum tank komut dinlemiyor. bu durumu defalarca wota ticket atmama rağmen ne hikmetse hafta içi olmayan s.o sorunu birden s.o sorunu oluyor, adamlar inatla bizde sıkıntı yok internet S.S ile görüşün diyor. S.o ile görüştüm hatta ortak havuzdan da çıktım ama sorun çözümlenmedi, cuma akşamı ve haftasoları diğer günler olmayan manyak lag (dikkat ping artışı değil bu bambaşka tank ışınlanıyor diyorum) oluyor.
    diğer konu ise eşleşme sorunu.. güya son birkaç güncelleme ile bu sorun giderilmişti, ama xvm den bakıyorum, tamam bize kaç td hv veya ligt veriyse karşıyada aynı sayıda vermiş ama bizdeki t10 lar bildiğin odun karşı taraftakiler uni. gelde t8 tankla oyunu çevirde göreyim..
    oyuna t10 ile giriyorum yeminle 10 maçın 9 unda full t10 maça veriyor.
    lan ben t8 iken full t8-9-10 maç ben t10 iken full t10 maç.. bunun neresi adalet. full t10 ikende xvm puanlarını toplasak bizim takıma düşman arasında en az 3-4k fark var bizde en iyi oyuncu 8k puanda iken karşıda 4 tane 9k oyuncu.. gelde kazan.
    ha buna rağmen kazanmıyormuyum evet kazanıyorum ama inanın bala göte ya cap. ten ya rush den., öbür türlü herifler bizi hep silindir gibi eziyor.

bunu wot tr forumunda birkaç kere dile getirdim, gazeteci muamelesi gördüm (o yazdıklarımdan dolayı değil başka bir sebepten ceza alıp uzaklaştırıldım)

Bu durumda siz olsanız zevk almak için oynadığınız oyunda sinir sahibi olmak için ekstra para verirmiydiniz.

• Oyuna verilen para bana gore dert edilmesi gereksiz bir mebladir. Zevkin hesabi tutulmaz misali, oyun keyif veriyorsa oyuna harcadigin para hakkini veriyor demektir. Bunun kararini bize sormak yerine kendin vermelisin. Sirf para veriyor olmak o paranin karsiligini almis olmayida gerektirmiyor, zaten. Kisiden kisiye degisen goreceli bir durum bu.
    Lag sorununa gelirsek muhtemelen bircok kiside vardir ama sendeki cidden kotuymus. Bence bu WOT dan ziyade senin PCnden kaynaklaniyor. Ayrintili birseyler yazmadan ne oldugunu bilemem. Misel; kendi cihazimda asiri pinge sebep olan sey sonradan taktigim bir RAM den kaynakliymis. O RAM i cikardiktan sonra cihazdaki ping surelerim bariz farketti ama kime soylesem RAM in bir alakasi yok diyor :) Kendim yasamis olmasam RAM in pingi etkileyebilecegi aklimin ucundan gecmezdi. Sendede belki yazilim belkide donanimsalbir sorun vardir. Bana kalirsa PC yi formatlayip bir dene oncelikle.
    Eslesme ; bundan herkes sikayetci, yani evet yakin zamanda super heavylere karsi super heavy atacagini ve ustuste en alt tier cikmama icin bir duzenleme yapildi ama bu oyuncu kalitesinin esitlendigi anlamina gelmiyor. Bir taraf mosmor unicum iken diger taraf kirmizinin 15 tonu olabiliyor. Zaten bunun en bariz kaniti cogu oyunun 15-5, 15-3 veya 15-0 gibi skorlar ile 3-5dk arasinda bitiyor olmasi. Bunu cozumu WG tarafinda henuz yok, uzun bir surede olmaz tek caren, iyi oyuncular bulup Platoon (Mufreze) yapmak.

Herseye ragmen bi sekilde oyun kendini oynatiyor, en kotu ihtimal ben gibi gunde 3-5 macin ustune cikmayip 1 tanki 1-2 sene icerisinde yavas yavas kasmak. En azindan daha az sinir oluyorsun :)

• Oyunu 2013 ten beri oynuyorum ilk kez bu yıl para harcadım altın ve pre hesap aldım keşke daha önce alsaymisimn oyun benim için şimdi daha da zevklendi .eğer sana zevk vermekten çok izdiraba dönüştüyse bence ara vermelisiniz yada birakmalisin oyun bu sonuçta zevk vermeli wo uçak ve gemide oynadım ara vererek ama tank aklımdan çıkmıyor zevk alıyorum çünkü.oyuna verilen para bütçeni zorlamiyorsa bence zararsız ha şu bir gerçek bence pahalı bı oyun

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: GurcellOnline

Oyuna verilen para bana gore dert edilmesi gereksiz bir mebladir. Zevkin hesabi tutulmaz misali, oyun keyif veriyorsa oyuna harcadigin para hakkini veriyor demektir. Bunun kararini bize sormak yerine kendin vermelisin. Sirf para veriyor olmak o paranin karsiligini almis olmayida gerektirmiyor, zaten. Kisiden kisiye degisen goreceli bir durum bu.
    Lag sorununa gelirsek muhtemelen bircok kiside vardir ama sendeki cidden kotuymus. Bence bu WOT dan ziyade senin PCnden kaynaklaniyor. Ayrintili birseyler yazmadan ne oldugunu bilemem. Misel; kendi cihazimda asiri pinge sebep olan sey sonradan taktigim bir RAM den kaynakliymis. O RAM i cikardiktan sonra cihazdaki ping surelerim bariz farketti ama kime soylesem RAM in bir alakasi yok diyor :) Kendim yasamis olmasam RAM in pingi etkileyebilecegi aklimin ucundan gecmezdi. Sendede belki yazilim belkide donanimsalbir sorun vardir. Bana kalirsa PC yi formatlayip bir dene oncelikle.
    Eslesme ; bundan herkes sikayetci, yani evet yakin zamanda super heavylere karsi super heavy atacagini ve ustuste en alt tier cikmama icin bir duzenleme yapildi ama bu oyuncu kalitesinin esitlendigi anlamina gelmiyor. Bir taraf mosmor unicum iken diger taraf kirmizinin 15 tonu olabiliyor. Zaten bunun en bariz kaniti cogu oyunun 15-5, 15-3 veya 15-0 gibi skorlar ile 3-5dk arasinda bitiyor olmasi. Bunu cozumu WG tarafinda henuz yok, uzun bir surede olmaz tek caren, iyi oyuncular bulup Platoon (Mufreze) yapmak.

Herseye ragmen bi sekilde oyun kendini oynatiyor, en kotu ihtimal ben gibi gunde 3-5 macin ustune cikmayip 1 tanki 1-2 sene icerisinde yavas yavas kasmak. En azindan daha az sinir oluyorsun :)

son 3 yıldır aynı pc ile oynuyorum, sıkıntı sürekli olsa dediğini araştırırım ama sıkıntı ne hikmetse hep cuma akşamından başlıyor pazar akşamı dahil sürüyor. hafta içi bir sıkıntım yok.
    Bugün aşırı var.
    normalde fazla kasmam, zaten yıllık pre alrken hep günlük kahvede 1 çay parasına 1-2 saat zevk alıyorum. noolacak canım.. diyen birisiyim.
    Ama iş adaletsizliğe gelince.. (avrupdaki adam lagsız oynuyor ) yada bazı oyuncular çoğu zaman iyi oyunculardan oluşan takıma düşüyor, bazıları çok çok çoğu zaman kötü oyuncular düşüyor...
    bak bugün t6 a43 kasıyorum (güncellemede ağaç değişiyor diye t10 unu almaya çalışıyorum)
    yemin ediyorum bende de t26e5 var ben o tankı aldığımdan beri top tier çıkmadım, ama bugün her 10 maçtan 5 inde ya t26e5, liberty yada en kötüsü defender top tier çıktı... bu adaletsizliğin en büyük örneği bana göre.. aynı tanka sahibim beni full t10 maçına atıyor ama ben t6 iken karşıma o tankı koyuyor.

• quote:

Orijinalden alıntı: sadrainman

Oyunu 2013 ten beri oynuyorum ilk kez bu yıl para harcadım altın ve pre hesap aldım keşke daha önce alsaymisimn oyun benim için şimdi daha da zevklendi .eğer sana zevk vermekten çok izdiraba dönüştüyse bence ara vermelisiniz yada birakmalisin oyun bu sonuçta zevk vermeli wo uçak ve gemide oynadım ara vererek ama tank aklımdan çıkmıyor zevk alıyorum çünkü.oyuna verilen para bütçeni zorlamiyorsa bence zararsız ha şu bir gerçek bence pahalı bı oyun

senin misal prinç pahalı ise birkaç hafta yemeyin diyen tarım bakanın açıklamasına benzemiş hocam.. kusura bakma..
    burada bir sorundan bahsediyorum, sorun bence çoğu oyuncunun sorunu.. ama çözüm işine gelmiyorsa oynama olmamalı.

• Hocam ben oyunu 2012 den beri oynuyordum 6 ay önce bıraktım wotlabs tan bakıyorum da 6 aydır tek maç atmamışım. Anca test servera girip nefret ettiğim ve hep nefret edeceğim artylere yine en nefret ettiğim şekilde gold atıyorum. Baktım maviyim banlanacağım toplarının önüne namlumu koyup onları kendilerine patlattırıyor veya iteliyorum maç boyu. İnanın oyundan asla alamadığım zevkki alıyorum arty seven engelliler sinir oldukça. Ama senin olaya gelecek olursak ben de para verdim bu oyuna 200 TL den fazla fcm aldım dicker aldım churchill aldım vb. ama bu oyun skorpion ve defender geldiğinde , e100 alıp oynarken açılı zırhıma 300 metrede full hızla giden objler heatları patlatıp beni süzgece çevirdiğinde , artyden maçlar oynanmaz olduğunda, sürekli negatife düşüp full pre oynamaya ittiğinde bitti dedim kendime. Tavsiyem sat hesabını kurtul. Ben satacağım kıyamıyorum ama oyunun da düzeleceği yok. Wargaming kendi asla tekrar satmayacağız dediği e25'i eventte tekrar markete koyunca ve 2 katından koyunca iyice üzerine toprak attım oyunun. Daha asla dönmem Armored Warfare ye geçtim bunların hiçbiri yok çok mutluyum. Tavsiyem kaç kurtul

• Galiba yanlış anlaşıldım, ben oyuna para vermek enayilik mi derken;
    ilk mesajımda açıklamaya çalıştığım
    1 tank bazında nispeten eşit ama oyuncu deneyimi bakımından kesinlikle eşit olmayan maç eşleşmeleri
    2 lap ve ping sorunundan dolayı oyunun bazı günler (bende cumadan, pazara mesela) oynanmasının eziyet olması
    3 bu sorunların binlerce kez dile getirilmesine rağmen wot un düzeltmek için hiçbirşey yapmaması.
    Tüm bunları düşününce acaba oyuna para verip parayla rezil olmak yerine para vermesek de wota bir ders mi versek manasında yazmıştım. yoksa yine ilk mesajda belirttiğim gibi 3 yıl yıllık pre hesap + 4 pre tank + onbinlerce altın aldım şimdiye kadar.
  • Aslında anlatabildin sve biz anladık zevk vermiyorsa oyun 1lira verme çünkü seni eğlendirmeye sinir eden şeye

verilen para evet enayilik isterz eşleştirme ister ping falan bahanesi.ama zevk alıyorsanız binlerce lira yine verilir

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Zagor_71 Z kullanıcısına yanıt
    Yok ben anladım ama dediğim gibi ilk başlarda zevk veriyordu para vermiştim. Sonra oyun gittikçe boka battı ve para vermeyi kestim. Zevk vermeyi keserse para vermeyi kesmelisin herşey bu kadar basit
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.