Şimdi Ara

wolksvagen bora hakkında düşünceleriniz? (6. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
128
Cevap
0
Favori
116.671
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • 3 SENE ÖNCE ALMAK İÇİN BAYAĞI BİR ARAŞTIRMIŞTIM PRİMLİNE ÇOK BOŞTU
    COMFORTLİNE PAHALLI. BEN KİLOLUYUM BİRAZ ŞÖFÖR KOLTUĞUNA OTURUNCA BANA
    DAR GİBİ GELMİŞTİ ARACIN ŞÖFÖR MAHALİ..
  • quote:

Orijinalden alıntı: alpergndz

quote:

Orijinalden alıntı: drozia

benzin düşmanı..
    bu kadar benzin içen bir araba yoktur herhalde
    eski ford taunuslarla yarışır bu konuda

lpg takarsın ve aracın tadını çıkartırsın benim gibi. ben alacalara tavsiye ederim.en baz modelinde bile 4 hava yastığı 2002-2005 confortline larda ise 8 hava yastığ daha ne olsun.Kaportası oldukça sağlamdır öyle megane yada clio gibi plastiğe benzer kolunu koyunca göçecek kaporta yoktur.

ha benzinli alırsan fazla yakar ama takarsın lpg sonrasında aracın keyfini tadarsın.Uzun yolda yormaz sanki 403 lerde yolculuk ediyormuş gibi keyifle yolculuk edersin.

arka koltukların diz mesafesi kısadır buna yapacak bişi yok...

tek sıkıntısı kalkışlarda hantaldır 1215 kglık araç olacak o kadar ama sonrasında plaka okutturabilirsin.

bakımlı ise çok sanayiye giip ustayla akraba olmassın yağını suyunu değiştirirsin sadece.

ben 2008 temmuzda aldım 2004 pasific aldıktan sonra atiker kit taktırdım şimdi bol bol geziyorum.tayinim çıkarsa satmayacağım ama tayinim çıkmassa caddy tipi bi araç düşünüyorum.

hocam yüreğime su serptin valla benim çok hoşuma giden bi araba aslında ama işte yakıt falan diyor herkes gerçi tüp allahın emri zaten taktırırım da işte kafama takılan şu neredeyse 10 yaşına gelmiş araca 20 bin vermek ne kadar mantıklı olur değer mi yani sizce

• Düşük performans, yüksek yakıt. onun haricinde kaliteli araç ama fiyatları yüksek bence.
  • kardeşler arabamı çoktan almış bulunuyorum lakin ben de araba alacağımda klasik ortalama TÜrk internet kullanıcısı gibi googleye girip VW bora hakkında yorumlar gibi basit bir arama yolu ile bu forumdaki yorumları gördüm okudum faydalandım kendimce.konunun üstünden kaç yıl geçerse geçsin bora hala geçerliliğini koruyan bir araç değil mi? yakıt konusu hala tartışılan bir konu değil mi neden ikidebir birileir hort mort deyip duruyor..lütfen arkadaşlar ilk defa araba alacak insan sıradan bir arayışla bulabiliyor bu forumu bir tek kendimiz varmış gibi davranmıyalım. hort mort vb.cümleler pek de hoş olmuyor yeni giren birisi için..bir kaç foruma daha üyeyim orada da böyle bikaç arkadaşın kendi arasında samimi konuşmaları yansıyor olmuyor slmlar..sürçü lisan etmiş isek affola..
  • bi ara bende cok düşünmüştüm

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi stilist07 -- 3 Mayıs 2011; 13:39:02 >
  • Tabii ki alınır, güzel arabadır.
    Yalnız almadan önce mutlaka kontrol ettirin, şanzımanda çıkan sorunların tamiratı çok pahalı oluyor.
    Sorunsuz ve kazasız bir araç aldığınızdan emin olun.

• VW'nin 1.6 16v lik motor bloğunu Renault'tan aldığı doğru bir bilgi mi acaba ?

Eğer böyleyse şaşırdım.

• quote:

Orijinalden alıntı: onder46

VW'nin 1.6 16v lik motor bloğunu Renault'tan aldığı doğru bir bilgi mi acaba ?

Eğer böyleyse şaşırdım.

FSI motora geçiş döneminde 1.6 16V motor ihtiyacını karşılamak için böyle bir şey yaptıkları doğru. Seat ve Skodalarda uzun süre kullanıldı diye biliyorum bu motor bloğu
  • iki yıl kullandım 2004 primeline kullandım (1 yılı benzinle 1 yılı LPG'yle) izlenimlerim...

-malzeme kalitesi ve işçilik iyi olduğu için 2.elleri genelde tok ve diri duruyor.ALDANMA!
    -şanzımana dikkat et motoru çalıştır ve rölantide debriyaja basıp bırakarak sesi dinle iki durum arasında seste bir fark olmamalı
    -şehir içinde hantal kalıyor bir miktar
    -LPG takılıysa mümkünse şehir içinde 2-3 saat test et aracı sonradan üzülme..
    -her ne kadar alman aracı olsa da bakımsızları çok başını ağrıtır söyleyeyim.
    -benzinde kullanılacak bir araba değil dizel 2. elleri de az km olan yok.
    -sonuçta LPG den başka seçenek yok bunun için en iyisi benzinli temiz birini bulup kaliteli bir marka taktırmak
    -bunun dışında ben satıp başka marka bir araba aldım ama aklım hala onda (o kadar zarar ettirmesine ve masraf çıkarmasına rağmen)
  • quote:

Orijinalden alıntı: smoothtouchdown

iki yıl kullandım 2004 primeline kullandım (1 yılı benzinle 1 yılı LPG'yle) izlenimlerim...

-malzeme kalitesi ve işçilik iyi olduğu için 2.elleri genelde tok ve diri duruyor.ALDANMA!
    -şanzımana dikkat et motoru çalıştır ve rölantide debriyaja basıp bırakarak sesi dinle iki durum arasında seste bir fark olmamalı
    -şehir içinde hantal kalıyor bir miktar
    -LPG takılıysa mümkünse şehir içinde 2-3 saat test et aracı sonradan üzülme..
    -her ne kadar alman aracı olsa da bakımsızları çok başını ağrıtır söyleyeyim.
    -benzinde kullanılacak bir araba değil dizel 2. elleri de az km olan yok.
    -sonuçta LPG den başka seçenek yok bunun için en iyisi benzinli temiz birini bulup kaliteli bir marka taktırmak
    -bunun dışında ben satıp başka marka bir araba aldım ama aklım hala onda (o kadar zarar ettirmesine ve masraf çıkarmasına rağmen)

hantal olması sorun değilde dediğiniz gibi temizini bulmak çok zor 3 tane baktım içime sinmedi hepsi de nedense küçük çiziklerden komple boyanmış !!! nasıl oluyorsa dediklerinizi dikkate alacağım teşekkürler corolla sol 1.6 bunlara da bakıyorum artık hangisi denk gelirse uygun alacağım

• quote:

Orijinalden alıntı: time_keeper

quote:

Orijinalden alıntı: onder46

VW'nin 1.6 16v lik motor bloğunu Renault'tan aldığı doğru bir bilgi mi acaba ?

Eğer böyleyse şaşırdım.

FSI motora geçiş döneminde 1.6 16V motor ihtiyacını karşılamak için böyle bir şey yaptıkları doğru. Seat ve Skodalarda uzun süre kullanıldı diye biliyorum bu motor bloğu

Tşk.

• uzun yolda kullanmıştım.
    ilk dikkatimi çeken arabanın çekmediğiydi.
    hele yokuşta öyle bir motor sesi geliyordu ki
    dışarıdan bir kamyondan geliyor sandım önce.
    nedense ne zaman bir bora görsem yafa portakal aklıma geliyor.
    kalın kabuklu bir portakal.
    gişelerde kartı zor uzattım.
  • sayın makturk42

bu araca bineceksiniz kesinlkle lpg şart.

10 yaşındaki araca 20 bin lira verilirmi o konu kişiye göre değişir.Ben aracımdan memnunum öyle hz tutkunu falan değilim.ama bastım mı da 200 e çok rahat çıkıyor.Bora - Golf geçekten çok güvenlikli.

20 bin liraya dacia yı belki 0 olarak alabilirsiniz ama o arac ile bora hem konfor hem güvenlik açısından kıyaslanamaz.

Tercih sizin.Ama araştırın mümkünse kullanın almadan önce.

Denk getirebilseniz 16-19 arası güzel bi araç alabilirsiniz.2009 da arkadaşım 99 model yeşil borasını ,komple orjinal sıfır masrafsız aracı 14.5 sattı.Çünkü yeni araç almıştı onun parasını ödemesi gerekiyordu.Denk gelse böyle bi araç havada karada alınır ama nasip işte
  • quote:

Orijinalden alıntı: alpergndz

sayın makturk42

bu araca bineceksiniz kesinlkle lpg şart.

10 yaşındaki araca 20 bin lira verilirmi o konu kişiye göre değişir.Ben aracımdan memnunum öyle hz tutkunu falan değilim.ama bastım mı da 200 e çok rahat çıkıyor.Bora - Golf geçekten çok güvenlikli.

20 bin liraya dacia yı belki 0 olarak aaşlabilirsiniz ama o arac ile bora hem konfor hem güvenlik açısından kıyaslanamaz.

Tercih sizin.Ama araştırın mümkünse kullanın almadan önce.

Denk getirebilseniz 16-19 arası güzel bi araç alabilirsiniz.2009 da arkadaşım 99 model yeşil borasını ,komple orjinal sıfır masrafsız aracı 14.5 sattı.Çünkü yeni araç almıştı onun parasını ödemesi gerekiyordu.Denk gelse böyle bi araç havada karada alınır ama nasip işte

valla zaten lpg siz binmem o Allahın emri de bulamıyorum işte zaten aradın mı bulunmaz meret bulduklarım da uçmuş 200.000 km ye yaklaşmış adamlar 19 dan ağız açıyor açıkçası yıpranmış bi araç da almak istemiyorum km si düşük olanda ordan tutturuyor 23 den başlıyor acelem yok zaten sıkışan acil birisi olmazsa ben biraz zor alırım gibi bakalım artık stilo falan alıp binecem olmazsa sinir oldum artık

• seat toledo ya bakın onların fiyatları uygun zaten vw üretiyor ve özellikler tıpa tıpa aynı sayılır.

toledoyu düşünün bence signolar en dolu olması lazım
  • ben 2009 yılında 2001 confortline bora aldım o günden beri kullanıyorum. gayet memnunum bundan önce birçok araba aldım sattım. ama hiç biri boranın tadını vermiyor. 2012 yılında arkadaşın meganı ile mersinden çanakkaleye gitim ve yolda mahvoldum.kollarım koptu çünkü yol tutuşu bora gibi değil. bundan sonra araba değiştirecek olsam yine volswagen yada audi olur. bence bu araba fiyatını hak ediyor üstelik çok güvenli ve sağlam.
  • quote:

Orijinalden alıntı: darbaniyo

*debriyaj seviyesi çok yukarıda kavrıyor.

evet ya bu boraların debriyajları niye böyle? golf 4 öyle değil mesela
  • yıl 2013 hala tartışılıyor ne bora be
  • 10 numara araba

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • şimdiki vwlerin çoğundan daha kaliteli araç vw in zirvedeyken ürettiği bir araçtı..
  • 
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.