Şimdi Ara

Wolfenstein II: The New Colossus (2017) [PC ANA KONU] (7. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
188
Cevap
1
Favori
17.540
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 56789
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Yok böyle bir aksiyon ya bayılıyoommmmmm , en zorda oynayın rakipler online oyuncu gibi oluyo müthiş bir aksiyonnn

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi rambocuk -- 22 Kasım 2017; 20:54:46 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Oyunun hikayesi ne kadar iyiyse hataları ve crushları o kadar kötü. Eski evimizde geçen sekansda oyun donuyor.
    Dosya bütünlüğünü doğrula yaptıktan sonra girdiğimde ise bu kez steam arayüzü gitti yine. Onu da @Terminator T-800 dediği gibi çalıştırma seçeneklerine +r_disableSteamOverlay 0 komutunu ekleyerek aşabildim.
    İkinci kez Manhattan'a gittiğimiz bölümdeyim, olanlardan sonra gaza geldim nedense. Senaryo güzel gidiyor.
  • uzun süredir tek oyunculu fps açlığı çekiyordum.cod ww2 ve bu üste üste geldi.ww2 ile başladım bitsin diye bekleyerek oynadım.bunda ise gerçekten keyif alıyorum oyundan.fps severlere tavsiye ederim.
  • Wolfenstein II:The Adventures of Gunslinger Joe –Now Available

• Dün gece bitirdim,New Order kadar olmasa da yine çok iyi bir iş çıkmış ortaya.Singleplayer'ın ön planda olduğu yapımlara günümüz piyasasında gereken değer verilmiyor iken ve fazla old-school fps çıkmıyorken bu tarz oyunların değerini bilmek gerekiyor.Genel olarak içerikten bahsedecek olursam aksiyon tam gaz devam ediyor ve oldukça eğlenceli.Sinematikler enfes.Yönetmen ve yapımcılar,diyaloglar ve kamera açıları ve geçişleri konusunda çok başarılı olmuşlar.Hikaye ve karakterler yine sürükleyici.Optimizasyon çok çok iyi.Terror-Billy zorluğunda oynadım ve New Order'a göre daha zor ve rekabetçi olduğunu da söyleyebilirim.Mass Effect'teki gibi görevler arası ana merkezimizde gezip karakterlerle diyaloğa girmek ve yan görevler alıp harita sayesinde mekanlara gidip o yan görevleri yapmak da ayrı hoşuma gitti

Bunların yanında bazı can sıkıcı durumlar da var New Colossus'ta.New Order'a 9 verecek olursam New Colossus'a 8,5 puan veririm.Bunun bazı sebeplerini de şöyle sıralayayım :

- En önemli sorun oyunda çok fazla crash yani oyunun çökmesi,oyundan atma gibi durumlar yaşadım.Neyse ki oyun simgesine tıkladıktan sonra 25-30 saniye içinde oyunda oluyorsun da aşırı rahatsız etmedi.Deus Ex Mankind Divided gibi girmesi neredeyse 10 dakikayı bulan bir yapım olsaydı oynamayı bırakıp güncelleme gelmesini beklerdim büyük ihtimalle
    - Yüz ve silah kaplamaları çok kötü görünüyor.Bunu yabancı forumlarda da araştırdım,pek çok kişi aynı sorundan bahsetmiş ama bir çözümü yok gibi görünüyor.Diğer kaplamalarda ve grafiklerde hiçbir sorun yokken,gayet hoş görünüyorken iş surat ve silahlara gelince bir gariplik var ortada
    - Vuruş hissine çok kötü,hiç yok diyenler olmuş.Abartıldığını düşünüyorum,yeterli denilebilir ama New Order ve Old Blood'da çok daha iyiydi onu söyleyebilirim.Hani kendi içinde evet iyi ama önceki yapımlarla kıyaslayınca sınıfta kalmışlar
    - Yapay zeka biraz garip.Aksiyon sırasında çok iyiyken ve gayet zorluyorken gizlilikle ilerlerken çok saçmalıyorlar
    - Silah geçişleri çok yavaş
    - Son olarak direkt oynanış adına olmasa da yine eksi olarak söyleyebileceğim şey oyun çok pahalı (266 TL). Ben bir arkadaşımla ortak almamış olsaydım hayatta o parayı vermezdim.Umarım kısa zamanda güzel indirimler görür de daha çok kişiye ulaşır oyun

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi psycho90 -- 15 Aralık 2017; 16:17:52 >

• quote:

Orijinalden alıntı: psycho90

Dün gece bitirdim,New Order kadar olmasa da yine çok iyi bir iş çıkmış ortaya.Singleplayer'ın ön planda olduğu yapımlara günümüz piyasasında gereken değer verilmiyor iken ve fazla old-school fps çıkmıyorken bu tarz oyunların değerini bilmek gerekiyor.Genel olarak içerikten bahsedecek olursam aksiyon tam gaz devam ediyor ve oldukça eğlenceli.Sinematikler enfes.Yönetmen ve yapımcılar,diyaloglar ve kamera açıları ve geçişleri konusunda çok başarılı olmuşlar.Hikaye ve karakterler yine sürükleyici.Optimizasyon çok çok iyi.Terror-Billy zorluğunda oynadım ve New Order'a göre daha zor ve rekabetçi olduğunu da söyleyebilirim.Mass Effect'teki gibi görevler arası ana merkezimizde gezip karakterlerle diyaloğa girmek ve yan görevler alıp harita sayesinde mekanlara gidip o yan görevleri yapmak da ayrı hoşuma gitti

Bunların yanında bazı can sıkıcı durumlar da var New Colossus'ta.New Order'a 9 verecek olursam New Colossus'a 8,5 puan veririm.Bunun bazı sebeplerini de şöyle sıralayayım :

- En önemli sorun oyunda çok fazla crash yani oyunun çökmesi,oyundan atma gibi durumlar yaşadım.Neyse ki oyun simgesine tıkladıktan sonra 25-30 saniye içinde oyunda oluyorsun da aşırı rahatsız etmedi.Deus Ex Mankind Divided gibi girmesi neredeyse 10 dakikayı bulan bir yapım olsaydı oynamayı bırakıp güncelleme gelmesini beklerdim büyük ihtimalle
    - Yüz ve silah kaplamaları çok kötü görünüyor.Bunu yabancı forumlarda da araştırdım,pek çok kişi aynı sorundan bahsetmiş ama bir çözümü yok gibi görünüyor.Diğer kaplamalarda ve grafiklerde hiçbir sorun yokken,gayet hoş görünüyorken iş surat ve silahlara gelince bir gariplik var ortada
    - Vuruş hissine çok kötü,hiç yok diyenler olmuş.Abartıldığını düşünüyorum,yeterli denilebilir ama New Order ve Old Blood'da çok daha iyiydi onu söyleyebilirim.Hani kendi içinde evet iyi ama önceki yapımlarla kıyaslayınca sınıfta kalmışlar
    - Yapay zeka biraz garip.Aksiyon sırasında çok iyiyken ve gayet zorluyorken gizlilikle ilerlerken çok saçmalıyorlar
    - Silah geçişleri çok yavaş
    - Son olarak direkt oynanış adına olmasa da yine eksi olarak söyleyebileceğim şey oyun çok pahalı (266 TL). Ben bir arkadaşımla ortak almamış olsaydım hayatta o parayı vermezdim.Umarım kısa zamanda güzel indirimler görür de daha çok kişiye ulaşır oyun

Abi ben en cok vurus hissine takildim.Bu oyunun ozu vurus hissi ve tokluk hissi olmali.Old School un anlami bu zaten simdiki askeri fps lerde ki gibi toplu igne sikmamak dusmana...

• Oyunu dün bugün 2 saat kadar oynadım, grafikleri müthiş hoşuma gitti ve yağ gibi akıyor oyun, bundan önce de Doom oynamıştım AMD oyunları çok iyi optimize ediyor heralde 2 oyun da resmen ultra'da yağ gibi akıyor.

Ama oyun pek de hoşuma gitmedi şimdilik, ilki bundan daha zevkliydi sanki, her adım başı komutan koymuşlar sinyal vermesin diye adam aratıyorlar sana çok tekrar ediyor kendini o sıkıcı. Ve şarjör değiştirme falan anlamadığım bir şekilde yavaş. Vuruş hissi yok gibi. Böyle bir oyundan bunu beklemezdim.
  • wolfenstein bir kere daha farkını ortaya koydu
  • Season Pass alsam belki tekrar yükleyebilirim bende. Benim en büyük sıkıntılarım oyundaki çökmeler olmuştu.

Birde tabii herkesin söylediği sorunlardan oynanıştaki kumandanları etkisiz hale getir sekanslarının çokluğu, yapay zeka sorunları.
  • quote:

Orijinalden alıntı: DnzIrmk

Bu işe (FPS) Wolfenstein 3D ile başladık. Oynamadan olmaz bunuda :) Yalnız bir önceki oyun motoru çok rezildi. Hem optimizasyon hemde genel olarak. Yeni motor, doomda da kullanılan en son IDtech. Acaba nasıl?

1 saat önce new colossusu bitirmiş bulunmaktayım. wolf3d hariç bütün wolfenstein oyunlarını bitirdim ama rtcw den aldığım tadı hiçbirinden alamadım.
  • Arkadaşlar oyunda askerlerden mor kan çıkıyor. Onu nasıl kapatabiliriz ?
  • NVİDİA 390.77 sürücü ile grafiklerde bozulma yaşayanlar 390.65 e dönsünsünler
  • Yeni bitirdim baya iyi olmuş oyun. Mekanlar, müzikler ve atmosfer çok iyiydi. Sonu güzeldi. Anya sen nasıl bir kralsın.
  • Daha önceden ana oyun üzerinden biraz yermiştim bkz:https://eksisozluk.com/entry/71840824

Az bile söylemişim. Şimdiye kadar çıkan tüm dlclerinide oynadım. Dlcler ana oyundan da kötü olmuş. Laf olsun torba dolsun, dostlar alışverişte görsün mantığıyla 3-4 dlc yapmışlar. Dlclerde yönettiğiniz karakterlerde derinlik sıfır. Aynı ana oyun gibi sırf uzun oynanış süresi olsun diye kel alaka önümüze geleni öldürüyoruz. Dlcler “öldür şu nazileri sondaki kağıdı alıp araca bin bitti gitti işte” mantığıyla yapılmış ve aşırı kısa sürüyor. Dlclerdeki zorluğun mantığıysa “salın şunun üstüne tüm orduyu, yakalayın Kara Muratı” kafasında. Sizi farkettikleri anda 1500 nazi üzerinize saldırıyor. Mantık, hikaye derinliği ve oyuncuya verdiği zevk sıfır. İndirdiğiniz kotaya yazık.

Edit: Steamda dlc fiyatlarına baktım. 15-30 dakika arası süren dlclerin fiyatları dlc başı 45 tl. Rezilliğin daniskası.

• Gerek grafikleriyle, gerekse de konusuyla cidden muhteşem bir oyun. Ayrıca NVIDIA kart sahipleri siyah ekran vb sorunlar yaşıyorsa, Update 2 ile tüm sorunlar gideriliyor. Siyah ekran sorunu anca bu şekilde aşmıştım.
  • Oyun ilk oyuna göre daha yavandı. Süre olarak da daha kısa. Üçüncü oyunun daha büyük sükse yapacağını ve daha daha uzun olacağını tahmin ediyorum. Optimizasyon olarak Newyork açık bölümleri sıkıntılıydı, onun dışında pek problem yaşamamamıştım. Ama teknik olarak özellikle Steam Arayüzü'ne geçiş yapmaya çalıştığımda oyunun donması ve hata vermesi beni benden aldı. Sırf bu yüzden oyunu bitirdiğim an sildim. Season Pass alırsam önce bu sorunların giderilip giderilmediğine bakacağım tekrar kurmak için.
  • Beyler oyun girişini geçtikten sonra load new game yazan menüde yazılar karıncalanıyor oyunda da öyle, düzeltmek için ne yapmam lazım ?
  • Türkçe yamasının başladığı bu günlerde Season Pass'i uyguna alabileceğimiz bir yer var mı. Steamde bu akşam bitecek indirimlerde şuan 60 TL.
  • Oyunu şimdi bitirdim. Hikaye olarak ilk oyunu kadar iyi olmasa da verdiği zevk açısından en az onun kadar iyidi.
    Frau Engel'i öldürdüğümüze göre muhtemelen serinin sonraki oyununda ondan daha sadist bir kötü karakter karşımıza çıkacak.
    Grafikleri, optimizasyonu gayet tatmin ediciydi. Oynanmasını tavsiye ederim.
  • 
Sayfa: önceki 56789
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.