Şimdi Ara

wireless sorunu kafayı yedirtecek(çözüldü)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
5
Cevap
0
Favori
369
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • arkadaşlar ben 5 ay önce bir hp 4530s aldım. fakat aldım alalı wireless 3-5 metreden sonra tek diş görüyor modemden gelen sinyali. yani sinyal gücü çok düşük. aldığımda suse linuxtu. ben bir win7 home premium aldım ve yükledim. ilk başta aklıma yüklemede bir sıkıntımı oldu. driverlerde eksik mi var diye düşündüm. sonra format atıp tekrar sistemi ve driverleri yükledim ancak ne yaptıysam wireless sinyali çok düşük. sonunda servise bıraktım anakartı değişmişler ancak yine değişen birşey olmadı. nasıl bişey anlamadım. anakartı servis değiştikten sonra artık wireless te kopmalarda yaşıyorum. bölge onarım merkezine bıraktım. cihazınız test edildi bios ayarları güncellendi. kablolar sıkıştırıldı. test edildi ve sorunla karşılaşılmadı ancak testleri sürüyor denildi. yahu sorun yokta ben keyfine mi götürüyorum servise. parça parça olmak üzere yaklaşık 1 aydır bilgisayarsızım ve artık cihazdan soğudum. sorunun kaynağı ne olabilir. bios güncellenince düzelecek birşey midir bu arıza. sonuçta anakart bile değişti ancak nafile...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mdolmaz -- 25 Temmuz 2012; 12:15:22 >

• kardeş bu wireless parçası anakarta entegre edilmiş hadi eski anakartta sorun varsa şimdi de düzelmesi gerekkirdi ama düzelmedise bios güncellemesi olabilir biosu güncelle ardından tekrar driveri silip kur wirelessin geçer die düşünüyorum
  • wireless kartın marka modeli ne ona bir bak, daha yüksek güçlü bir modeliyle değişiklik yapabilirsin çok pahalı ve takılması zor şeyler değil, bir de kartın anten bağlantıları gevşek kalmış olabilir genelde bu sıkıntı ondan olur ama bu kadar servise hem de bu nedenle gitmişken kabloyu düzgün yerleştirmemeleri pek mümkün değildir, gerçi bu servislerde herşey beklenir
  • artık güzelim bilgisayarımı görmek istemiyorum. soğuttular. bakalım şu anda servisten almadım sözde sorun yok diyorlar ama alınca artık tavsiylerinizi denerim. antenlerde sorun olabilir mi diye düşünmüyorda değilim
  • bios güncellendi ve bağlantı kabloları gevşekti o halledildi. bilgisayar kendine geldi. servisten kurtuldum ya çok şükür ancak şunu söylemeliyim klavyenin tuşlarına basınca klavye kısmındaki birkaç tuş beraber hareket ediyor :) bi işi de tam yapsalar şaşarım ancak hiç sorun değil adam akıllı çalışıyor ya. inşallah bir daha görmem o servisi...
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.