Şimdi Ara

Wireless çekim mesafesi

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
15
Cevap
0
Favori
1.443
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Arkadaşlar piyasada görüyorum 54mb/s-300mb/s arasında değerler veriyorlar nedir bu değerler çekim gücü ile alakalı mı ve 3-5 kilometre çekiyor dedikleri kartlar nasıl çekiyor özel bir şey mi kullanılıyor?

• hocam hayır onlar açık alanda ve karşıdaki modemde güçlü olmak zorunda gelelim 54 ve 300 mb bunlar hız ama biz normal olarak zaten 8mb geçemiyoruz genellikle onlar dosya aktarımı için kullanırız anlatabilmişimdir inş
  • peki şöyle kilometrelerce çekmesi için bir adaptörün ya da antenin kaç db olması gerekir ya da kmlerce çekmesi için ne gerekir?
  • hocam şimdi sizin ne kadar ileri bir mesafeye aktaracagınız önemli ona göre marka ve model söylemek iyi olur

bu iş için en iyi ubiquiti yabi biraz pahalı yoksa tp link var işte eger öyle bir projeniz varsa yardımcı olurum
  • şimdi benim amacım dağıtmak değil alıcı yapmak. yani sinyal çekeceğim.
  • sana bir tane alfa 1 wat ve yagi yada panel anten işini görür
  • yagi antenlere göz attım. yapabileceğimi sanmıyorum. o kadar güvenmiyorum kendime. alfayı ilk defa duyuyorum.
  • yapmana gerek yok hocam sana masrafı tahminen 100 yada 120 tl çıkar korkacak bişe yok internette nasıl kullanacagın yazıyor zaten
  • bir antene çok değil mi? wireless kartı almayı düşünüyorum zaten desktop pc'm için. antenlerdeki db ne işe yarıyor peki?
  • Daha uzak mesafelere ulasabilmek icin, bir nevi menzili.
    sadece anten degil tümü için bu fiyat ben sana iyisinin fiyatını söylüyorum gidip başka da alabilirsin sonrada çekmiyor deme diye çünkü ben buna düştüm o yüzden yinede sen bilirsin
  • peki db'nin yüksek olması mı iyi düşük olması mı?
  • tabi yüksek olması
  • verdiğiniz bilgiler için çok teşekkür ederim hayırlı bayramlar.
  • teşekkür ederim hocam sizede hayırlı bayramlar
  • Arkadaşlar etrafımda bulunan wireless cihazlarını daha iyi çekmesi için nasıl bir cihaz önerirsiniz.Ucuz birşey.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.