Şimdi Ara

Wings of Prey™ (8. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
233
Cevap
0
Favori
18.863
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 678910
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: Dante
    Arkadaşlar kokpit olayı harika ve çok gerçekçi olmuş ama bize Tack IR gibi bir şey lazım olmuyor böyle. Sırf bu yüzden kokpitte oynayamıyorum asıl zevki kaçırıyorum. Uçağı Gamepad veya joystick ile yönlendirip mouse ile kamerayı çevirene kadar düşman indiriyor bizi.

Bu webcam kullanarak track ir yapma olayı nasıl olur acaba deneyen var mı?

Etrafa bakma joystick üzerindeki yön tuşlarıyla yapılamıyor mu?
  • Ben gamepad ile oynuyorum ama joystick'te de olmuyor diye biliyorum. Bir sürü tuş var dostum hangisine yetişsin joystick. mouse ile bakma olsa bu sefer takıma komut verme tuşları olmaz, o olsa diğeri olmaz şu olsa bu olmaz vs. gider sığmıyor yani tuşlar onlarca komut var oyunda.
  • quote:

Ben gamepad ile oynuyorum ama joystick'te de olmuyor diye biliyorum. Bir sürü tuş var dostum hangisine yetişsin joystick. mouse ile bakma olsa bu sefer takıma komut verme tuşları olmaz, o olsa diğeri olmaz şu olsa bu olmaz vs. gider sığmıyor yani tuşlar onlarca komut var oyunda.

Ona bakarsan fsx'de bir sürü şey var ama ben çoğu şeyi joystick üzerinden hallediyorum.
  • Zaten bu oyunda da genelde joystick kullanılıyor, ekstra özelliklerden bahsediyorum ben. Gamepadle oynadığım için kamerayı sağa sola döndürme tuşunu gamepaddeki analoga veya tuşlara atarsam daha önemli olan komutlar açıkta kalacak o yüzden yapamam.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Dante -- 30 Mayıs 2010; 19:22:04 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: angelus26

Oyunu sonunda deneme şansım oldu tek kelimeyle müthiş
    Bu arada oyunu online oynamak için orjinal gerekli dimi arkadaşlar?
    Bu oyun için 50-60 lira civarı joystick önerisi bekliyorum ayrıca..

force feedback li saitek cyborg evo işini görür
  • Arkadaşlar ben joystick imi ayarladım herşey çok güzel ama uçak, joyda kolu aşağı ittiğim zaman yukarı, kendime çektiğim zaman aşağı manevra yapıyor. Yani ters. Ayarlardan axis i işaretledim ugula dedim bişey olmadı. Tekrar girdiğimde ise axis işareti kalkmış oluyor. Bu şekilde oynayamıyoru. Çok ters. Kendime çektiğimde yükselmesi lazım ama aşağı hareket ediyor bunu bir türlü düzeltemedim. Ne yapmam lazım bir türlü çözemedim. Ayarlarda axis işaretli kalsa olacak ama işaretli kalmıyor.
  • öncelikle joyunu select layout tan tanıt sonra elevatör axis ten bi ayar çek
  • quote:

Orijinalden alıntı: onurk

öncelikle joyunu select layout tan tanıt sonra elevatör axis ten bi ayar çek

joystick im layout da gözükmüyor. Birçok joy markası var ama benimki aralarında yok. benim joy trust-GM2500. Nasıl tanıtabilirim acaba?
  • Oyun gerçekten güzel olmuş... Arcade kısmını denemedim ama simülasyon kısmını iL-2 Sturmovik'le karşılaştırınca biraz daha "yumuşatılmış simülasyon" olduğunu söyleyebilirim. Tabi bu en azından türe yeni başlayan oyuncular için bir avantaj...
  • quote:

Orijinalden alıntı: asdfg_1453

quote:

Orijinalden alıntı: ramazanyurt

bu trim tam olarak nedir? uçağın neresidir? rudder denen şey değil galiba? rudder arka dik kanatta bulunan sağa ve sola döndüren bölüm değil mi?

Rudder kısmı doğru.Trim ise onun altındaki yatay kanat.Trim uçağın aşağı-yukarı yönlenmesini sağlar.

Onlar elevator.

Trim uçak bir yöne doğru kaymaya veya tırmanmaya başladığında yapılan bir nevi ince ayar.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Lifetaker

quote:

joystick im layout da gözükmüyor. Birçok joy markası var ama benimki aralarında yok. benim joy trust-GM2500. Nasıl tanıtabilirim acaba?

Aynı sorun bende de var invert yapmama rağmen düzelmedi ayrıca arkadaşın dediği gibi layoutlarda benim joystick de yok nasıl yapacağız?
  • quote:

Ben gamepad ile oynuyorum ama joystick'te de olmuyor diye biliyorum. Bir sürü tuş var dostum hangisine yetişsin joystick. mouse ile bakma olsa bu sefer takıma komut verme tuşları olmaz, o olsa diğeri olmaz şu olsa bu olmaz vs. gider sığmıyor yani tuşlar onlarca komut var oyunda.

Joystickin üzerinde ekstra bir tuş var. Onunla bakılıyor.
    />

Tuşlar bence fazla değil. Bir Flight sim olsun, Il2 sturmovik olsun çkat kat fazla düğme lazım. Bunda 10 tane tuş yetiyor hemen hemen.

• quote:

Orijinalden alıntı: LonelyHunter

quote:

quote:

Aynı sorun bende de var invert yapmama rağmen düzelmedi ayrıca arkadaşın dediği gibi layoutlarda benim joystick de yok nasıl yapacağız?

joy sorunsuz çalışıyor ama invert olayı çok kötü. Herşeyi denedim hala çözemedim. illa layout daki joy lardanmı almak lazım anlamadım ki. invert kutucuğunu işaretliyorsun apply diyorsun oyuna girince yine eski haline dönüyor çıldıracam. kolu itiyorum uçak havaya kalkıyor Sanki mouse kullanıyorum.

• quote:

Orijinalden alıntı: LonelyHunter

quote:

quote:

Arkadaşlar yardım edin lütfen kontrolleri bir türlü halledemedim aileron ayarında sağ sol, elevator ayarında ileri geri yapıyorum zaten algılıyor ama oyuna giriyorum sağ sol yapınca uçak yukarı aşağı gidiyor bazen de sağ sol olayı normal oluyor ama yukarı aşağı kontroller ters oluyor ne yaparsam yapayım düzelmiyor

• layout tan her hangi bir profil seçin mesala saitek cyborg evoyu seçin belki tanıyabilir denemkte yarar var
  • layouttan inverti seçerseniz düzeliyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Hellmarch!

layouttan inverti seçerseniz düzeliyor.

Yukarıda yazdım olmuyor diye.
  • Benimde joystickimi tanımıyor ben öyle yaptım oluyor. Demek ki exye basıp menüye dönüyorsunuz kabul etmiyor o da o kadar basit.
  • Hiç uçağı indirmeli bi göreve denk geldinizmi
  • quote:

Orijinalden alıntı: Hellmarch!

Benimde joystickimi tanımıyor ben öyle yaptım oluyor. Demek ki exye basıp menüye dönüyorsunuz kabul etmiyor o da o kadar basit.

Allah allah şimdi invert yaptım oldu Daha demin niye olmadı ki Neyse yardımın için teşekkürler

Bu arada bendeki oyun demo. Kontrolleri ayarlıyorum ama oyundan çıkıp tekrar girince ayarladığım kontrolleri kaydetmiyor hepsini tekrar ayarlamak zorunda kalıyorum bu demo olmasından kaynaklanan birşey mi?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi LastStand -- 31 Mayıs 2010; 17:27:04 >

• 
Sayfa: önceki 678910
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.