Şimdi Ara

Wings of Prey™ (6. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
234
Cevap
0
Favori
18.861
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 45678
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Oyun harika gerçekten ama simulasyon moduna biraz alışmak gerek. Çok çok gerçekçi ve süper grafikleri var. Keşke şöyle gerçekçi ve sağlam grafikli yarış simulasyonu da olsa PCde Forza Motorsport serisi gibi.
  • beyler oyuna ağzımın suyu akıyor.. joystick şart mı, klavye ya da gamepad'le oynanmaz mı şimdi bu oyun?
  • Gamepad veya joystick şart bence. Joystick olmasa bile uçağı gamepad ile yönlendirmek klavyeye göre çok daha rahat. Hele ki simulasyon modunda kesin şart.

Ama gamepad ile de joystick ile de oynasanız tuşlar yetmeyecek. Gamepad + klavye veya joytick + klavye şeklinde oynamak zorundasınız. Oyunda onlarca tuş var. Hatta mouse bile kullanıyorum ben çevreye bakınmak için. Gamepad + klavye + mouse bazen elim ayağıma karışmıyor değil

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Dante -- 29 Mayıs 2010; 0:56:19 >
  • Gamepadle ancak arcade modda oynanır o kadar fazla tuş varki Joystick'le bile nasıl oynuyorlar uçak simlerini anlamıyorum insan yetişemez
  • Eğer türe yeni başladıysanız ya da en azından il-2 Sturmovik ile saatlerce uçmadıysanız oyunun simülasyon modunda zorlanmanız normal. Gamepad belki arcade modunu kotarsa da oyundan tam zevk alabilmek için kaliteli bir joystick şart. Çoğu zaman joystick'in bile yetersiz kaldığını ve dolayısıyla klavye tuş kombinasyonlarını kullanmak zorunda olduğunuzu göreceksiniz...

Zamanla pişince kendinize ait en iyi uçağı bulup, uçuş fiziklerine ve farklı görev türlerine alıştıktan sonra online dog fight deneyimini de tavsiye ederim arkadaşlar. İşin esas zevki online uçuşlarda çünkü...

Ayrıca joystick almayı düşünen arkadaşlara kendim de kullandığım Saitek'in modellerini önerebilirim...
  • Joystick de kullansanız gamepad de kullansanız klavyeye illaki ihtiyacınız var zaten. Gamepad ve joystick tuşları yetmiyor klavye gerekiyor. Ama uçağı klavye ile kontrol etmek de işkence ve gamepad kadar zevkli olmuyor bence.

Ayrıca ben gamepad ile simulasyon modunda campaign'in ilk bölümünü bitirdim bu arada Çok zevkli oynanışı. Ama inişlerde problem yaşıyorum çakılıyorum

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Dante -- 29 Mayıs 2010; 4:14:38 >
  • Klavye ile gamepad arasında fark var ama gamepad ile joystick arasında çok daha fazla fark var bence. Çünkü gamepad iki elle kullanılıyor joystickte sol el boşta ve klavyeye rahatlıkla gidiyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: toutatis

Klavye ile gamepad arasında fark var ama gamepad ile joystick arasında çok daha fazla fark var bence. Çünkü gamepad iki elle kullanılıyor joystickte sol el boşta ve klavyeye rahatlıkla gidiyor.

aynen joystick almak istiyorıum
  • Ben ömrümde böyle zevkli oyun görmedim.Gamepadle arcade modunda oynuyorum inanılmaz zevkli bir oyun olmuş grafikler oynanış sesler herşey harika.Bu oyunu oynamayan çok şey kaybeder.
  • oyun güzelmiş. aynı zamanda (sistemime göre yazıyorum) performansı da çok güzel.

logitech 3d force proya göre daha önce tanımlanan ayarlar mevcut.

yalnız şu wep nedir arkadaşlar ya

aşağıda png olarak çektiğim resimler var. (resimler 1920x1200 idi. pb sitesi boyutlarını küçültmüş )

Wings of Prey™
     Wings of Prey™
     Wings of Prey™
     Wings of Prey™
     Wings of Prey™
     Wings of Prey™
     Wings of Prey™
     Wings of Prey™

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi rambetiko -- 29 Mayıs 2010; 13:47:37 >

• grafikler oynanabilirlik herşey çok güzel keşke fly-by kamera olsaydı bunu gördükten sonra storm of war harika olacak diye düşünüyorum

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi onurk -- 29 Mayıs 2010; 14:48:16 >
  • @ramazanyurt

Hocam WEP yazdığında uçağın motorunu tam güç belli bir süre sonra kullandıktan sonra beklemen gerekiyor motorun soğuması için yani sürekli tam güç kullanma gerekmeyen yerde hız düşür (klavyede + ve - ile)
  • Bir bölümde takıldım ya.Bizden uçakları düşürmemizi istiyor ama altımıza verdiği uçak hantal bir bombardıman uçağı.Ne yaparsam yapıyım geçemiyorum bu bölümü.Adam gibi avcı uçağı verse indiricem hepsini ama saçma sapan bir Rus bombardıman uçağı veriyor
  • Bu oyunu aylar boyunca bekledim şuandada oynayamıyorum son patchi yükledim üstüne fix olayında yaptım oyuna giriyorum tam loading gelio sonra windowsa dönüyo,windows 7 64 bit kullanıyorum bu hatayı alan varmı arkadaşlar yardımcı olun simulasyon seven arkadaşlar
  • quote:

Orijinalden alıntı: angelus26

Bu oyunu aylar boyunca bekledim şuandada oynayamıyorum son patchi yükledim üstüne fix olayında yaptım oyuna giriyorum tam loading gelio sonra windowsa dönüyo,windows 7 64 bit kullanıyorum bu hatayı alan varmı arkadaşlar yardımcı olun simulasyon seven arkadaşlar

Bende Win 7 64 bit kullanıyorum dvd içindeki patchleri yaptım sonra ingilizce fixi yaptım oyun sorunsuz açıldı.Launcher açıldığında update var diyo onu yapma sakın.
  • Patchleri derken? ben bitek 1029_1032 patchini yükledim

quote:

Orijinalden alıntı: Alper1907

quote:

Bu oyunu aylar boyunca bekledim şuandada oynayamıyorum son patchi yükledim üstüne fix olayında yaptım oyuna giriyorum tam loading gelio sonra windowsa dönüyo,windows 7 64 bit kullanıyorum bu hatayı alan varmı arkadaşlar yardımcı olun simulasyon seven arkadaşlar

Bende Win 7 64 bit kullanıyorum dvd içindeki patchleri yaptım sonra ingilizce fixi yaptım oyun sorunsuz açıldı.Launcher açıldığında update var diyo onu yapma sakın.

• quote:

Patchleri derken? ben bitek 1029_1032 patchini yükledim

quote:

Orijinalden alıntı: Alper1907

quote:

Hayır 2. dvdde 3 tane patch var en düşük versiyondan en yüksek versiyona kadar sırayla yükleyeceksin.

• arkadaşlar simulasyon ne kadar zor yahu. uçağı yukarı çıkartıncaya kadar anam ağlıyor. hoş çıkaramadım bir türlü. joystick kullanıyorum. bununla bile manyak zor. bu kuşları sorunsuz nasıl göklere çıkartırız. motor gücü ne olmalı, sağa dönerken rudderi sola mı çevirecez vs vs taktik lazım. motoru 75-80 e çıkarıp yukarı yönlendirince başlıyor dağıtmaya. aşağı düşerken toparlama işini nasıl yaparız? yardım olarak gösteriyor ama düzleyince ne yapmak gerekir onu bilmiyorum. mesala sola dönerek taklalar atmaya başlıyor. joystiğin yönünü sola rudder sağa çeviriyorum, tam normale dönecek bu sefer sağa doğru yalpalamaya çalışıyor. ben de bu sefer joystiği sağa rudderi sola döndürüyom ama kendimi çakılmış olarak buluyorum alışıncaya kadar göbeğim çatlayacak galiba.

• quote:

Orijinalden alıntı: ramazanyurt

arkadaşlar simulasyon ne kadar zor yahu. uçağı yukarı çıkartıncaya kadar anam ağlıyor. hoş çıkaramadım bir türlü. joystick kullanıyorum. bununla bile manyak zor. bu kuşları sorunsuz nasıl göklere çıkartırız. motor gücü ne olmalı, sağa dönerken rudderi sola mı çevirecez vs vs taktik lazım. motoru 75-80 e çıkarıp yukarı yönlendirince başlıyor dağıtmaya. aşağı düşerken toparlama işini nasıl yaparız? yardım olarak gösteriyor ama düzleyince ne yapmak gerekir onu bilmiyorum. mesala sola dönerek taklalar atmaya başlıyor. joystiğin yönünü sola rudder sağa çeviriyorum, tam normale dönecek bu sefer sağa doğru yalpalamaya çalışıyor. ben de bu sefer joystiği sağa rudderi sola döndürüyom ama kendimi çakılmış olarak buluyorum alışıncaya kadar göbeğim çatlayacak galiba.

Ben uçaklarla ilgili terimleri tam bilmiyorum ama arcade oynarken P51 Mustang motor gücü WEPteyken önce yukarı sağa doğru tırmanmaya çalışırken bir anda sol aşağı çekince sağa sola doğru yalpalıyor kontrolden çıkıyor 2-3 saniyeliğine bu neden oluyor acaba ?

• Aşağı düşerken örneğin sağa doğru döne döne düşüyorsa sol rudder + sol yön komutlarını aynı anda kullanmanız gerek. Sola doğru düşüyorsa sağ rudder + sağ yön.

Hız konusu ise önemli değil. Hangi hızda olursanız olun simulasyon modunda o uçak dümdüz gitmez gidemez. Düz giderken bile dengede tutmanız gerekir. Yoksa illaki ya sola ya sağa doğru kaymaya başlar. En olmadı burnu eğilir veya yukarı kalkar vs. vs. her an dengede tutmanız lazım.

Zaten diğer uçakları vurmak, uçağı dengede tutmaktan daha kolay. Dengede kalacam diye düşmanla kanka oldum ateş etmeye fırsat bulamıyorum o derece

Ayrıca şu grafikler ne harika olmuş ya çatışma anında sanki gerçekmiş gibi hissediyorsunuz. Bir de sesler çok çok güzel olmuş unutmamak lazım bu detayı da. Arkanızdan önünüzden ayrı ayrı sesleri çok güzel yapmışlar.

Bu arada ben de bir şey soracağım arkadaşlar sim. modunda düşman uçaklara kilitlenemiyor muyuz? Yani tek tuşla o uçağa odaklanma gibi bir durum yok mu?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Dante -- 29 Mayıs 2010; 21:21:56 >

• 
Sayfa: önceki 45678
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.