Şimdi Ara

Windows xp ile müzik dinleyemiyorum.. YARDIM!!

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
10
Cevap
0
Favori
1.637
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
    Pc ye yeni format attım. Daha önceden de bu sorun vardı ve hala devam etmekte. Gerek media player olsun gerek bs player gerese winamp olsun hiçbir player ile müzik dinleyemiyorum. Herhangi bir mp3 e tıkladığımda :
    Media player : İç Hata Oluştu!
    Winamp : Nulsoft WaveOut Output v2.11(d) Error
    Creative media source: Unable to open the necessary device(s) for playback.İt may be use or unavailable

hatalarını veriyor. Ses kartının ayarlarına da giremiyorum. Oraya tıkladığımda ise :

the audiodevice supported by this application is not detected.The application will exit

hatasını alıyorumm. Yeni format atıldıgını tekrar belirtmek isterim. Driverlar yeni yüklenmiş durumda.
    Yardımlarınızı bekliyorum arkadaşlar. Kolay gelsin.

• Yanlış driver yüklemiş olmayasınız? Veya başka birşeylerle (örneğin codec paketleriyle) çakışma olabilir belki.. Bu codecler sıkıntı yaratıyor diye biliyorum. Eğer kx driver kurduysanız yardımcı olabilirim. En kötü ihtimal ses kartınızdan kaynaklanan bir arıza olmasın?
  • Windowsu repaır yapmayi dene Wınamp ı da yenıden kur
  • arkadaşlar.. ses kartının driverını uninstal ettim. revouninstaller la da iyice kalıntılarını sildim. baştan yükledim. ben ilk yüklediğimde yanlışlıkla farklı bir ses kartını seçmişim. muhtemelen ondan oldu ddiye tahmin ediyorum. creative in driver cd sinden dogru kartı seçtim. şu anda sorun yok gibi ama hala media player aynı hatayı veriyor. diğerlerinde sorun kalmadı.. buna da şükür. ama hala bir sorun var gibi gözüküyor.
  • Media Player 11 i yeniden yüklemenizi tavsiye ederim. Ayrıca güncelleştirmeleri de yapmalısınız.
  • media player 10 kullanıyorum.. lisansım olmadığı için 11 i yüklerken sorun yaşıyorum..
  • Evet ! az önce pc 5 sn boyunca kilitlendi ve tekrar gitti sesler ses kartından olabilirmi acaba diyorum ama su ana kadar hiçbir sorun çıkartmamıştı ses kartım.anlamadım gitti. yardımlarınızı bekliyorum arkadaşlar.. winamp ı da tekrar kurdum ama değişen bişey yok..yazılımsal birşey oldduğunu sanmıyorum... ses kartım çöp sanırım
  • abi tek kelime soylıcem: driver :) genelde bi markanın tum driverleri aynı cd olur ve siz oylesine yuklemişsinzi dogru olanı yuklerseniz sorun kalmaz gibime geliyor ve verdiginiz tum hata kartları ses kartının tanınmadgı uzerine.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi interboyz -- 18 Temmuz 2008; 21:02:09 >
  • http://download.chip.eu/tr/EVEREST-Home-Edition-2.20_108201.html

buradan ses kartının tam olarak modeline bakıp uygun sürücüyü internette arayabilirsiniz..Büyük ihtimalle sürücü sıkıntınız var
  • teşekkürler... bilgisayara tekrar format attım. driver ımda sorun yok. senelerdir aynı cd den aynı driver ı kurarım. su zamana kadar hiçbir sorun olmadı. service pack 2 den 1 e geçtim sorun kalmadı.. demekki sp2 ile çakışıyordu driver.. eğer tekrar aynı sorun olursa ses kartı çöp sanırım. ama şu anda canavar gibi. hiçbir sorun yok
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.