Şimdi Ara

Windows XP garip kapanma sorunu...

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
6
Cevap
0
Favori
832
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
    Yaklaşık 1 hafta önce, bilgisayarım sapıttığından dolayı format atmak zorunda kaldım.
    Abimin usb stick'inden giren bir virüs yüzünden saçmaladığını düşünüyorum.
    Formatı, her zaman kullandığım ve çok sağlam bir format aracı olarak bildiğim MES(Morgud's Erasure Suite) ile attım(ki belirtilene göre, amerikan ordusunu eskiden bilgisayarları bağış için vermeden önce bilgisayarlarını formatladığı program olarak gösteriliyor). Bu program sayesinde MBR ye yerleşebilecek bütün virüslerden de kurtulmuş oluyorum. Bunu, belirteceğim problemin, eski windows dan kalma bir virüs yüzünden olmadığını neye göre düşündüğümü belirtmek için yazdım. Her neyse...
    Formatı attım, bir güzel orjinal windows xp sp2 mi kurdum. Daha sonra sp3 ü ve driver larımı kurdum. Acronis TrueImage Home edition la yedeğini aldım ve her zaman kullandığım programlarıda kurup hazır hale getirdim. Yanlız son 2-3 gündür entersan bir olayla karşılaşıyorum. Bilgisayarımı açtığımda, windows xp loading ekranına kadar sorunsuz bir şekilde geliyor, yükleme çubuğu ilerliyor (normalde sürdüğü kadar) fakat daha sonra ekran kararıyor ve bilgisayar kapanıyor. Bilgisayarı açmaya çalıştığımda açılmıyor, power düğmesi kattiyen çalışmıyor. Arkadan power supply ın şalterini kapatıp, biraz bekleyip(kapatıp hemen açmayı denemedim hiç) açınca power düğmesine basıp bilgisayarı açabiliyorum. Bilgisayar düzgün kapanmadı diyip, bende windows u nasıl başlatmam gerektiğini soruyor, bende normal başlat diyince normal bir şekilde başlıyor.
    Elektriksel mi(prizdeki kısa devre vs.), donanımsal mı yoksa yazılımsal mı olduğu veya bu konu hakkında herhangi bir fikri olan birisi varsa ve benimle paylaşırsa gerçekten süper olur. Format atıp yazılımsal oluğ olmadığını denemek istemiyorum. Yardımlarınız için şimdiden teşekkürler...

• büyük ihtimalle power supp. ile alakalı bir sorun.baska bir powerla denemeni öneririm
  • +1903
    quote:

Orjinalden alıntı: murderuo

büyük ihtimalle power supp. ile alakalı bir sorun.baska bir powerla denemeni öneririm
  • Hmm mantıklı olabilir... Şimdi bide güç kaynağı bul, pff...
    Teşekkürler bu arada =)
  • bende de olmustu..kabloyu cıkarmadan kesinlikle calısmıyordu :D:D
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.