Şimdi Ara

Windows xp açılırken mavi ekran veriyor !

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
9
Cevap
0
Favori
319
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
    Benim pc normal bir şekilde çalısıyordu kapattım ve gece tekrar açtım . Pc'm 3 ekranda açılıyor
    1.asus açılış ekran gelmesi>2.windows logo gelip altında birseyler dolması>3.ise HOSGELDINIZ yazısıydı. Ama 3. Aşamada mavi ekran veriyor . Yardımlarınızı bekliyorum
    Not:eğer forumda böyle bir konu varsa konuya kilit atmayın Forumda Yeniyim

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• hatali H kullanıcısına yanıt
    Güvenli modda açılıyorsa güvenli modda açıp, çalıştırda eventvwr yazarak olay günlüğünden hatanın sebebini görebilirsiniz. Daha once başıma geldiğinde , seatools For dos isosunı cd ye çekip sistem diskini taramıştım. Windows açılırken checkdisk yapıp açılmıştı.

İkinci bir yöntem herhangi bir xp cd sinin kurtarma konsolunu kullanmak. Kurtarma konsolunda sfc /scannow ve
    fixboot komutlarını deneyin.

En son çare ise format.

Güvenli mod için asus ekranı gider gitmez, ama xp ekranı gelmeden f8 e basılı tutun.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ipli jeton -- 19 Temmuz 2016; 13:59:35 >
  • Bilgisayarın çökmesinden şüpheleniyorum format atsam D sürücüsündeki dosyalar ve Belgelerimdeki dosyalar silinirmi önemlide

• quote:

Orijinalden alıntı: hatali

Bilgisayarın çökmesinden şüpheleniyorum format atsam D sürücüsündeki dosyalar ve Belgelerimdeki dosyalar silinirmi önemlide

Live CD ile dosyaları kurtarabilirsiniz.
    Format atarken silmezseniz d silinmez. Format atarken hangi bolume format attığınızı, hangi bolumleri temizlediğinize dikkat edin.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ipli jeton -- 20 Temmuz 2016; 9:22:36 >
    < Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • F8 basınca boot menü geliyor Boot menüden ne yapacagımıda bilmiyorum

Cd yi ya da usb beleği taktıktan hemen sonra reset atın ve bios a girmek için tuşa basın ekranında ilgili tuşa basarak boot menuye girin. Boot menü açıldıktan sonra ok tuşları ile cd sürücüyü ya da kurulum isosunu usb belleğe yazdıysanız usb belleği seçeceksiniz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ipli jeton -- 20 Temmuz 2016; 20:47:53 >
  • Format attım düzeldi sağol

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.