Şimdi Ara

Windows Xp 64-Bit kullanan var mı? (2. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
66
Cevap
0
Favori
24.156
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: bmax

quote:

Orijinalden alıntı: nfsmw_team

quote:

Orijinalden alıntı: bmax

peki sata ahcı modları destekliyomu...
    xp nin ssd performansını düşürdüğünü ve ömrünü yediğini duymuştum..bu yüzden win 7 kullanıyorum doğal trim desteği var diye birde tabiki oyunlardaki dx11 desteği vs...

Hiçbir xp,ahci modunu desteklemez :(

olurmu hiç bir xp desteklemez sata ahcı sürücüleri içine gömülü xp sp3 isoları var hatta xp64sp2 bile var...ancak xp ssd ler için ömrünü kısaltıyo diye duydum...trim desteği olmadığı için...ayrıca xp64sp2 ler grafikerler için söylüyorum adobe cs5 ve cs5,5 sürümünde sorun çıkartıyo

Şimdi netten baktım da yükleniyormuş :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Türkçü2024 -- 3 Kasım 2011; 19:43:56 >
  • guzel bir iletim sistemı ingilizce olması bende zamanında sıkıntı yaratmadı fakat kulanmak tan vazgecemmın sebebı kalvyede türkce karekter sorununu çözememiştim, eger bu yonde bılgınız varsa yardımınızı beklıyorum. eger çözulurse 1 dk bile durmam win 7 den, 64 bit xp ye gecerım.
  • quote:

Orijinalden alıntı: brl_

guzel bir iletim sistemı ingilizce olması bende zamanında sıkıntı yaratmadı fakat kulanmak tan vazgecemmın sebebı kalvyede türkce karekter sorununu çözememiştim, eger bu yonde bılgınız varsa yardımınızı beklıyorum. eger çözulurse 1 dk bile durmam win 7 den, 64 bit xp ye gecerım.

Nasıl bir sorun bu daha detaylı anlatır mısınız?Karakter olarak hiç sorun yaşamadım bu güne kadar.Ben de x64 xp kullanıyorum şu anda...
  • quote:

quote:

guzel bir iletim sistemı ingilizce olması bende zamanında sıkıntı yaratmadı fakat kulanmak tan vazgecemmın sebebı kalvyede türkce karekter sorununu çözememiştim, eger bu yonde bılgınız varsa yardımınızı beklıyorum. eger çözulurse 1 dk bile durmam win 7 den, 64 bit xp ye gecerım.

Nasıl bir sorun bu daha detaylı anlatır mısınız?Karakter olarak hiç sorun yaşamadım bu güne kadar.Ben de x64 xp kullanıyorum şu anda...

Aynen sorun yok.İlk başta kurulduğunda klavyeyi türkçe ayarlıyorsun vede türkçe karakterlerin düzgün gözükmesi içinde bi ayar yapıyorsun o kadar.Bende Windows 7 + xp64 kullanıyorum.
  • quote:

quote:

hatırladıgım kaderiyle "i" harfine bastıgında nokta çıkması ç harfıne bastıgında baska bi karekter çıkması aklımda en acık kalnsa kalvye üzerindekı numara ve karekter tuslarını tm olarak kulanammak shift+8 yanı parentez kulanmak istedıgımde baska karekter çıkması @ işareti kulanmak istedıgımde ( alt+q) gibi yoları kulandıgımda farklı bi karekter cıkamsı vs.. kulnaımı zorlşaştıyordu kalvye dil ayarlarını ne yaptımsa degiştiremeısdım 3-4 defa kurdum gum oldu tekrar tekrar cok kulanmak istememe ragmen kalavye kulanırken zorluk cekıyodum ikilemde kalıyodum tuslara basarken.

kurulumda herşey Tr olucak sekılde kuruyodum fakat kalavye tuslarının yerını yıne tutramıyodum :)
    ingilizce olması sorun olmuyodu bilişim ingilizcesini az çok bılrım birde zaten xp ezberlemısz neyın nerde oldugunu o yuzden dıl sıkıntım yoktu.

cd. si hala duruyor xp 64 bit sp2.

eger bu konuda yardımcı olursanız resimlı veya resimsız bi anlatım işime yarayabılr,
    Tşkler..
  • quote:

quote:

quote:

hatırladıgım kaderiyle "i" harfine bastıgında nokta çıkması ç harfıne bastıgında baska bi karekter çıkması aklımda en acık kalnsa kalvye üzerindekı numara ve karekter tuslarını tm olarak kulanammak shift+8 yanı parentez kulanmak istedıgımde baska karekter çıkması @ işareti kulanmak istedıgımde ( alt+q) gibi yoları kulandıgımda farklı bi karekter cıkamsı vs.. kulnaımı zorlşaştıyordu kalvye dil ayarlarını ne yaptımsa degiştiremeısdım 3-4 defa kurdum gum oldu tekrar tekrar cok kulanmak istememe ragmen kalavye kulanırken zorluk cekıyodum ikilemde kalıyodum tuslara basarken.

kurulumda herşey Tr olucak sekılde kuruyodum fakat kalavye tuslarının yerını yıne tutramıyodum :)
    ingilizce olması sorun olmuyodu bilişim ingilizcesini az çok bılrım birde zaten xp ezberlemısz neyın nerde oldugunu o yuzden dıl sıkıntım yoktu.

eger bu konuda yardımcı olursanız resimlı veya resimsız bi anlatım işime yarayabılr,
    Tşkler..

Tabi yardımcı oluruz.
  • quote:

quote:

quote:

Tşkler..

Klavyende bir sorun olabilir mi bilader?Veya sendeki xp64 te?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Türkçü2024 -- 18 Kasım 2011; 18:28:22 >
  • sorun çözuldu formatta küçük bi ayrıntıyı goz ardı ediyormusum, kurdum şimdi oldu, ilgilenen arkdaslara tşkler..
  • quote:

sorun çözuldu formatta küçük bi ayrıntıyı goz ardı ediyormusum, kurdum şimdi oldu, ilgilenen arkdaslara tşkler..

Rica ederim.Hayılı olsun.Windows live kurulumnda sorun yaşayabilirsin yapamazsan sorarsın burdayız...
  • quote:

sorun çözuldu formatta küçük bi ayrıntıyı goz ardı ediyormusum, kurdum şimdi oldu, ilgilenen arkdaslara tşkler..

Sağolun iyi kullanmalar
  • Xp vazgeçilmez oluyor kimisi için windows7 kurdum alışamadım ama tekrar kurucam çünkü windows7 belirgin derece daha hızlı
  • quote:

Orijinalden alıntı: Fresten

Xp vazgeçilmez oluyor kimisi için windows7 kurdum alışamadım ama tekrar kurucam çünkü windows7 belirgin derece daha hızlı

7 ay windows 7 ultimate 64 bit kullandım bi türlü istediğim verimi alamadım bilgisayardan ve de kolaylaştıracağız derken batırmışlar her şeyi.xp de ise öyle bir sorun yok.verimi de gayet iyi
  • quote:

quote:

Xp vazgeçilmez oluyor kimisi için windows7 kurdum alışamadım ama tekrar kurucam çünkü windows7 belirgin derece daha hızlı

7 ay windows 7 ultimate 64 bit kullandım bi türlü istediğim verimi alamadım bilgisayardan ve de kolaylaştıracağız derken batırmışlar her şeyi.xp de ise öyle bir sorun yok.verimi de gayet iyi

ben bir gün dayanabildim 7 ye.
  • quote:

Orijinalden alıntı: .: mds :.

quote:

quote:

ben bir gün dayanabildim 7 ye.

1 gün de güzelmiş

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Türkçü2024 -- 24 Kasım 2011; 17:34:21 >
  • slm arkadaşlar,
    32 bit xp de 4 gb lık ramin (2x2) 3,25 gözükmesi canımı sıktı ve xp x64 ü düşünmeye başladım.. Burada kullanan arkadaşların olması müthiş bir şey öncelikle korkum şu pc de hem foto programlarıyla uğraşan , elektronik programlarla uğraşan kardeşimin ve çizim programlarıyla uğraşan benim programlarımızla dolu. Bütün bu programlar çalışmaya devam edermi? :)

Ayrıca driver sorunu derken anakartın driverinin bulunması , işte audio driverin 64 bitinin aranması gibi şeylerden mi bahsediyorsunuz? Ben sorunsuz driverları bulabilir miyim?

Yada amaaan boşver 3,25 de yeter sana hiç uğraşma mı diyeceksiniz :D
  • quote:

Orijinalden alıntı: slayer90

slm arkadaşlar,
    32 bit xp de 4 gb lık ramin (2x2) 3,25 gözükmesi canımı sıktı ve xp x64 ü düşünmeye başladım.. Burada kullanan arkadaşların olması müthiş bir şey öncelikle korkum şu pc de hem foto programlarıyla uğraşan , elektronik programlarla uğraşan kardeşimin ve çizim programlarıyla uğraşan benim programlarımızla dolu. Bütün bu programlar çalışmaya devam edermi? :)

Ayrıca driver sorunu derken anakartın driverinin bulunması , işte audio driverin 64 bitinin aranması gibi şeylerden mi bahsediyorsunuz? Ben sorunsuz driverları bulabilir miyim?

Yada amaaan boşver 3,25 de yeter sana hiç uğraşma mı diyeceksiniz :D

Ben driver problemi yaşamadım.Sadece ekran kartının driverinin 64-bit olanını indirdim.Diğerleri zaten 32-bite kurduklarımla kurdum.

Söylediğin programları denemedim hiç O tür programları windows 7 de kurulu olduğu için bende sorun olur mu olmaz mı bilemeyeceğim malesef :(
  • Bende xp 64 biti kurdum şuan sorun yaşamadım xp gibisi yok win 7 ye bi alışamadım.
  • adını duydum ama hiç kullanmak nasip olmadı hediye edecek olan varmı :) hediye hediye ile karşılık alacak :))

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Enes Eyibil

adını duydum ama hiç kullanmak nasip olmadı hediye edecek olan varmı :) hediye hediye ile karşılık alacak :))

Eğer indirme linki diyorsan özel mesaj at
  • evde net yok :S
  • 
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.