Şimdi Ara

Windows Xp 64-Bit kullanan var mı?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
65
Cevap
0
Favori
24.172
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Evet arkadaşlar her ne kadar windows 7 çıksada biz windows xp den vazgeçemiyoruz malesef.Xp dede ram sıkıntısı oluyor.Bu durumu aşmak içinde çözüm 64-Bit.Windows Xp ninde 64 biti var ama şuana kadar kullanan en fazla 2-3 kişi görmüşümdür belki.Varmı yokmu o bile belli değil neredeyse.Neden böyle 64 bit xp kullanan bu kadar az .

Aranızda windows xp 64-bit ile ilgili bilgisi olanlar yorumlarını ve düşüncelerini alabilirmiyim.Performası programlara uyumluluğu vs.. nasıl.Tavsiye eder misiniz?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi starex_01 -- 21 Eylül 2011; 12:44:40 >

• Hiç kullanan yokmu ?
  • xp 64 bit ingilizce oldugu için kullanan sayisi cogalmadi

windows 7 nin görünüşüne alisamam diosan ingilizce 64 bit xp kur yola devam

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi G&H -- 23 Eylül 2011; 19:19:37 >
  • Normal türkçe xpden neyin nerde olduğunu ezbere biliyorum zaten ingilizcesinde hiçbir sıkıntım yok o yüzden.Windows 7 ye alışamayanlar ve yüksek ram'e sahip kullanıcılar için vazgeçilmez bir şey.Her ne kadar service pack 1 ve ingilizce olsa da ;)

2.5 aylık windows xp 64-bit kullancısıyım.Gayet memnunum.Sorunlarınız için özel mesaj atmanız yeterlidir...
  • quote:

Orijinalden alıntı: nfsmw_team

Normal türkçe xpden neyin nerde olduğunu ezbere biliyorum zaten ingilizcesinde hiçbir sıkıntım yok o yüzden.Windows 7 ye alışamayanlar ve yüksek ram'e sahip kullanıcılar için vazgeçilmez bir şey.Her ne kadar service pack 1 ve ingilizce olsa da ;)

2.5 aylık windows xp 64-bit kullancısıyım.Gayet memnunum.Sorunlarınız için özel mesaj atmanız yeterlidir...

Program uyumsuzlukları varmı ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: starex_01

quote:

Normal türkçe xpden neyin nerde olduğunu ezbere biliyorum zaten ingilizcesinde hiçbir sıkıntım yok o yüzden.Windows 7 ye alışamayanlar ve yüksek ram'e sahip kullanıcılar için vazgeçilmez bir şey.Her ne kadar service pack 1 ve ingilizce olsa da ;)

Program uyumsuzlukları varmı ?

Program uyumsuzlukları yok.32-Bit programlar 64-Bitte çalışıyor ama 32-Bit driverlar 64-Bitte çalışmıyor malesef :S Üşenmedim aradım taradım buldum driverları ve bulduğuma da değdi çok iyi bir işletim sistemi

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Türkçü2024 -- 29 Ekim 2011; 7:12:44 >

• geçmişte bi ara denemiştim windows server 2003 yapısı üstüne kurulu olmasından dolayı normal xp den bikaç gömlek üstün
    driver sıkıntısı da olmamıştı hiç
  • 4 Gb ram ve 6 çekirdek (phenom II x6 1100T) kullandığım için 64-Bit xpden daha fazla verim alacağımı düşünüyorum.Eğer fazla fark etmeyecekse değmez tabi geçmeye.
  • quote:

4 Gb ram ve 6 çekirdek (phenom II x6 1100T) kullandığım için 64-Bit xpden daha fazla verim alacağımı düşünüyorum.Eğer fazla fark etmeyecekse değmez tabi geçmeye.

Üşenmeyip driverları bulacaksan win 7 64 ten çok daha iyidir kardeş
  • quote:

quote:

4 Gb ram ve 6 çekirdek (phenom II x6 1100T) kullandığım için 64-Bit xpden daha fazla verim alacağımı düşünüyorum.Eğer fazla fark etmeyecekse değmez tabi geçmeye.

64-Bit xp nin 32-Bit destekli programları çalıştırmadığını duydum.Bu sorun vista ve windows 7 de yokmuş onlar destekliyormuş.
  • quote:

quote:

quote:

64-Bit xp nin 32-Bit destekli programları çalıştırmadığını duydum.Bu sorun vista ve windows 7 de yokmuş onlar destekliyormuş.

64-Bit xp,32-Bit programları çalıştırıyor

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Türkçü2024 -- 30 Ekim 2011; 17:33:57 >

• quote:

quote:

quote:

quote:

64-Bit xp,32-Bit programları çalıştırıyor

Teşekkürler yardımın için.İnşallah kısa sürede kurup deneyeceğim.Hem performans hemde ingilizceyi geliştirmekte yardımı olur

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi starex_01 -- 30 Ekim 2011; 17:40:03 >

•  Windows Xp 64-Bit kullanan var mı?

Kurduk bakalım şuanlık sorunum yok perfonrmasıda gayet iyi.
  • quote:

Hayırlı olsun kardeş borg edition mu :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Türkçü2024 -- 31 Ekim 2011; 19:33:09 >
  • quote:

quote:

Hayırlı olsun kardeş borg edition mu :)

Yok kardeş mod falan düz normal 64-Bit :) mamundadan indirdim

Düzenleme: Xp orjinaldir.Ben sadece güzel görüntü açısından royale black noir temasını uyguladım.Bu tema performansı kesinlikle etkilemez.Çünkü varsayılan olarak gelen tema nasıl çalışıyorsa buda aynı mantıkla çalışıyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi starex_01 -- 3 Mayıs 2013; 15:35:09 >

• peki sata ahcı modları destekliyomu...
    xp nin ssd performansını düşürdüğünü ve ömrünü yediğini duymuştum..bu yüzden win 7 kullanıyorum doğal trim desteği var diye birde tabiki oyunlardaki dx11 desteği vs...
  • quote:

Orijinalden alıntı: bmax

peki sata ahcı modları destekliyomu...
    xp nin ssd performansını düşürdüğünü ve ömrünü yediğini duymuştum..bu yüzden win 7 kullanıyorum doğal trim desteği var diye birde tabiki oyunlardaki dx11 desteği vs...

Hiçbir xp,ahci modunu desteklemez :(
  • Sata ahci nedir ?
  • quote:

Sata ahci nedir ?

Biostan yapılan harddisk ayarı sata ahci ama ne işe yaradığını bilemiyorum :( Ahci modunda xp yüklenemez...
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: bmax

peki sata ahcı modları destekliyomu...

Hiçbir xp,ahci modunu desteklemez :(

olurmu hiç bir xp desteklemez sata ahcı sürücüleri içine gömülü xp sp3 isoları var hatta xp64sp2 bile var...ancak xp ssd ler için ömrünü kısaltıyo diye duydum...trim desteği olmadığı için...ayrıca xp64sp2 ler grafikerler için söylüyorum adobe cs5 ve cs5,5 sürümünde sorun çıkartıyo

• 
Sayfa: 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.