Şimdi Ara

Windows Ses Aygıtı Grafik Yalıtımı!!!! YARDIM

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
7
Cevap
0
Favori
4.347
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Allah rızası için biri yardım etsin kafayı yiyeceğim.
    Görev Yöneticisinde "Windows Ses Aygıtı Grafik Yalıtımı" diye birşey çıkıyor. Oyuna girince bu görev yöneticisindeki bellek kısmı artmaya başlıyor taki oyundan çıkana kadar. Oyunda fps düşüyor.Çıkıncada inmiyor olduğu yerde kalıyor.Daha öncede cpu aynı şekil artıyodu onu halletmiştim nasıl hallettiğimi hatırlamıyorum .ssss şimdide bu başladı

• Oyuna girince belleğin artması normal. Oyunda belleği kullanan Windows ses aygıtı grafik yalıtımı mı? Bunun haricinde ram, işlemci ve hdd kullanımı ne durumda, boşta ve oyunda?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Evet "Windows Ses Aygıtı Grafik Yalıtımı" denen şey bellekği kullanıyor. Oyuna girdiğimde bellekten yemeye başlıyo ve sürekli artıyo 30 mb'dan 300-400-500 müsade etsem 2000 mb'ta kadar çıkıyor ve sonra oyundan çıksamda pcyi kapatana kadar hep öyle kalıyor. Bu arttıkçada oyunda fps artışı oluyor.Diğer bütün donanımlar yazılımlar stabil, sıkıntı sadece bunda. İnternetin altını üstüne getirdim bir çözüm bulamadım.sss
    Biri şunu çözerse çok fena Hacı Torunundan dua alıcak. Gerekirse Dedeme Yasin bile okuttururum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi skrklcc -- 31 Mart 2017; 1:32:59 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: skrklcc

Evet "Windows Ses Aygıtı Grafik Yalıtımı" denen şey bellekği kullanıyor. Oyuna girdiğimde bellekten yemeye başlıyo ve sürekli artıyo 30 mb'dan 300-400-500 müsade etsem 2000 mb'ta kadar çıkıyor ve sonra oyundan çıksamda pcyi kapatana kadar hep öyle kalıyor. Bu arttıkçada oyunda fps artışı oluyor.Diğer bütün donanımlar yazılımlar stabil, sıkıntı sadece bunda. İnternetin altını üstüne getirdim bir çözüm bulamadım.sss
    Biri şunu çözerse çok fena Hacı Torunundan dua alıcak. Gerekirse Dedeme Yasin bile okuttururum.

Bilgisayarın marka ve modelini yazar mısın laptopsa. Masaüstü ise anakart modeli. Bir de imzamı oku..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Efe Yakup Karahanlı -- 31 Mart 2017; 14:0:11 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Aynı sorun bende de var sorunun çözümünü bilen var mı ?
  • Merhaba,

mevcut problem için 4 farklı yöntem var bunlardan birini uygulamanız gerekiyor.

• Ses Geliştirmelerini Devre Dışı Bırakma
    • Virüsleri Taramak
    • Ses Sürücülerini Yeniden Yüklemek
    • Ses Sürücülerini Güncellemek

Ses Sürücülerini Yeniden Yükleme
    Sisteminizi taradıktan sonra, Windows Ses Aygıtı Grafik Yalıtımı hala CPU’nuzun yüksek bir yüzdesini kullanıyor mu? Öyle olmamalı ve belki de ses sürücülerinde bir sorun var.

Bunun gibi sorunlarınız varsa, düzeltmek için ses sürücülerini yeniden yüklemeyi deneyebilirsiniz. Bunu aşağıdaki adımları uygulayarak gerçekleştirebilirsiniz:

• Bağlamsal menüyü açmak için Win + X klavye kısayoluna basın ve bunların Aygıt Yöneticisi’ni seçin.
    • Bir kez açıldığında, Ses, video ve oyun denetleyicileri bölümüne gidin
    • Burada, Realtek High Definition Audio aygıtına sağ tıklayın ve Aygıtı kaldır seçeneğine tıklayın.
    • Şimdi, bilgisayarınızı yeniden başlatın ve Windows önyükleme işleminden sonra, ses sürücülerini otomatik olarak kurmaya başlayacaktır ve umarım bu sorun çözülecektir.

Bu yöntem çalışmadı ise diğer yöntemler için kaynak web sitesini ziyaret edebilirsiniz.

Kaynak:https://interbilgi.com/windows-ses-aygiti-grafigi-yalitimi-yuksek-cpu-kullanimi/

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.