Şimdi Ara

Windows Pc'den Apple'a geçmek (tavsiye istenmekte)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
11
Cevap
0
Favori
762
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Merhaba arkadaşlar, öncelikle 2005 yılından beridir aranızdayım ve bazı sebeplerden ötürü bu hesapla girmek durumundayım,

99 yılından bu yana bilgisayar kullanmaktayım, ilk yılları acemilik olarak görürsek 2001-2002 den bu yana windows kullanıcısıyım, her türlü yazılımsal sorunumu kendim hallettim çok fazla donanımsal sorunlar yaşamadım. 2-3 yıl kadar öncesindede masaüstü pcden kendimi tamamen soyutlayıp 2. Ve sanırım son kaptopum olan nirvanayı aldım,

geçtiğimiz haftalarda sürekli windows 10 güncellemesi için süre isteyen ekran geliyordu, daha ileri bir tarihte güncellemek istediğim için askıya aldım fakat o uyarı penceresinide bir daha gelmesin diye ayarlamadım, hatırlatsın istedim,

Akabinde 10 kendiliğinden kuruldu ve maalesef pcde sorunlar ortaya çıkmaya başladı, bununla ilgili de forumdan yardım talep ettim ama çokta cevap alamadım, sorunların ayrıntısı önemli mi bilmiyorum ama bana bir harddiske mâl oldu ve 150-300 arası verip yeni bir harddisk almak yerine bu kadar basit bir sorunla yüzlerce gblık verimi kaybettiğim nedenle windowsa dönmeme kararı aldım,

Iphone 5s kullanıcısı olarak Apple'ın müşteri memnuniyeti sayesinde ayrıca stabilitesi, ve onca önyargılı insanların yorumlarına, laf armalarına rağmen her türlü işimi gören bu cihazdan fazlasıyla memnunum, tek sorunu fazla ön yargılı insanın bitmek bilmeyen karalaması...

Siz Apple kullanıcılarımdan ricam; benim gibi Pcden bezmiş, sorunlardan bıkmış, yeni şeyler arayarak apple başvurmuşlar olarak, windowstan osa geçiş hikayeleriniz ile hangi ürünlerini önerdiğinizi yazabilir misiniz?

Ek bilgi; Kullanım alanım çok geniştir; müzik dinlerim; boş zamanımda eğlencesine akustika tarzı basit programlar ile mixerler kullanarak kendi kafama göre mixler çıkartıp dinlerim, gayette severim,
    Aynı şekilde video-resim editörlüğü, ailemin özellikle bolca çekilen videolarıyla oynamayı, filmleri diğer cihazlarımda izleyebilmek için sıkıştırma dönüştürme işlemleri yapmayı, bu gibi yani hobivari şeylerle ilgilenmeyi de seven biriyim..
    Oyun çok fazla merakım yoktur eskiden çok oynardım tabi yaştan ötürü mü doymuşluktan ötürü mü bilmiyorum eskisi gibi aramıyorum, ama hoşuma giden birşeyler olursa denemeyi severim yinede,
    Office ile içli dışlı olmam gereken zamanlar olur,

Kısacası pc benim gündelik hayatımın bir parçası, taşınabilir veya masaüstü olması, all in 1 olup olmaması çok problem değil, laptop deneyimimde zaten hemen hemen hep aynı masanın üzerinde devam etmiştir...

Bu mesajımda önceki yardım mesajları gibi boş kalmaz umarım, iyi webLer

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Mesaj yağmış maşallah (:

• MiraiPinhan kullanıcısına yanıt
    hocam oyun dışında kullanırım diyorsanız fazla düşünmeden geçin, pişman olacağınızı zannetmem. Diyelim ki pişman oldunuz geri dönmeniz zor değil, piyasası hem çok hızlı hem de değerini kaybetmiyor. Ben de uzun yıllar windows kullandım arada gene win10 yüklü laptopu kullanıyorum açar açmaz çat diye güncelleniyor ekranı geliyor. O an acil işiniz mi varmış dinlemiyor mecbur bitene kadar bekliyorsunuz :) Bence şans verin değişik bir deneyim yaşarsınız
  • doobeyy kullanıcısına yanıt
    Cevabınız için teşekkür ederim, kimse yazmıyor diye üzülüyordum, aynen çok oyunlara ilgim kalmadı, normalde pek düşünmem pat diye alırdım teknolojik şeyleri fakat fiyatından mı, bilmediğimden mi, pat diye almadan önce araştırayım dedim, olumlu yorum da çok olumsuz yorumda, olumsuzlarda zaten kullanmayanlardan geldiği için genellikle pek kaideye almadım, tekrar teşekkürler, o şansı vereceğim sanırım iyi webLer

• Ben 97 yılından beri windows kullanıyordum gecen yıla kadar.Ve osx kullandıktan sonra yazık ettiğimi anladım telefonda yaşadığınız memnuniyet aynı şekilde mac içinde geçerli olacaktır.Malzeme kalitesi,teknik destek performans harika.Ben oyun oynamam o nedenle mac aldıgım için cok memnunum size de tavsiye ederim.
  • ben 2 sene macbook pro kullandim baslarda stabil virus girmiyor oh ne guzel falan diye dusunurken sonlara dogru artik cok canimi sikmaya baslamisti. istedigim programlar sadece windowsta oluyordu falan ve o stabilite olayi falan artik iki isletim sistemininde geride biraktigi bir konu oldu. windows sisme zamanlari sanirim vistada kaldi, en son win 8 yukledigimde senelerce kullandim ilk gunku performansini hic aratmadi. onemli olan sistemin ssd ye kurulmasi gerisi hikaye. basima soyle bisey geldi macbook pro ile alakali. ana karti spontane bir sekilde bir gun cat diye kendi kendine yandi ve apple tarafindan bir sorun diye kabul edilip tamir ucreti 600 pound olan islemi urunum garantisiz olmasina ragmen bedavaya hallettiler bunu hic bir firma yapmaz. ustune birde satarken nerdeyse deger kaybetmedi desem yeridir o bakimdanda inanilmaz avantajli. onun ustune cok laptop kullandim ve inanilmaz deger kaybediyor diger firmalarin urunleri. bu kadar tecrubeden sonra anladigim su oldu eger laptop alinacaksa muhakkak macbook olmali deger kaybetmedigi, serviste musteri memnuniyeti iyi oldugu ve yine emsallerine gore fiyatinin aslinda cokta farkli olmadigi icin. ama sirf ev kullanimi icin bence windows pc daha iyi. bunun haricinde normal windows laptoplar icin kesinlikle hayir diyorum, imkan varsa ne alirim ne de oneririm.

• Cevaplarınız için teşekkürler, Apple'ın müşteri memnuniyetini ön plânda tutması çok güzel bir şey, telefonumda yaşadığım sorunu da hallettiklerinde, sorun benden kaynaklanmış olsa da müşteri memnuniyeti nedeniyle ücret almadılar, telefonu bile gözden çıkarmıştım halbuki, tekrardan teşekkürler, iyi webLer.
  • MiraiPinhan kullanıcısına yanıt
    rica ederim. yukarda yazdiklarima ragmen simdi yine laptop ihtiyaci dogdu ve dogal olarak macbook dusunuyorum ama size tavsiyem bir ay daha bekleyin yeni seri bekleniyor, suankiler her an eski model olabilir.
  • orhanyor kullanıcısına yanıt
    Bende dün akşam onunla ilgili yazılara bakıyordum, iMac 27' düşünmeye başladım açıkçası, mobilden ziyade masaüstü dev ekran keyifli olur diye, resim - video - film açısından da keyif verir diye düşündüm, muhakkak yeni bir özellik eklenecektir fakat ne kadar kullanacağımız, ne kadar kullanmayacağımız önemli, i5s ile parmak izi okuma geldiğinde ilk dönemlerde aktif kullanırken şu an neredeyse kullanmıyoruz bile, bazı programlar için belki, iMac için i5 düşünüyorum, fiyatları yüksek geliyor hâlen gözüme ama baktıkça alası geliyor insanın, cazibeli, çekici, albenisi çok yüksek...
  • quote:

Orijinalden alıntı: MiraiPinhan

Bende dün akşam onunla ilgili yazılara bakıyordum, iMac 27' düşünmeye başladım açıkçası, mobilden ziyade masaüstü dev ekran keyifli olur diye, resim - video - film açısından da keyif verir diye düşündüm, muhakkak yeni bir özellik eklenecektir fakat ne kadar kullanacağımız, ne kadar kullanmayacağımız önemli, i5s ile parmak izi okuma geldiğinde ilk dönemlerde aktif kullanırken şu an neredeyse kullanmıyoruz bile, bazı programlar için belki, iMac için i5 düşünüyorum, fiyatları yüksek geliyor hâlen gözüme ama baktıkça alası geliyor insanın, cazibeli, çekici, albenisi çok yüksek...

iste gelecek olan teknolojileri bilmek lazim misal benim beklemek istememin bir sebebide thunderbolt 3. hiz 40gbit/s a ciktigi gibi intel bu porta muazzam bir destek verdi. harici ekran kartindan tutun sarj etmeye, usb girislerinden harici goruntuye. zaten bu TB3 cikisiyla harici ekran kartlari yukselen bir trend olma yolunda ilerliyor belki urunu gun gelir o yonde kullanirim diye beklemek istiyorum. yoksa suanki islemcilerin yeni gelecek skylake mobil islemcilerden cok farkli olacagini pek dusunmuyorum. benim suan pc sistemimde i7 6700k var bilgisayarin gorup gorebilecegi en iyi cpu lardan biri.. buraya i5 2500k dan gectim ama misal benim fark edebilecegim henuz birsey goremedim. cpu lar zaten son 3-4 senedir cok bir yol kat edemiyor cunku darbogaz konusu olan bir eleman degil. ha tabi mobil islemcilerde durum farkli orda az watt kullanip cok is yaptirmak intel gibi cpu ureten firmalarin asla ne kadar gelissede yetmeyecegi bir alan olabilir.
    fark yaratan incelik olabilir, tasarim olabilir, pil suresinin uzatilmasi olabilir ekran dahada belki gelistirilebilir yoksa guc anlaminda suanki macbook pro larin kullandigi i7 4870HQ bugun bile bir cok masaustu islemcisinden guclu, testlerde cok yuksek puanlar alan bir urun.

• ben windows programlarını parallels desktop programı ile kullanabilyorum 64 gb usb aldım class10 içine win10 yukledi program sayesinde tek tusla dier masaüstünü win 10 olarak kullabiliyorsun win üzerinden age of oynarken saniye içerisinde mac e gecmek çok güze.iphone da android teleon gıbı dusununl
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.