Şimdi Ara

Windows oyun oynadığımızı nasıl anlıyor?

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
10
Cevap
0
Favori
612
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Bugun oyun oynarken kafama takıldı,oyun açılırken birden oyun çubuğu açılıyor oyun modunu oyunda olduğumuz için aktif edebilirsiniz vs diyor windows bizlere.Peki o an oyunda olduğumuzu işletim sistemi nasıl anlıyor?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Emin ol microsoft senin nereye tıkladığını bile biliyor sen oyun oymadığımı nerden anlıyor diye soruyorsun :)

• quote:

Orijinalden alıntı: Melih Albayrak

Emin ol microsoft senin nereye tıkladığını bile biliyor sen oyun oymadığımı nerden anlıyor diye soruyorsun :)
    Tamam onu biliyoruz da nasıl yapıyor diye soruyorum

• quote:

Orijinalden alıntı: galebatarus

Tamam onu biliyoruz da nasıl yapıyor diye soruyorum

Alıntıları Göster
    Windows 10 ile birlikte Xbox uygulamalarıda yüklü geliyor bu uygulama algılıyor.

• Oyunlar ekran kartını ve Directx'i kullandığı için anlaması zor olmasa gerek.
  • quote:

Orijinalden alıntı: bkaakco

Oyunlar ekran kartını ve Directx'i kullandığı için anlaması zor olmasa gerek.
    O mantıkla bakarsak photoshop, autocad, solid works, premiere, after effects gibi yazılımlar da ekran kartını kullanmakta ama Windows bunların oyun olmadığını biliyor

• İstemciden tespit ediyordur. Orjinal yazılimda tür bilgisi yer alıyor olmalı

• Windows chromu nasıl internet tarayıcısı veya media playerı medya oynatıcısı olarak algılıyorsa oyunlarıda öyle algılıyor. Yazılımların kodlamasından kaynaklı bişey. Mesela senin adın galebatarus ve kimse sana başka bir isimle seslenmiyor. Birisi seni gösterip bu kim dendiğinde bunun adı galebatarus diyebiliyor. Bunun gibi düşün.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Melih Albayrak -- 18 Ağustos 2018; 19:2:11 >
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.