Şimdi Ara

Windows Insider katılımcılarına Windows 10 hediye (Güncellendi) (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
58
Cevap
1
Favori
1.299
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
Giriş
  • Bende şunu merak ediyorum , windows 8.1 oem lisansım var , gayet de memnunum fakat şu 29 Temmuzda ki win 10 davetine bende katıldım.

Bu tarih geldiğinde bir şekilde benim işletim sistemimi windows 10 a yükseltecek güncellemeyi yükleyip kursam ürün anahtarını da olası bir orjinallik sorgulaması olursa girsem ve kullanmaya başlasam...

O saatten sonra herhangi sebeple eski işletim sistemime (şuan ki haliyle windows 8.1) dönmek istediğim de dvd yi takıp kurmam yeterli olacak mı ve de hala orjinal win 8.1 oem lisansım/ürün anahtarım geçerliliğini koruyacak mı ?

Yani dvd den 8.1 i tekrar kurup eski haliyle kullanabilecek miyim ? Bu konuda bilgisi derin arkadaşlardan kısa bir bilgi bekliyorum :)

• işlemcim intel pentum d 820 windows 10 bunu destekliyor mu?

• şimdi ben windows 10 pc aldım lisanslı

beş sene kullandım bilgisayarım eskidi

sonra dedim yeni pc alayım free dos aldım

hali hazırda benim orjinal windows 10 lisanslı sürürümü yeni pc de kullanabilecek miyim
  • mcrew kullanıcısına yanıt
    Anakartı deiştirirsen lisansın uçar ama bazı lisanlarda 2 makineye izin verİyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: redoracle

Anakartı deiştirirsen lisansın uçar ama bazı lisanlarda 2 makineye izin verİyor.

aynı bilgisayarı kullanıyorum

ana kartı değiştirdim arızalandı bozuldu

o zaman da mı uçuyor
  • Merakla bekliyoruz. Umarım iyi olur.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: mcrew

quote:

Orijinalden alıntı: redoracle

aynı bilgisayarı kullanıyorum

ana kartı değiştirdim arızalandı bozuldu

o zaman da mı uçuyor

Lisans gitmiyor ama internettende aktifleşmiyor. Microsofta telefon edip aktifleştirmek gerekiyor.
  • cagdas70 kullanıcısına yanıt
    Hocam benim dizüstü bilgisayarımda da windows 7 vardı, hatta rezerve etmiştim windows 10 için. sonra bu insider haberini duyunca komple sistemi silip temizden windows 10 kurulumunu yaptım. şimdi ben 1 sene faydalanabilecek miyim insider'dan tam sürüme geçerken? laptopun altında ürün kodu duruyor ama bazı yerleri silinmiş mesela.

eğer ücretsiz 1 senelik geçişi yapamazsam artık satın alacağım, zaten sevmiyorum sahte yazılım kullanmayı.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Ohan

Hocam benim dizüstü bilgisayarımda da windows 7 vardı, hatta rezerve etmiştim windows 10 için. sonra bu insider haberini duyunca komple sistemi silip temizden windows 10 kurulumunu yaptım. şimdi ben 1 sene faydalanabilecek miyim insider'dan tam sürüme geçerken? laptopun altında ürün kodu duruyor ama bazı yerleri silinmiş mesela.

eğer ücretsiz 1 senelik geçişi yapamazsam artık satın alacağım, zaten sevmiyorum sahte yazılım kullanmayı.

Açıkçası, birçok söylenti var ama hala resmi bir açıklama yapılmadı. Yani her an herşey değişebilir. Ama ana hatlar olarak lisanslı win 7 & win 8.1 kullananların bedava kullanabileceği üzerinde duruluyor. Ama dediğim gibi net bir şey yok. Hepsi söylenti.
  • cagdas70 kullanıcısına yanıt
    hepsi söylentimi ?

daha nasıl bir açıklama bekliyoruzki?

Microsoft Türkiye Windows ve Cihazlar Bölüm Başkanı Kadir Şener

https://www.youtube.com/watch?v=yK6TL_a2uPo

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi I.C.O -- 27 Haziran 2015; 20:40:41 >
  • I.C.O kullanıcısına yanıt
    Henüz, hiçbir resmi açıklama yok. Bu açıklamalar resmi olmayan açıklamalardır.

Bir Microsoft yöneticisi bir beyanda bulunup ertesi gün aksi yönde bir beyanda bulunabiliyor. Daha kesin bir şey yok. Sevinmek için henüz erken. Biraz daha sabretmek lazım.
  • evet windows 10 çıkmasına 1 ay (29 temmuz) kala orjinal w7 ve w8 sahip olanlar için ücretsiz w10 geçiş rezervasyonları başladı,

sizlerde geçmek istiyor ama orjinal windows kullanmıyorsanız buyrun, tamıtamına 1 ay öncesinden rezervasyon için fırsat sizlere,

hem orjinal windowsunuz olacak hemde ücretsiz w10 geçebileceksiniz,

korsana son, isteyen herkes bu fırsattan yararlanabilir,

konuyu w8 başlığı altında açtım....

http://forum.donanimhaber.com/m_107384078/f_//tm.htm#107384900
  • waktiyle 29 tl ye satilan windows 8 upgrade almistik burdaki arkadaslarla verdikleri key sadece windows 7 den 8 yukseltme yapior daha komigi yeni bir temiz kurul yaptirmamasi yada 8.1 cd ile upgrade desteklememesi oldu.
    Bunu microsoft destek de bulunan arkadaslarla anlayana kadar cok ugrastik saatlerimizi verdik

kisaca windows beles gelecekmis ulen para verdigim bile eksik aksak calisiyor yukseltme yapmiyor format atmak istersen once win 7 kuruyon sonra win 8 upgrade ediyon sonra windows un guncellemesini bekliyosun kendini win8.1 cd taksan onuda kabul etmiyor cunku iste parali anahtarlari bile bu kadar bizde de internet sebil ya

arkadaslar walla emeginize yazik bosverin lisansini

• quote:

Orijinalden alıntı: xenix

waktiyle 29 tl ye satilan windows 8 upgrade almistik burdaki arkadaslarla verdikleri key sadece windows 7 den 8 yukseltme yapior daha komigi yeni bir temiz kurul yaptirmamasi yada 8.1 cd ile upgrade desteklememesi oldu.
    Bunu microsoft destek de bulunan arkadaslarla anlayana kadar cok ugrastik saatlerimizi verdik

kisaca windows beles gelecekmis ulen para verdigim bile eksik aksak calisiyor yukseltme yapmiyor format atmak istersen once win 7 kuruyon sonra win 8 upgrade ediyon sonra windows un guncellemesini bekliyosun kendini win8.1 cd taksan onuda kabul etmiyor cunku iste parali anahtarlari bile bu kadar bizde de internet sebil ya

arkadaslar walla emeginize yazik bosverin lisansini

İnsanları yanıltıcı bilgiler vermeyin... Herşeyden önce o 29 liralık yükseltme keyleri ile windows 8.1 sıfır kurulum yapılabiliyor... Forumu biraz araştırmış olsaydınız bunu bilirdiniz... Aynı şekilde windows10 yükseltmeleri de sıfır kurulum yapabileceksiniz...

• SysEdit arkadaşımız doğru söylüyor, yöntemini bende dahil çoğu arkadaşımız paylaştı....
  • SysEdit kullanıcısına yanıt
    Microsoft musteri destegini aradim; adamlar kendileri bilgisayarima uzaktan baglati yaptilar basarisiz oldular buna karsin inanmiyorsan seve seve key imi sana yollarim denersin.
    varsa kacirdigim bir nokta bilgilendirirseniz cok sevinirim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi xenix -- 29 Haziran 2015; 19:01:51 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: xenix

Microsoft musteri destegini aradim; adamlar kendileri bilgisayarima uzaktan baglati yaptilar basarisiz oldular buna karsin inanmiyorsan seve seve key imi sana yollarim denersin.
    varsa kacirdigim bir nokta bilgilendirirseniz cok sevinirim.

Windows 8.1 Professional kurarken GCRJD-8NW9H-F2CDX-CCM8D-9D6T9 keyini girerek kur... Daha sonra kurulum bittikten sonra Aktive et tıkla senden key isteyince 29 liralık keyini gir... Online olarak kendiliğinden aktive olduğunu göreceksin...
  • windows bu, yerinde durmaz bir kere,
    ortalama 5 yılda bir yeni bir işletim sistemi çıkartacak bir şekliyle !

• 
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.