Şimdi Ara

Windows için Otomatik Grub Kurulumu - Ghostu C:\ den çalıştırmak gibi.... (7. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
141
Cevap
5
Favori
45.664
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 45678
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

quote:

-skip=x The skip file switch causes Norton Ghost to exclude the indicated files during a create or
    restore operation. A skip entry can specify a single file, a directory, or multiple files using
    the * wildcard. File names must be given in short file name format and all path names are
    absolute. Only FAT system files can be skipped. It is not possible to skip files on NTFS or
    other file systems. The skip switch may only be included in the command line once. To
    specify multiple skip entries, they must be included in a text file indicated using
    -skip=@skipfile. The format of the skip text file, skipfile, matches the format used with the
    CRC32 vexcept option.
    For example:
    ■ -skip=\windows\user.dll
    Skips the file User.dll in the Windows directory.
    ■ -skip=*\readme.txt
    Skips any file called Readme.txt in any directory.
    ■ -skip=\ghost\*.dll
    Skips any file ending with .dll in the Ghost directory.
    ■ -skip=\progra~1\
    Skips the program files directory (note the short file name).
    ■ -skip=@skipfile.txt
    Skips files as outlined in Skipfile.txt. For example, if Skipfile.txt contains:
    *\*.tmt
    [partition:1]
    \windows\
    *\*.exe
    [Partition:2]
    *\*me.txt
    This would skip all *.tmt files on any partition, the Windows directory, all *.exe files
    on the first partition, and any file that ends with me.txt on the second partition.

Heralde ghosta imaj alırken, dosya atlama sadece Fat dosya sisteminde oluyor... Gözümden kaçmış, kusura bakma...
    Kolay gelsin...

• @Blue life Teşekkür ederim
    bu cevabın sayesinde neden başaramadığımı öğrenmiş oldum.
    NTFS dosya sistemi kullandığım için, live cd ile silmeye devam :D :D :D
  • 84 mb lık Hirensbootcd9.7.ima yı Hdd ye entegre ettiğimde yani c ye güzel çalışıyor sorun yok ama
    Sanalda veya Usb-Cdrom a entegre ederek kullndığımda bir programı çalıştırmak istediğimde tam çalışacakken şu hatayı veriyor
    Program too big to fit in memory
    Bad commdan or file name

Yardımlarınızı bekliyorum Arkadaşlar.
  • @kamuran731

Kullandığın grub4dos komutları nedir?
  • @Blue life
    10 gün evvel aynı Hiren 9.6.ima dosyasını Usb CD-ROM a entegre ederek kullanmıştım CD rom sürücülerini yükleyemediği için başka sürüm kulan demiştin bende aynı ima dosyasına 9.7 nin bot dosyalarını eklemiştim ve sorunsuz çalışmıştı
    şimdi ise aynı ima dosayasını aynı komut ve aynı yöntemle Grub4dos kullanmadan direk easyboot a entegre ediyorum. olmuyor. acaba ima dosyası bozulmuş olabilirmi
    easybot ta kullandığım komut bu "run hirensbootcd9.7.ima"

Bilgisayarımın özellikleri: 2GB ddr2ram, 350GB Hdd, intel Core2 duo 2.4 işlemci
    Hdd 2 bölüm C deki boş alan miktarı 33GB D deki boş alan miktarı 178 GB
  • @Blue life Teşekkür ederim
    sorunu bulamadım ama
    Hirenin 10.6 versiyonunu indirip yeni bir ima hazırladım sanalda sorunsuz çaılışıyor hemde bazı programları güncellenmiş hoşuma gitti :D
    Flash belleğime iso entegre ederken bozuldu garantiye yollayacam cd yakmak istemediğimden dolayı Flash belleğim garantiden döndükten sonra gerçek makinada deneyecem
  • @kamuran731

Ilgili Hiren versiyonundaki rootta bulunan klasörün adı BootCD mi yoksa HBCD mi?
    HBCD ise içerisinden isolinux dosaysı varmı?

Isolinux dosyası var ise boot.gz adında bir doya vardır. Bu dosyayı 7zip ile masaüstüne çıkart. İçinden disk imajı çıkacaktır. Bu disket iamjını Easyboot ile direkt kullanabilrsin. Tabi HBCD klasörüde rootta olacak.

Umarım flash diskin garantide takılmaz... Kolay gelsin...
  • @Blue life Teşekkür Ederim.
    Hiren 10.6 yı ima yapmışım kullanıyorum şuan memnunum bi sorun yok
    Chip programları ile Flash Diske iso entegre ertmek garanti dışı olmasına sebep olabilirmi ?
    iso entegre etme aşamasında bozuldugunu anlayabilirlermi ?
    garantide takılmaz umarım

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kamuran731 -- 6 Ağustos 2010; 23:28:29 >
  • @kamuran731

Herangi bir fikrim yok ama bazı programlar ile chip bilgisini kurcaladığını belirtirsen yüksek ihtimal garanti dışı olarak sayabilirler.
    Söylemez isen kolay kolay farkına varmadan değişim yaparlar diye düşünüyorum...
  • @Blue life Teşekkür ederim. Görüşüne katılıyorum.
  • @Blue Life
    onlara chip programlarından söz etmedim
    Bilgisayarın flash belleği görmediğini söyledim Bana sıfır bir flash bellek yolladılar Bugün elime geçti
  • @kamuran731

Geri bildirim için teşekkürler ve hayırlı olsun.
    Lakin dikkat ette buda arıza yapmasın! :)
  • @Blue Life
    Teşekkür ederim.
    Haklısın daha dikkatli oluyorum mecbur kalmadıkça chip programlaını kullanmayacam.
    Çünkü zararsız olan ve flah belleğin chip programına karışmadan iso entegre edebilin
    SMI_UF Disk Utilities adında kendi programı var onu kulanıyorum.
  • Sayın hocam " blue_life "Windows 7 ye yönelik böyle çalışmanız var mı?teşekkürler şimdiiden
  • @alia

Malesef, win7 boot menüsüne grub4dos eklemek için bir çalışmam yok :(
    Bir ara böyle bir çalışmayıda yapmayı düşünüyorum...

Tabi manuel yöntemler ile win7 boot menüsüne grub4dos ekleyebilirsin.
    http://diddy.boot-land.net/grub4dos/files/install_windows.htm#windows3

Çok eski bir konuda da yazmıştım. Slax kısmını atlayabilirsin.
    http://forum.donanimhaber.com/m_22738797/tm.htm

Mbr yazdırmak gibi alternatiflerde var tabi.
    http://www.4shared.com/file/207873115/1bc1e872/OTOMATIK_GHOST.html

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi blue_life -- 7 Ekim 2010; 11:11:53 >

• arkadaşlar konuyu hortlatmış olacağım ama ben programı kurdum ama cd üzerinden xp yi kuramıyorum cdrom yok diyor nasıl düzeltebilirim
  • arkadaşlar konuyu hortlatmış olacağım ama ben programı kurdum ama cd üzerinden xp yi kuramıyorum cdrom yok diyor nasıl düzeltebilirim
  • @cenoz

Biraz daha detay verirsen, seni yönlendirmeye çalışırım.
    Şimdi kısaca cd/dvd sürücün mevcut lakin xp cdsini boot edemiyormusun?

Bunun üzerine grub4dos vasıtasıylamı cd/dvd den boot etmek istiyorsun?
    .....
  • quote:

Orijinalden alıntı: blue_life

@cenoz

Biraz daha detay verirsen, seni yönlendirmeye çalışırım.
    Şimdi kısaca cd/dvd sürücün mevcut lakin xp cdsini boot edemiyormusun?

Bunun üzerine grub4dos vasıtasıylamı cd/dvd den boot etmek istiyorsun?
    .....

evet dediğin gibi cd/dvd den xp cdsini grub4dos vasıtasıyla boot etmek istiyorum ama program cd/dvd görmüyor hata veriyor biosada giremiyorum şifre varyardımcı olursan sevinirim
  • @cenoz

Dün pm atmıştım, cevap yazmadın!
    Kısacası seni doğru yönlendirmek için şuan ilgili pcdeki işletim sisteminin ne olduğunu bilmem lazım!

Konuya dönersek, grub4dos için cd/dvd den başlatma komutları;
    # =================================== 
    title Sistemi Birinci CDROM'dan Baslat \n ilk CD/DVD surucusunden onyukleme yapar...
    cdrom --init
    map --hook
    chainloader (cd0)
    rootnoverify (cd0)
    title Sistemi Ikinci CDROM'dan Baslat \n ikinci CD/DVD surucusunden onyukleme yapar...
    cdrom --init
    map --hook
    chainloader (cd1)
    rootnoverify (cd1)

Tabi işe yaramamsı gibi bir durumda kurulan grub4dos ile Plop - Boot Manager çalıştırılıp, bunun üzerinden cd/dvd önyüklenebilir...
    Dediğim gibi sistemini yazarsan, gerekli dosyaları hazırlayıp paylaşırım...
    Kolay gelsin...

• 
Sayfa: önceki 45678
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.