Şimdi Ara

Windows açılırken lenovo ekranında 25sn bekliyor

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
2
Cevap
0
Favori
218
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Lenovo z510 laptop uma 2 gün önce ssd montajı yaptım bu dvd yerine takılan hdd aparatından da bir adet alarak orjinal hdd yi de oraya taktım.Bios da iki harddisk'im de görünüyor.Ssd ve hdd mi temizleyerek windows kurulumunu ssd ye yaptım.Bilgisayarın yeniden başlatma kapanma sürelerinde hiçbir problem yok tam istediğim seviyedeler.Ancak bilgisayarı kapatıp yeniden açtığımda lenovo yazısında yaklaşık 25sn bekliyor.Bu problem yaşandığında çeşitli forumlarda windowsun orjinal iso dosyasından kurulum yapılmadığı için kaynaklandığını okudum ve bilgisayara microsoft'un sitesinden iso dosyası indirerek tekrar bir temiz format attım.Ancak sorun hala düzelmiş değil.Bios'a tekrar girdiğimde windows boot managerin yanında hdd min isminin yazılı olduğunu gördüm.Bir diğer tarafta ise sistem bilgilerinin olduğu kısımda hdd üst sırada ssd alt sırada görünüyor.Şimdiden peşinen söyleleyim bunların sıralamasının değiştirilmesi gibi bir opsiyon yok.Windows boot managerin hdd yi önce tarayarak sonra ssd den sistemi açtığını düşünüyorum.Yardımcı olacaklara şimdiden teşekkürler.

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.