Şimdi Ara

ASUS K53SJ Windows 10 USB format başladığında logo ekranında donma oluyor

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
8
Cevap
0
Favori
1.528
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Düzgün bir şekilde Rufus ile USB format diski hazırladım.

Ekran bu şekilde donuyor:

ASUS K53SJ Windows 10 USB format başladığında logo ekranında donma oluyor
    https://forum.donanimhaber.com/images/upfiles/1392933/bebc999a-0c50-44a4-822d-c4fc45547d93.png

UEFI formatı seçtiğimde bu sorun oluyor, UEFI seçmezsem de başlamıyor hiç kurulum.
    Başka HDD ile de denedim olmadı.
    Wi-fi kartını da çıkararak denedim olmadı.
    1 saat kadar bekledim yine olmadı.
    BIOS güncel 315 sürümü kurulu.
    HDD'yi başka bilgisayarda biçimlendirdim olmadı.
    Tez çalışmalarına başlamak gerekiyor bilgisayar lazım.
    Daha ne yapabilirim, sorun ne olabilir?

• Microsoft'un kendi yazılımı olan Windows USB/DVD Download Tool ile USB nizi hazırlayın .Ayrıca kullandığınız ISO da da belki sorun vardır. Farklı bir ISO deneyin.
    İndirme linki >>>http://wudt.codeplex.com/

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi C0MPUTER -- 19 Ekim 2016; 11:12:02 >
  • F2 ile BIOS'a gir. Loadoptime default yap. Save yapıp çık. İndiriğin Windowsun sağlam olduğundan emin ol. Sonrasında Rufus ile USB'ye yazdır. USB takılı iken bilgisayarı aç ve ESC ile boot menüsüne gir. Sonrasında kurulum yaparken tüm diskleri sil ve yeniden oluştur.
  • Cevabınız için teşekkür ederim, daha önce kullandığım Windows.iso dosyası kendi sitesinden indirmiştim. Rufus vehttp://wudt.codeplex.com/ bu siteden ayrı ayrı denedim yine de olmadı. Başka bilgisayara HDD taktım biçimlendirdim yine olmadı. Olmuyor.
  • sametcayma S kullanıcısına yanıt
    uefi iso indir (sadece x64 olsun)
    ve uefi şekilde yaz.

ki başlasın.

belli ki sen mbr kurulum yapıyorsun

aman ha secure boot falan kapamayın performans tan eksiltir ona göre.
  • ypemck Y kullanıcısına yanıt
    Hayır UEFI kurulum yapıyorum. Sorunu çözmenin yolunu buldum. UEFI Windows 8.1 e format attım ardından Windows 10 a yükselttim tekrardan ancak öyle oldu. Nedense direk olarak Windows 10'a yükseltemiyorum.
  • Sorun şöyle çözüldü: Windows 10 a format atılamıyor. Windows 8.1 olrak format atıldığında yüksektme yapılarak Windows 10'a geçiş yapılabiliyor. Windows 10'da da düzgün çalışmıyor bu yüzden Windows 7 veya 8.1 olarak kullanmak daha mantıklı.
  • Merhaba arkadaşlar.

Benimde asus k53sj laptop'um var.

Bugün internetten aldığım ssd geldi. Temiz bi windows 10 kurayım dedim.

Daha hızlı açılsın diye UEFI modla kurmaya çalıştım arkadaşın yaptığı gibi ve aynı şekilde logo ekranında donuyordu ilerlemiyordu kurulum.

Win10 olmuyor bari 7 kurayayım dedim, yine uefi tipinde rufus ile usb hazırladım taktım, yine logo ekranında dondu.

İyice kafayı yedim. Uefi'siz mbr bios(legacy) modunda kurdum bu sefer windows 7 yi oldu.

Aynı yöntem windows 10 dada olur herhalde dedim.

Ve oldu. Problem çıkmadan kuruldu.

Yani yapmanız gereken şu

İso yu rufus ile usb'ye yazdırırken GPT for uefi seçmeyin.MBR for bios seçin.Kurulumdan öncede biostan uefi yi disabled yapın.

Laptopun uefi özelliği bozuk sanırsam. Normal (legacy) yi kuruyor rahatlıkla. Ve stabil çalışıyor.

Uefi kuracam diye saatlerinizi harcamayın.

Umarım birilerinin işine yarar.

Bu arada ssd ile 7 senelik laptop 10 saniyede açılıyor Allahtan Sata3 desteği koymuşlar.
    ------------------
    Edit:6.02.2019
    Arkadaşlr bugün laptopta bi saçmalık fark ettim.
    Fan sürekli yüksek hızda dönüyordu.
    SpeedFan isimli programda baktım cpu sıcaklıklarına 50 derece falandı yani normal.
    Fakat sanki 85 derecedeymiş gibi dönüyordu fan.
    Problemi araştırdım,windows forumunda buldum bir çözüm.
    Olay şu:laptopta 2 gpu var(1 intel entegre-1 nvidia) .Oyun oynamadığınız sürece nvidia çalışmıyor,entegre çalışıyor.
    Ve fan sesinde problem olmuyor.Gel gelelim nvidia çalışmaya başladığında fan olabildiğince hızlı çalışıyor.
    Laptoptaki sıcaklıklara bakmadan hızlı çalışıyor fan.Tamamen saçmalık ama öyle.

Sorun bu fakat normalde bu problemle karşılaşmamanız lazım.Çünkü nvidia gpu sadece ağır işlerde devreye giriyor ve problem yaratmıyor,fakat ben nvidia ayarlarından chrome'u entegre ile değil,nvidia ile çalıştır demiştim.İşte problemi yaratan buymuş.
    Chrome açıldığında nvidia devreye giriyor ve fan deliriyor.Bilgisayar boşta olsa hatta 45 derece olsa bile fan deli gibi çalışıyor.
    Chrome'u entegre ile çalıştıra geri getirince düzeldi fan sesi.Normal haline geldi.

Oyun oynadığınızda falan yani nvidia devreye girdiğinde zaten laptop ısınacağından fan hızlı dönüyor ve problem olmuyor...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi 07kubi07 -- 6 Şubat 2019; 21:5:53 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.