Şimdi Ara

windows açılınca reset

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
5
Cevap
0
Favori
224
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • arkadaşlar pc açılınca bıos ekranı açılmadan direk windows olğan şekilde başlasın en son iyi yapılandırma diye seçenekler çıkıyor ben bi tane seçip enterladıgımda windows açılma amblemi görünüyor pc reset atıyor pc ilk açıldığında bıos ekranı gözükmüyor direk onlar çıkıyor ama bıos ayarlarına ulaşabiliryorm ne yapabilirim =??? yardım

• yeniden windows kurarsan büyük ihtimal sorununu çözeceksin
  • arkaşlar bootanda tanımıyor başka pc de tekrar xp kurdum hardiski taktm ama bıos ekranı çıkmıyor direk o windows olagan şekilde başlasın gibi seçenekler geliyor bunları seçtiğimde işletim sistemi başlama sı görünüyor amblemi yani hemen reset atıyor pc ne yapabilirim yardımm
  • arkadaşlar yardım eden yokmuu
  • Farklı donanımla kurulmuş bir işletim sistemi diğer bir makinada çalışmaz. Donanım (anakart ve işlemci) birbirine yakın aynı marka vs.. gibi olması durumunda açılma olasılığı varsada bazı hatalarla açılabilir ve onarılabilir fakat tam (%100) bir sonuç alamayabilirsin.
    Bios ekranın gelmemesi normal olabilir, bu bios ayarlarından kapatılmış olabilir. Açılışta DEL tuşu vs.. basarak yakalamakta zor olabilir fakat yakalayabilirsin, ama uğraşmayayım diyorsan bios'u resetlemek çözüm olabilir. Bios'u fabrika ayarlarına geri getirebilirsin bunun için; kasanın elektrik kablosunu çıkar, bios pilini sökersin, bir süre beklersin... veya resimde bios pilinin yanında jumper var 3 tırnaktan 2 sine takılı çıkarıp bir yana al kasaya kabloyu tak ve pc yi açma düğmesine bas pc çalışmayacak, fişi çıkar ve jumperi eski yerine al. Makinan açılınca bios hatası verir, bios'a girip düzeltmenizi ister veya bios'a giriş ekranı gelir, bios'a gir tarih ayarlarını düzelt, gerekli ayarları yap (F10) save le çık..

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.