Şimdi Ara

Windows a istediğimiz programları yükleyip imaj haline getirme

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
18
Cevap
0
Favori
1.384
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
    Lisanslı Windows i.s sahibiyim. Yapmak istediğim şey kullandığım programları windows ile birlikte yükleyebilmek. Örneğin Windows kurarken ccleaner da kurulu halde gelecek. Sistemin çalışır halde imajını almak değil ghost vb gibi.. USB bellekten sıfırdan kurulum yapar gibi yaptığımda kurulu gelsin programlar..

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• "sıfırdan" kurulumun mantığı kalmıyor o zaman.
  • valla image dışında olur mu öyle bilmiyorum eskiden xp lerde öyle şeyler oluyordu ama 2008 di o zaman

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-406E52D83 -- 16 Kasım 2017; 11:59:32 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: efebora06

"sıfırdan" kurulumun mantığı kalmıyor o zaman.

Bazı warez sitelerinde şu program eklendi olarak belirtilen sürümler var.
  • sıfır format atıp istediğin programları yükleyip imajını alıp yedeklemek belki bir çözüm olabilir. bir zamanlar ghost kullanırdım ama çok uzun zamandır kullanmıyorum format atıp teker teker uygulamaları kurmak evet bayağı uğraştırıcı bir iş
  • Benim de böyle bir şeye ihtiyacım var. Üç beş byük program ile bir gün sürüyor.

Ha yedekten kurmak sürebilir. En azından başında durup next next olmasın

• quote:

Orijinalden alıntı: altuntepe2

sıfır format atıp istediğin programları yükleyip imajını alıp yedeklemek belki bir çözüm olabilir. bir zamanlar ghost kullanırdım ama çok uzun zamandır kullanmıyorum format atıp teker teker uygulamaları kurmak evet bayağı uğraştırıcı bir iş

Hocam bu tür aracı programlar ile oluyor mu o bilmiyorum. Ama ben şunu istiyorum, sanki windows sıfırdan kuruluyormuş gibi.
    DEdiğim gibi bunu yapanlar vardı ama nasıl yapıyorlar merak ediyorum. Elimde orijinal windows 10 var acaba yapabilir myim merak ediyrum
  • bu tip bir şeyin olacağını sanmıyorum. notebook üreticileri bile imaj veriyor. bu konuda yapılabilecek en iyi şey imaj olayı.
  • NTlite diye arat bu ve benzeri programlarla istediğin programları, bilgisayar donanım sürücülerini windows kurulum iso suna entegre edebilirsin.. Programların katılımsız olan sürümlerini entegre et istersen kurulumda next next tarzı şeylerle uğraşmazsın..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-71C700AC1 -- 9 Aralık 2017; 9:22:22 >
  • Paragon ve O&O vb programlar ile senin istediğin son kurulumun imaj ini alıp(kurulu programa göre 50-100gb yer kaplar belki daha fazla) istediğin zaman usb/cd vb araçlar ile (kullandığın programın sana oluşturttuğu) (amma ilginç bir kelime oldu )pc yi başlatıp imaj dosyasını kullanıp senin aldığın yedek ile kurabilirsin.

Ben şahsen öyle yapiyorum. Ama çok bilgili değilsen bu konularda bulaşma derim risklidir biraz. Elindeki tüm verileri kaybeedebilir, kullanacağın harici hdd tamamen silebilirsin.

• Ben de istiyorum mesela IDM Spotify Steam Discord TeamViewer Adobe Photoshop CC Firefox gibi bence yapılır bu
  • İyi de image almak da zaten aynı mantıkla çalışıyor
    Arasındaki tek fark kurulum ekran görüntüsü, başka fark yok ki
    üstelik imaj işi daha basit ve daha kullanışlı
    O da olmadı yedek disk alıp clone yapabilirsin.
  • quote:

Orijinalden alıntı: TiSKE

İyi de image almak da zaten aynı mantıkla çalışıyor
    Arasındaki tek fark kurulum ekran görüntüsü, başka fark yok ki
    üstelik imaj işi daha basit ve daha kullanışlı
    O da olmadı yedek disk alıp clone yapabilirsin.

Aynı şey olduğuna katılmıyorum. Dediğiniz şekilde imaj aldığınızda aracı programa ihtiyaç duyuyorsunuz (bilgiğim kadarıyla) ayrıca duymasak bile çok randımanlı kullanılmıyor. Dediğim şekilde çok daha iyi oluyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: AndrewRayel

Ben de istiyorum mesela IDM Spotify Steam Discord TeamViewer Adobe Photoshop CC Firefox gibi bence yapılır bu

Büyük ihtimalle Windows server üzerinden araçlarla yapılıyordur diye tahmin ediyorum. Yada microsoft'un araçları vardır.

Warez sitelerinde bu şekilde kurulumlu windows sürümleri vardı ama bir türlü ulaşamadım o sitelere çoğu kapanmış.
  • quote:

Ben de istiyorum mesela IDM Spotify Steam Discord TeamViewer Adobe Photoshop CC Firefox gibi bence yapılır bu

http://www.seyretogren.com/video/windows-7-deployment-workbench-ile-ozellestirilmis-windows-7-kurulum-imaji-hazirlama/

Vakit bulduğumda bunu deneyeceğim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: umix353

quote:

http://www.seyretogren.com/video/windows-7-deployment-workbench-ile-ozellestirilmis-windows-7-kurulum-imaji-hazirlama/

Vakit bulduğumda bunu deneyeceğim.

Teşekkürler yer imlerine attım. Windows 10 a uyarlamaya çalışacağım
  • şurayada bir göz atın..geçenlerde bir sorunumla ilgili araştırma yaparken denk geldim.
    https://www.youtube.com/watch?v=YGcdGU1uLw0
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.