Şimdi Ara

Windows 8 Yüklü PC üzerine Windows 7 Kurulması.. (7. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
158
Cevap
21
Favori
168.150
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 45678
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: Tabip

quote:

Orijinalden alıntı: Şem-i Ruhsar

Hocam merhabalar bana da bir konuda yardım gerekiyor. Ben 2. el bir notebook aldım. Orjinal windows 8 gömülü. Fakat aldığım arkadaş win 7 kurmuş öyle kullanmış. Ben orjinal win 8 i geri yüklemek istiyorum fakat recovery dosyası da yok.

Bende win 8 in kopya cd si vardı onunla yükleyip, biosa gömülü ürün anahtarını da Windows 8 Product Key Viewer adlı programla bulup aktif etmeyi düşündüm ama programın bulduğu lisans kodunu sistem kabul etmiyor. Ben şimdi biosa gömülü orjinal win 8 işletim sistemine nasıl geri dönebilirim ?

Bilen varsa yardım bekliyorum. Teşekkürler.

enpedi.com adresinde win 8 gömülü sistemlerde nasil yeniden kurulum yapilacagi detayli anlatiliyor. o siteyi incelemenizi tavsiye ederim.

Verdiğiniz siteyi bir araştırayım. Çok teşekkür ederim.

• asus x552c için win8 den win7 ye geçiş:

eryes isimli üye kardeşimizden alıntıdır;

Asus Teknik Servisini aradım ve konuyla ilgili yönlendirmeleri sonucu problemim çözüldü.

Aynı problemi yaşayan arkadaşlar olur diye nasıl çözüldüğünü de buraya yazıyorum.

F2 ile bios a giriyoruz.
    Security Bölümünde Security boot'u disable yapıyoruz.
    F10 ile ayarları kaydedip çıkıyoruz.

Tekrar F2 ile bios a giriyoruz.
    Boot bölümünde launch csm yi enable yapıyoruz.
    F10 a basıp kaydedip çıkıyoruz.

Sonra ESC tuşu ile boot menüyü açıyoruz. Orda CD-Rom dahil her aygıtı görüyoruz.
    CD-Rom u seçip kuruluma başlayabiliyoruz.

eryes isimli üye kardeşimizden alıntıdır;
  • Ayni sorunla karsilasmistim ve sayenizde windows 7 kurabildim bende katki olmasi icin video hazirladim.Lenovo z500 kullanilarak hazirladigim videoya asagidan ulasabilirsiniz.

http://youtube.com/watch?v=QLrIuERfW_w

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Ciddi sorununuz yoksa hiç uğraşmayın, değmez. Windows 8 mis gibi sistem.
  • TEşEKküRLER..
  • @starex_01: youtube videonuzda verdiğim linki paylaşırsanız memnun olurum
  • Windows 8 yüklü dell markalı i5 işlemcili 8gb ram li dizüstü bilgisayarıma başlarda denildiği gibi bişeler yapmaya çalıştım. Gpt hatası vermedi. windows 7 ultimate kurmayı başardım fakat pc açılınca dell yazısından hemen sonra resetliyor ve bunu sonsuza kadar yapabilir sanırım Yabancı forumlara da baktım fakat bir çözüm bulamadım. Acaba windows sürümünden mi yoksa bios ayarlarından mı kaynaklanıyor ? Yardımlarınızı bekliyorum..
  • Muhtemelen windows ultimate sürümünden kaynaklanıyor olabilir.
    Aşağıdaki 1. ve 2. fotolara göre biosta ayar yap. Sonra Windows ultimate sürümünü yükle. Yükleme bittikten sonra 3. resimdeki gibi ayarla.
    Senin dvd'de sorun olabilir. Yaptıklarını tek tek not al ki sorunu çözdüğünde nerede hata olduğunu kolayca tespit edebilesin.

Windows 8 Yüklü PC üzerine Windows 7 Kurulması..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ettu -- 7 Ağustos 2014; 19:08:20 >

• kardeşim Allah razı olsun senden saatlerce uğraştığım şey senin sayende iki saniye bile sürmedi beni çok büyük bir sıkıntıdan kurtardın çok teşekkür ederim....
  • Sorunu çözdüğüne sevindim.
  • win8 den win 7 ye geçecemde, bios ayarlarını nasıl yapacam. bios ayarlarının resimlerini ekledim. yardımcı olabilecek kimse var mı ?

• Bende hp envy d7 var bios cok kisitli hic birsey yapamiyorum nerdeyse nasil cozerim bunu

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  •  Windows 8 Yüklü PC üzerine Windows 7 Kurulması..

Hocam ben biosa giriyorum sizinkiyle alakası yok hiç bir ayar yok. ben de windows 8.1 kurdum 7'ye dönmek istiyorum ama yapamadım yardımcı olur musunuz
  • cruiser67c kullanıcısına yanıt
    Çok sağğooolllllllllllllll :)

• Windows 7 yi uefi modunda kurmaya çalışıyorum, boot ediyor fakat yükleme ekranına gelmeden önceki windows açılış logosunda takılı kalıyor, sorun neden olabilir?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Lucterian

Windows 7 yi uefi modunda kurmaya çalışıyorum, boot ediyor fakat yükleme ekranına gelmeden önceki windows açılış logosunda takılı kalıyor, sorun neden olabilir?

hangi notebook hocam, uefi modunda kurmak için win 7 iso sunun 64 bit olması gerekiyor diye biliyorum. sorunun çözümü için şunu önerebilirim. bios'ta os selection diye bir şey varsa windows 7 yi seç ve biosu save et.

• quote:

Orijinalden alıntı: wa$abi

quote:

Orijinalden alıntı: Lucterian

Windows 7 yi uefi modunda kurmaya çalışıyorum, boot ediyor fakat yükleme ekranına gelmeden önceki windows açılış logosunda takılı kalıyor, sorun neden olabilir?

hangi notebook hocam, uefi modunda kurmak için win 7 iso sunun 64 bit olması gerekiyor diye biliyorum. sorunun çözümü için şunu önerebilirim. bios'ta os selection diye bir şey varsa windows 7 yi seç ve biosu save et.

Msi ge 60 ond modeli cihaz, 64 bit isosu ile kurulumu deniyorum ki 32 bit iso ile cihaz boot bile etmiyor uefi modunda haliyle. Bios ayarları tahminimden kısıtlı çıktı cihazın, lagecy ve uefi mode seçimi dışında sürüm kurma anlamında farklı bi ayar görünmüyor ne yazık ki

Cevabınız için teşekkür ederim

• Selam
    Yardımlarınız için teşekkürler
    Nihayet ben de Windows 7 ultimate 64bit kurabildim
    Packard Bell easynote lv44 model
    Windows 8 yüklü geldi
    Wifi sorunu nedeniyle format atayım dedim
    Herşey o andan itibaren başladı
    Uefi olsun dvd bootable olsun gpt olsun
    Bilmiyordum. Öğrendim. Bitirdi beni ama :)
    Gerçekten epey sıkıntı oldu ama sonunda bitti
    Wifi mi..yoo hâlâ çekmiyor. Sanırım donanım ile alakalı :s
    Tekrar teşekkürler..

• arkadaşlar lenovo y500 sahibiyim rehberi harfiyen yaptım ancak şimdi ssdyi kullanamayacakmıyım
  • 
Sayfa: önceki 45678
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.