Şimdi Ara

Windows 8 Yüklü PC üzerine Windows 7 Kurulması.. (6. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir (1 Mobil) - 2 Masaüstü1 Mobil
5 sn
158
Cevap
21
Favori
168.156
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 45678
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • USB yi hazırlarken BOOT özellikli yani ön yüklemeli hazırlamamışınız
    araştırın USB den win 7 yükleme
  • vavien1 V kullanıcısına yanıt
    http://forum.donanimhaber.com/m_45892475/tm.htm

Bunun aynısını yaptım hocam. 4GB'lık Flash belleğe
  • Biostan boot sekmesinde usb yi 1:sıraya alıp F10 ile kayıt yapın

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: nejaterol

güzel konu sayende birkaç bios değişikliği windows 8 belasından kurtuldum nihayet dizüstünde ..
  • ALLAH RAZI OLSUN ARKADASLAR COK BASARILI BIR SUNUM OLMUS
  • win.7 ye alışanlar için iyi olmuş
  • @nejaterol

merhabalar.hocam anlatım için teşekkürler.
    Peki dediginiz üzere HDD'yi birleştirirsek yani bölümleri SİL yaparsak, D'ye yedeklediklerim silinecek mi ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi BomontiBoy -- 15 Şubat 2014; 17:49:24 >
  • Teşekkürler işime yaradı, emeğinize sağlık.
  • Sanırım bana yardım edebilirsiniz.
    En azından şansınızı deneyin lütfen.
    Şu konu üzerinden iletişime geçerseniz sevinirim.
    Win8 to Win7
  • güzel sunum tşk
  • quote:

@Haunebu

Yazılanları okusaydın sonuna kadar hatayı bulurdun..,,

windows bu diske yüklenemez. seçilen disk gpt bölümü stilinde, Hatası Çözümü.

Bios ekranında gerekli bütün ayarları doğru yaptıysak format işlemine
    Geçiniz ve HDD üzerindeki bütün bölümleri SİL seçeneği ile siliniz
    HDD yi tek parça yapınız ve istediğiniz şekilde tekrar C – D olarak bölümlendiriniz
    DİKKAT: Sadece SİL işlemi yapılacak (BİÇİMLENDİRME) yapmayınız

Ben biçimlendirme falan yaptım hocam artık biosada girmiyo ne yapıcam bilemiyorum bi fikrin varmı

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • yaa benim sorun bambaşka.. ilk mesajları okudum ama tüm mesajları okumadım kaçırdığım yer varsa lütfen uyarın.. şimdi ben bios'taki tüm ayarları aynen yaptım..
    sırasıyla;

secure boot = disable
    fast boot = disable
    boot mode = UEFI'den CSM mod'a
    first boot device = Optic Disc Drive
    second boot device = Hard Disc Drive

bi de CSM mode yapınca SATA ile ilgili bi seçenek çıkıyo onun da iki şıkkı var.. birisi "AHCI" diğeri ise "Compability" olması lazım.. iki şıkkı da denedim ama aynı sorun devam ediyo.. sorun şu.. bu ayarları yaptıktan sonra "f10 & yes" yapıyorum ve bilgisayar win7 DVD'den açılıyor.. "loading files" yazan beyaz bar doluyor ve win7'nin "starting windows" ibaresi beliriyor.. tam kurulum arayüzünü beklerken de mavi ekran geliyor.. yukardaki ayarları kendi aralarında varyasyon yapıp değiştirerek denedim.. yani birisi aktif diğer ikisi pasif v.s. ve sanırsam tüm ihtimalleri de denedim.. herşeyi sizin yazdığınız gibi yapınca mavi ekran geliyor.. varyasyon yapınca da ya direk windows 8 açılıyor, ya DVD den başlamıyor ya da bilgisayar hiç başlamıyor.. lütfen yardımcı olun.. gerekli olursa resim de ekleyebilirim..
    bilgisayarım dizüstü.. TOSHIBA Satellite L850-1RJ

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi snake5500 -- 22 Mart 2014; 22:40:11 >

• quote:

Orijinalden alıntı: snake5500

yaa benim sorun bambaşka.. ilk mesajları okudum ama tüm mesajları okumadım kaçırdığım yer varsa lütfen uyarın.. şimdi ben bios'taki tüm ayarları aynen yaptım..
    sırasıyla;

secure boot = disable
    fast boot = disable
    boot mode = UEFI'den CSM mod'a
    first boot device = Optic Disc Drive
    second boot device = Hard Disc Drive

bi de CSM mode yapınca SATA ile ilgili bi seçenek çıkıyo onun da iki şıkkı var.. birisi "AHCI" diğeri ise "Compability" olması lazım.. iki şıkkı da denedim ama aynı sorun devam ediyo.. sorun şu.. bu ayarları yaptıktan sonra "f10 & yes" yapıyorum ve bilgisayar win7 DVD'den açılıyor.. "loading files" yazan beyaz bar doluyor ve win7'nin "starting windows" ibaresi beliriyor.. tam kurulum arayüzünü beklerken de mavi ekran geliyor.. yukardaki ayarları kendi aralarında varyasyon yapıp değiştirerek denedim.. yani birisi aktif diğer ikisi pasif v.s. ve sanırsam tüm ihtimalleri de denedim.. herşeyi sizin yazdığınız gibi yapınca mavi ekran geliyor.. varyasyon yapınca da ya direk windows 8 açılıyor, ya DVD den başlamıyor ya da bilgisayar hiç başlamıyor.. lütfen yardımcı olun.. gerekli olursa resim de ekleyebilirim..
    bilgisayarım dizüstü.. TOSHIBA Satellite L850-1RJ

arkadaşlar sorunu çözdüm.. ne alakası var bilemiyorum ama bios'tan "uyku ve şarj" ile "pc kapalı iken usb güç biriminin kullanılması" ayarlarını "disable" olarak ayarladıktan sonra mavi ekran sorunu ortadan kalktı.. emin olmak için bu ayarları "enable" yapıp tekrar denedim yine mavi ekran geldi.. :D yani sorun "uyku ve şarj" ayarları.. :s

bu arada yukarda bahsettiğim ayarlardan CSM mode seçtikten sonra çıktığından bahsettiğim SATA ayarlarından "AHCI" seçili iken yine boot olmuyor.. AHCI yerine "Compability" seçeneği aktif olmalı.. ancak bu sefer de kurulumu bitirdikten sonra tekrar AHCI yapmanız gerekiyor çünkü zaten windows 8 kurulu olduğu için boot esnasında garip bi sayfa çıkıyo sadece yazıların olduğu ve orda kalıyor.. AHCI ye alındığında ise beklenildiği gibi işletim sistemi seçme ekranı geliyo.. (çok şükür gördüm burayı :D )

çenem düştü biraz ama şunu da söylemek istiyorum.. windows 7'yi normal disk bölümlerine kurmaya çalıştığımda meşhur "GPT hatası" ile karşılaştım.. buna çözüm ararken de "VHD" denilen dahiliği keşfettim.. yani windows 7'yi sanal bir sabit diske kurdum.. neden VHD derseniz GPT sorununun çözümü için nette bulduğum tüm yollarda hard disc'i komple silmem gerektiği yazıyodu.. bense silmeden windows 7 yklemek istiyodum.. VHD olayı işte bunu sağlıyor.. ilgilenen arkadaşlar için aşağıda verdiğim linkte windows 7 kurulu pc'ye VHD ile yeni bir windows 7 kurulumu anlatılıyo.. ben burda anlatılanları windows 8 kurulu laptobuma windows 7 kurmak için uygulaım ve sorunsuz işimi hallettim.. siz bana cvp yazmadınız ama bu anlattıklarımda sorun yaşayan olursa burdan yazsın yardımcı olmaya çalişim.. :D :D :D

http://daron.yondem.com/en/post/a8587e2e-11e7-4f93-9f96-ab17b5a3cad8

• bulunsun..inş oluyodur.denicem.
  • Asus x550c laptopa uyguladım ve cd den kurdum, paylaşım için teşekkürler.Daha toshiba kısmını okurken hallettim, asusa geçmeden :)
  • Selamlar arkadaslar bende w8 den kurtulup w7 yükşemek istiyprum lenovo bilgisayara denildiği gibi bios ayarlarını yaptım ve format dvd sini taktım yaklaşık yarım saat yükleme yaptultan sonra asağıdaki hatayı verdi sizce sorun nedir arkadaşlar
     Windows 8 Yüklü PC üzerine Windows 7 Kurulması..

• dvd sürücünde sorun olabilir, usb kullanarak yuklemeyi dene....
  • quote:

Bunu deneyebilirsiniz..

Normal şekilde F2 ile girmiyorsa PC yi kapatın
    Elinizle F2 tuşuna basılı tutun sonrada power tuşuna basın
    BİOS ekranı gelene kadar parmağınızı F2 tuşundan çekmeyin

lenovo bios ekranına f2 / fn+f2 / pc açmadan f2 basılı tutma dahil hiçbir yolla giremiyorum ne yaopabilirim dostum
  • Hocam merhabalar bana da bir konuda yardım gerekiyor. Ben 2. el bir notebook aldım. Orjinal windows 8 gömülü. Fakat aldığım arkadaş win 7 kurmuş öyle kullanmış. Ben orjinal win 8 i geri yüklemek istiyorum fakat recovery dosyası da yok.

Bende win 8 in kopya cd si vardı onunla yükleyip, biosa gömülü ürün anahtarını da Windows 8 Product Key Viewer adlı programla bulup aktif etmeyi düşündüm ama programın bulduğu lisans kodunu sistem kabul etmiyor. Ben şimdi biosa gömülü orjinal win 8 işletim sistemine nasıl geri dönebilirim ?

Bilen varsa yardım bekliyorum. Teşekkürler.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Şem-i Ruhsar -- 23 Nisan 2014; 14:29:02 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Şem-i Ruhsar

Hocam merhabalar bana da bir konuda yardım gerekiyor. Ben 2. el bir notebook aldım. Orjinal windows 8 gömülü. Fakat aldığım arkadaş win 7 kurmuş öyle kullanmış. Ben orjinal win 8 i geri yüklemek istiyorum fakat recovery dosyası da yok.

Bende win 8 in kopya cd si vardı onunla yükleyip, biosa gömülü ürün anahtarını da Windows 8 Product Key Viewer adlı programla bulup aktif etmeyi düşündüm ama programın bulduğu lisans kodunu sistem kabul etmiyor. Ben şimdi biosa gömülü orjinal win 8 işletim sistemine nasıl geri dönebilirim ?

Bilen varsa yardım bekliyorum. Teşekkürler.
    ..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Tabip -- 23 Mayıs 2020; 13:40:58 >

• 
Sayfa: önceki 45678
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.