Şimdi Ara

Windows 7’ye DirectX 12 desteği geldi (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
103
Cevap
1
Favori
5.831
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    windows 10, vista ve 8 kadar kotu degil abartmayin yahu
    ha ama kisiler bilgiler muhtemelen toplaniyordur o maalesef gunumuzun kara bir gercegi. bilgilerimiz artik herkesin elinde, ne ozelimiz kaldi ne baska bir seyimiz. gecenlerde yeni bir hat aldim ve sadece konusmak icin kullaniyorum, zorda kalmadikca hicbir yere vermiyorum ki spam mesajlar, sacma sapan aramalar gelmesin diye.ama bir bankadaki numarami degistirmem gerekti ve bu numaraya degistirdim havale yapabilmek icin. aradan bir ay gecmeden havale yaptigim firma mesaj atti (sistemde eski numaram kayitli). sinirlenip nereden bulduklarini sordum (havale yapinca karsi tarafin telefon numarasi gozukmuyor sonucta.) gecistirdiler. muhtemelen bankadan aldilar bilgileri bir sekilde. numaram tanidigim 3-5 kisi disinda sadece operatorumde ve bir bankada var ve hala spam mesajlar/aramalar alabiliyoruz
    demem o ki kisisel bilgilerimizi saklayamiyoruz bu devirde maalesef. linux saflarina gecelim topluca diyenler olacaktir, hakli da bir istektir bu ama bu sefer sadece microsoft'dan kacmis oluruz, web siteleri hala takir takir bilgilerimizi aliyor

edit: inteldeki donanim acigi konusunda cok bilgim yok maalesef. yani ana hatlarini biliyorum ama arastirmaya firsatim olmadi. bilerek yapilmis olabilir, hicbir seye sasirmam bu devirde

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kangaetemo -- 14 Mart 2019; 9:40:54 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Windows 7 artık olü bir işletim sistemidir. Stabilite ve yazılımsal olarak leş gibi bir işletim sistemi. Sürekli sebepsiz yere mavi ekran falan. Çok bunaltıcıydı yahu. Windows 10 LTSC yükledim mis gibi. Stabil, hızlı, rahat. Kesinlikle tavsiye ederim. 8.1 pro gibi stabil Windows 10.

• quote:

Orijinalden alıntı: kangaetemo

windows 10, vista ve 8 kadar kotu degil abartmayin yahu
    ha ama kisiler bilgiler muhtemelen toplaniyordur o maalesef gunumuzun kara bir gercegi. bilgilerimiz artik herkesin elinde, ne ozelimiz kaldi ne baska bir seyimiz. gecenlerde yeni bir hat aldim ve sadece konusmak icin kullaniyorum, zorda kalmadikca hicbir yere vermiyorum ki spam mesajlar, sacma sapan aramalar gelmesin diye.ama bir bankadaki numarami degistirmem gerekti ve bu numaraya degistirdim havale yapabilmek icin. aradan bir ay gecmeden havale yaptigim firma mesaj atti (sistemde eski numaram kayitli). sinirlenip nereden bulduklarini sordum (havale yapinca karsi tarafin telefon numarasi gozukmuyor sonucta.) gecistirdiler. muhtemelen bankadan aldilar bilgileri bir sekilde. numaram tanidigim 3-5 kisi disinda sadece operatorumde ve bir bankada var ve hala spam mesajlar/aramalar alabiliyoruz
    demem o ki kisisel bilgilerimizi saklayamiyoruz bu devirde maalesef. linux saflarina gecelim topluca diyenler olacaktir, hakli da bir istektir bu ama bu sefer sadece microsoft'dan kacmis oluruz, web siteleri hala takir takir bilgilerimizi aliyor

edit: inteldeki donanim acigi konusunda cok bilgim yok maalesef. yani ana hatlarini biliyorum ama arastirmaya firsatim olmadi. bilerek yapilmis olabilir, hicbir seye sasirmam bu devirde
    Bende windows 10 kötü derdim windows 7 en iyisi derdim. Bir gün 10 dan 7 ye geçtim Allah kahretsin bu nası leş gibi birşeymiş 1 hafta dayanamadım. Windows 10 ltsc kurdum tertemiz stabil güzel.

• windows 7 yi guncellememizmi lazım 12 desteği için. Sadece o dosyayı indirebileceğimiz link varmı?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi xyro -- 14 Mart 2019; 9:55:1 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: xyro

windows 7 yi guncellememizmi lazım 12 desteği için. Sadece o dosyayı indirebileceğimiz link varmı?
    Hocam sallayin Windows 7 yi Windows 10 Ltsc kurun mis gibi tertemiz. Sonra gelin bana dua edin.

• sreylare kullanıcısına yanıt
    Windows'ta güncellemeyi kaldırma işlevi var. Bilgisayarın offline olsa bile güncellemeyi kaldırabiliyor.
    Şimdi: Güncelleme ile sistemdeki a dosyası a1 dosyası ile değiştirildi. Güncellemeyi kaldır deyince a1 dosyasını kaldırıyor eski a dosyasını tekrar yerine koyuyor. Demek ki her güncellemede eski dosyaları bir yerde saklıyor, sen kaldır deyince yerine koyuyor. Windows böyle böyle güncellemede eskileri de biriktirdiğinden şişiyor.

Tabii güvenlik güncellemelerinin pek bi halta yaradığı da yok. Her güncellemede bizim müşteri temsilcileri gibi basmakalıp şekilde bir saldırgan tespit edildi tarzı bir ifade oluyor. Neyi niçin güncellediklerini yazmıyorlar. Ben Windows'ların kasıtlı bir şekilde yavaşlatıldığını düşünüyorum.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • ipli jeton kullanıcısına yanıt
    Bu dedikleriniz doğru Updateyi kaldırma sebeplerim de bunlar yüzündendi. Bilgisayar şişiyordu hele de RAM.

• quote:

Orijinalden alıntı: kangaetemo

windows 7'yi seven birisiyim ama windows 10'daki sacma ayarlar menusu disinda (cogu islem icin denetim masasina gitmek gerekiyor zaten, cok mantiksiz geliyor bana cogu zaman ayarlar kismini kullanmak) windows 7'den kotu bir yani oldugunu dusunmuyorum. (gorsellik agir bir bicimde subjektif bir konu oldugu icin onu hesaba katmadim) neden hala %36lik kisim windows 7 kullaniyor anlayabilmis degilim acikcasi. maddi durumlardan oldugunu zannetmiyorum mesela cogu laptop win 10 ile geliyor ve eski laptoplar da win 10'a ucretsiz guncellenebiliyor. win 10 gayet hizli da. ilginc yani.
    ayrica win 10'u pazarliyorlar diyenlere de ayri guldum. siz 10 sene once bir urun cikartsaniz ve onun uzerine 2 tane daha urun cikartsaniz hala 10 seneki urununuzu pazarlar misiniz? adamlarin bu saatten sonra win 7'yi guncelleyip pazarlamaya calismasi onlar acisindan gayet mantiksiz. dx12 guncellemesi de "aha win 10'da bunlari kaciriyorsunuz" demek icin yapilmis bir hamle sadece. bunda etik olarak da pazarlama mantigi olarak da bir yanlislik gormuyorum
    Giriş seviye cihazlarda oyun performansı çok fark ediyor. Mesela bende i3 5005u nvidia 920m laptop var. sadece ets2 ve csgo oynarım. ets2 windows 7 de 40 fps ile çok rahat oynarken windows 8 ve 10 da çekirdek kullanımını 2 ye indirip cpu öncelik yüksek yapmam gerekiyor ki bunu yaptıktan sonra bile anlık takılmalar oluyor. windows 10 ve 8 de cs go da yarı yarıya fps kaybım oluyor onu da çözemedim.
    Birde meltdown spectre diye bir cpu açığı vardı onu da devre dışı bırakınca performans farkediyor. Giriş seviye cihazlarda bunlar önemli.

• dx 12 yi tadımlık veriyor hepsini istersen w10 kullanmalısın diyor w7 ye iyilik yaptığı yok yani w7 üzerinden w10 kullanıcı çekmeye çalışıyor

• quote:

Orijinalden alıntı: ProStr33t

Bu mesaj silindi.
    Ne alaka doğruyu söylemek Baltaşa has birşey mi?

• windows 10 kullanmam için artık bir neden kalmadı
  • En kısa sürede bir link eklermisiniz? Aradım download için bulamadım. Fake olmasın?

• LTSC sürüme sonradan Posta gibi Microsoft uygulamaları eklenebiliyor mu ?
  • Nasıl çalışacak windows7 ye sp2 gibi güncellememi gelecek ? Haberi detaylandırırmısınız.

• quote:

Orijinalden alıntı: Skayn

LTSC sürüme sonradan Posta gibi Microsoft uygulamaları eklenebiliyor mu ?
    Posta dediğiniz mail uygulaması mi hocam?

Ltsc standart sürümde birçoğu bulunmuyor bunlarin ama Windows'un iso kişiselleştirme sihirbazı var ordan istediginiz uygulamaları ekleyip çıkartip hazırlayabiliyorsunuz isonuzu.

• quote:

Orijinalden alıntı: R0llingMan

Windows rezil bir işletim sistemi, sırf oyun tarafı olduğu için ayakta kalıyor. Oyun tarafını çıkar 2 yılda yok olur.
    Yüzlerce farklı donanımı çalıştıran bir işletim sistemi için gayet iyi bence ama siz bilirsiniz

• ilkerk88 kullanıcısına yanıt
    acikcasi benim de giris seviyesi bir sistemim var (belki giris seviyesine giris :D) yuksek sistem gereksinimleri isteyen oyunlari oynamiyorum o yuzden ama arada bir Ets2 ya da Ats oynuyorum kafa dagitmak amaciyla en azindan ve surekli olmasa da bolgeleri yuklerken fps dususleri olabiliyor. oyun hdd'ye kayitli oldugu ve 2 ramim arizali oldugundan oturu su an 4gb ram kullandigim icin sucu bu ikisine atmistim (grafik ayarlari kisik kullaniyorum, sistemin kaldirmayacagini zannetmiyorum) ama merak ettim dediginiz seyleri de kontrol edecegim tesekkurler. olmadi win 7 kurar onda da denerim

• 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.