Şimdi Ara

Windows 7 kurarken hdd gormuyor

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
24
Cevap
0
Favori
11.609
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaslar ssd ve hdd var sata girisliler.sdd nin girisi kirildigi icin garantiye yolladim diger hdd me windows kurayim dedm fakat hic bir sekilde gormuyor.hersey normal ide kablosunu takiyorum gene gormuyor.ssd varken sorunsuz goruyordu.sata driver yuklemeye calisiyorm genede gormuyor cildirmak uzereyim.bios tan ide ahci modlarina alip denedim yok olmuyor =<

• kardeş diskler dinamik olmuş sanırım bunları temel hale çevirmelisin şimdi hdd yi al ve yakınında ki başka bir pc ye tak ordan hdd yi temel hale çevir sana uyarı vericektir veriler silinecek filan görmezden gel ve evet de veriler silinecektir umarım önemli şeylerin yoktur hdd yi temel yaptıktan sonra format sırasında görücektir
  • quote:

Orijinalden alıntı: T.C. Vatandaşı

kardeş diskler dinamik olmuş sanırım bunları temel hale çevirmelisin şimdi hdd yi al ve yakınında ki başka bir pc ye tak ordan hdd yi temel hale çevir sana uyarı vericektir veriler silinecek filan görmezden gel ve evet de veriler silinecektir umarım önemli şeylerin yoktur hdd yi temel yaptıktan sonra format sırasında görücektir
    Dostum ssd teknik serviste.bir tek 1 tb var onu baska pc ye takip format mi atayim?yapma be baya arsivim vardi.
  • quote:

Orijinalden alıntı: lordrdley

Dostum ssd teknik serviste.bir tek 1 tb var onu baska pc ye takip format mi atayim?yapma be baya arsivim vardi.

Alıntıları Göster
    biostan ayarlaman gerek . 3 ncü menü galiba tam hatırlamıyorum ama bios a gir orda SATA RAID IDE AHCI ayarı yapılan bi yer var ordan değişerek dene görcektir. IDE ve COMPLİTABLE yapman gerek
  • quote:

Alıntıları Göster
    o zaman pc yi linux live cd ile başlat hdd yi tak içindeki verileri kopyala ondan sonra yap aksi takdirde o hdd ye işletim sistemi kuramazsın
  • quote:

o zaman pc yi linux live cd ile başlat hdd yi tak içindeki verileri kopyala ondan sonra yap aksi takdirde o hdd ye işletim sistemi kuramazsın

Alıntıları Göster
    @dumam10
    Dostum dedigini yaptim bios la ilgisi yok.

T.c vatandasi

Dostum ici dolu olan 1 tblik diskim zaten onuda gormuyor iste =<
  • quote:

@dumam10

T.c vatandasi

tamam o zaman şöyle yapıyoruz hdd yi başka bir pc ye takıyosun ama 2. hdd olarak takıcaksın pc yi normal aç bilgisayarıma sağ tıkla yönet de disk yönetimine gel daha sonra çıkan pencerede sağ üstte ek eylemler var ordan diskleri yeniden tara de bulması lazım bulduktan sonra açarsa verileri kopyala yok açmazsa dediğim gibi temel diske çevir o zamanda verilerin gidicektir
  • quote:

quote:

@dumam10

T.c vatandasi

tamam o zaman şöyle yapıyoruz hdd yi başka bir pc ye takıyosun ama 2. hdd olarak takıcaksın pc yi normal aç bilgisayarıma sağ tıkla yönet de disk yönetimine gel daha sonra çıkan pencerede sağ üstte ek eylemler var ordan diskleri yeniden tara de bulması lazım bulduktan sonra açarsa verileri kopyala yok açmazsa dediğim gibi temel diske çevir o zamanda verilerin gidicektir

Alıntıları Göster
    hiçbiri işe yaramazsa hdd yi profesyonel veri kurtaran yerler var oraya götür

• Tamam dostum deneyip bu gece sana donecem.Baska hdd yi kendi pc me takip o hdd ye windows kursam olurmu peki?Arkadastan alip aldigim diski bicimlendirmeden kursam win7 yi sonra bilgisayarimdan duzelteyim.format islemini yaparim
  • quote:

Tamam dostum deneyip bu gece sana donecem.Baska hdd yi kendi pc me takip o hdd ye windows kursam olurmu peki?Arkadastan alip aldigim diski bicimlendirmeden kursam win7 yi sonra bilgisayarimdan duzelteyim.format islemini yaparim
    o şekildede olur maksat hdd yi açabileceğimiz bir sistem olsun
  • Dostum arkadastan aldim aldigim hdd ye format attim diger hddyi(sorunlu olan) taktigim andan sonra calisanida gormemeye basladi isin ilginci diski donmuyorda 2 sininde
  • quote:

Dostum arkadastan aldim aldigim hdd ye format attim diger hddyi(sorunlu olan) taktigim andan sonra calisanida gormemeye basladi isin ilginci diski donmuyorda 2 sininde

bu sorunu ilk defa duyuyorum aklıma ilk olarak hdd de virüs olması geldi... son olarak combofix programını bi dene ama eğer hdd de virüs varsa program bütün virüslü verileri siler aklımka başka bişey gelmiyor
  • E iyide nasil kullanacam ki? Diskler donmuyor bile.
  • Windowsu acmadan gormemeye basladi biostayken virus bulasablirmi?
  • Hdd ve anakarti check etmesi icin bir bilgisayarciya verdim bakalim.
  • quote:

Windowsu acmadan gormemeye basladi biostayken virus bulasablirmi?
    olabilir biosu etkileyen virüslerde var bu durumda virüs anakarta bulaşmıştır sen şu hdd leri başka bi pc de denesene hdd ler dönmüyorsa anakarttan güç gitmiyordur
  • Arkadasin pc de denedim donmedi abi.
  • Peki biostaki virusu nasil etkisiz hale getirebilirm ki?
  • quote:

Arkadasin pc de denedim donmedi abi.
    tamam o zaman şöyşe bişey olmuştur anakart arızalıysa anakartttan gele fazla voltaj hdd nin çipini yakmış olabilir eğer öyleyse cüzi bir paraya çipi değiştiriyorlar bi bilgisayar tamircisine götür ama iyi biyer olsun herkes yapamaz sorunun ne olduğu orda iyice anlaşılır
  • quote:

tamam o zaman şöyşe bişey olmuştur anakart arızalıysa anakartttan gele fazla voltaj hdd nin çipini yakmış olabilir eğer öyleyse cüzi bir paraya çipi değiştiriyorlar bi bilgisayar tamircisine götür ama iyi biyer olsun herkes yapamaz sorunun ne olduğu orda iyice anlaşılır

Alıntıları Göster
    bilgisayar öylr bişiki bir sorunun bir çok sebebi olabiliyor
    birde ide kablosunu dene olmayacak sey degil varsa komsu arkadas vs ide kablosunu al dene
    anakarttaki slotunu değiştir. jumper atıyormusun hdd ye veya dvd ye slave görmesi için

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.