Şimdi Ara

Windows 7 Hatası Yardım Lütfen.

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
17
Cevap
0
Favori
1.014
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Arkadaşlar bu sabah laptopu açtım normal şekilde açıldı. Giriş ekranında sonra kullanıcı hesabını açınca masaüstü yerine simsiyah bir ekranla karşılaştım. Sadece siyah ekran ve fare imleci var.

Güvenli kip, sorun giderme vs hepsini denedim sonuç vermedi. Sadece görev yöneticiziyle komut vererek ie çalıştırıp nete giriyorum. Yine komut sistemiye belgelerime ulaşıyorum fakat masaüstü siyah ekran.

Ne yapabilirim acaba format atmadan düzelmez mi:(

• ctrl alt delete den yeni görev çalıştırıp explorer.exe yazdığınızda masaüstü geliyor mu?
  • quote:

Orijinalden alıntı: mesuthaksoy

ctrl alt delete den yeni görev çalıştırıp explorer.exe yazdığınızda masaüstü geliyor mu?

Geliyor hocam o şekilde kullanıyorum.
  • fixshell .exe iyi indirip kur bakalım düzelecekmi
    win 7 kullananların başına bu olay gelebiliyor zamanında benimde geldi bu fixshelli indirdim düzeldi
  • quote:

Orijinalden alıntı: wesker7

fixshell .exe iyi indirip kur bakalım düzelecekmi
    win 7 kullananların başına bu olay gelebiliyor zamanında benimde geldi bu fixshelli indirdim düzeldi

Düzelmedi hocam.
  • quote:

Orijinalden alıntı: TEKFİDAN

quote:

Düzelmedi hocam.

http://windows7li.blogspot.com/2011/03/windows-7-siyah-ekran-hatas-100-kesin.html

birde bunu dene bakalım

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: TEKFİDAN

quote:

Düzelmedi hocam.

http://windows7li.blogspot.com/2011/03/windows-7-siyah-ekran-hatas-100-kesin.html

birde bunu dene bakalım

Malesef bunda da çözüm alamadım . Nasıl bir sorun ise aynı anda alt komşumda da aynı sorun başlamış.

• Şimdi sizin başlangıçta explorer.exe çalışmıyor..bu virüs kaynaklı olabilir.s
    sistemi nod32 kaspersky gibi iyi ve GÜNCEL bir antivirüs ile taratın önce.

bir de regedite girin.
    HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Windows NT\CurrentVersion\Winlogon.
    anahtarına gidin.
    sağdaki listede
    shell anahtarına bakın..orada sadece explorer.exe yazıyor olması lazım.sizde ne var?başka birşey varsa silin explorer.exe yapın onu ya da explorer.exe varsa ve yanında başka birşeyler varsa sadece explorer.exe yi bırakın diğerlerini silin.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mesuthaksoy -- 12 Şubat 2012; 23:38:44 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: mesuthaksoy

Şimdi sizin başlangıçta explorer.exe çalışmıyor..bu virüs kaynaklı olabilir.s
    sistemi nod32 kaspersky gibi iyi ve GÜNCEL bir antivirüs ile taratın önce.

bir de regedite girin.
    HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Windows NT\CurrentVersion\Winlogon.
    anahtarına gidin.
    sağdaki listede
    shell anahtarına bakın..orada sadece explorer.exe yazıyor olması lazım.sizde ne var?başka birşey varsa silin explorer.exe yapın onu ya da explorer.exe varsa ve yanında başka birşeyler varsa sadece explorer.exe yi bırakın diğerlerini silin.

Sadece explorer.exe yazıyor hocam. sistemi tarattım c ye bulaşmış 2 virüs buldu nod32. Virüsli dosyayı onaramadı sildim ben de. ama sonuç değişmedi yine de

• Virüsden dolayı oluşan bir hata olma ihtimali yüksek; kaliteli bir antivirüs programıyla taratmanı sistem düzeltme programı kullanmanı öneririm.
  • Evet winlogo.exe (oturum açma programı) virüs bulaşmış.Bir kaç virüs programı ile denedim ama düzeltemiyorlar.Hangi program ile kurtarırım acaba.
  • Yardımcı olabilecek varmı acaba
  • kimse niye yazmamış şaşarıdım yada saçma bir şey. MSCONFİG ten başlangıa explorer.exe yi koy başlangıçta açılsın.
  • sanırım ms configten eklenmiyor. O zaman napıcaksın gidiceksin explorer .exe nin kısayolunu Başlat>tüm progrmlar>başlangıç klasörüne atıcaksın :D
  • quote:

Orijinalden alıntı: furkansevke

sanırım ms configten eklenmiyor. O zaman napıcaksın gidiceksin explorer .exe nin kısayolunu Başlat>tüm progrmlar>başlangıç klasörüne atıcaksın :D

Bu işlemi yapınca açılışta masaüstü değil belgelerim açılmaya başlandı.Siyah bir zeminde belgelerim klsörü çıkıyor.Format şart galiba.
  • aynen uğraşma derim. Bu gün düzeltsen bile bir yerlerde bişiler aklıyor insanın içi sıkılıyor. at formatı gitsin :)
  • bendede vardı bu sorun. ne yaptıysam olmadı. combofix le taratınca düzeldi. bi deneyin.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.