Şimdi Ara

windows 7 desteği ve linux (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
44
Cevap
0
Favori
1.183
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • 1-Pardus vs yüklemeyin Manjari,lubuntu,kubuntu kali de olabilir kodlama biraz biliyorsanız direk ubuntu kurun keyfinize bakın
    2-Evet
    3-uğraşmadığım için bilmiyorum
    4-Chromium ile izlersin
    6-Evet yaparsın grafik şeklinde kuruluyor win10 kurmak gibi işaretleyip geçiyorsun bazı linux ları

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Neden Pardus değil? Cunku Pardus kandırmacadır. Bir kere Tübitak'la iş yapan kişiler bilim aşkıyla çalışan yeni teknoloji geliştiren kişiler değil, Tübitak'tan kendilerine maaş bağlatmak isteyen kişiler. Pardus ta o amaçla yapıldı. Bir de 2005-2011 arası Pardus için bağımsız sürüm deniliyor fakat
    https://distrowatch.com/?newsid=02328
    Şubat 2005'te çıkan ilk Pardus için Gentoo Linux tabanlıdır diyor. Bağımsız sürüm yapmak ciddi bir iştir Tübitaktan kendine maaş bağlatacak çapta kişilerin yapabileceği birşey değildir.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Tuğkan-0153

Neden Pardus değil? Cunku Pardus kandırmacadır. Bir kere Tübitak'la iş yapan kişiler bilim aşkıyla çalışan yeni teknoloji geliştiren kişiler değil, Tübitak'tan kendilerine maaş bağlatmak isteyen kişiler. Pardus ta o amaçla yapıldı. Bir de 2005-2011 arası Pardus için bağımsız sürüm deniliyor fakat
    https://distrowatch.com/?newsid=02328
    Şubat 2005'te çıkan ilk Pardus için Gentoo Linux tabanlıdır diyor. Bağımsız sürüm yapmak ciddi bir iştir Tübitaktan kendine maaş bağlatacak çapta kişilerin yapabileceği birşey değildir.
    Yaz hocam bu gentoo gibi cahiller öğrensin. Size bu konuda da katılıyorum. Tübitak'ı 2005 den beri bu Pardus Linux ayağıyla güzel yoluyorlar

Ben freenode da bunların inine girdim beni kanaldan attılar sene 2007 hey gidi günler

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Psychomaniatico -- 5 Aralık 2019; 19:46:47 >

• Psychomaniatico kullanıcısına yanıt
    Geçen yıl forumun bu bölümünde bir grup fanboy 2005 - 2011 arasında Pardus'un aynı bir Suse, bir Debian, bir Knoppix gibi sıfırdan geliştirilmiş, bağımsız bir sürüm olduğunu iddia ediyordu. Onlara onun öyle olmadığını, Gentoo'dan yapılan bir sürüm cok kullanışlı olmakla beraber bağımsız sürüm sayılamayacağını ilettim bu sefer PiSi paket yöneticisi ve şu anda adını hatırlamadığım birkaç başka şeyin Pardus için sıfırdan geliştirilmiş olduğunu söylemeye başladılar. Paket yöneticisi bir sistem programı gibi görünmekle birlikte aslında user-level programdır , cunku o olmasa da sistem çalışır ve o olmasa da istenilen paket yine kurulabilir. Paket yöneticisi kısaca pacman diyelim, paket yönetimini kolaylaştıran, keyfe-keder bir programdır. Bu önemde bir programı cok büyütmemek gerek. Ancak oradaki olay zaten farklıydı. O konuların linklerini bulup sonra gönderebilirim. Oradaki olay "bakın Türkiye'de yazılım teknolojisi adına cok büyük işler yapılıyor" mesajı vermekti. Bunun üzerine linux kernel, sürümlerin temel aldığı GNU OS projesi, Debian, KDE gibi desktop-environment projelerinin websayfalarına gidip "contributors" listelerini cekip analiz ettim, aralarında Türkiye'den kimse yoktu! Bunu ilettim, Pardus culara. Açık kaynak projelerde, yazılım teknolojisinde insan çıkarmak için önce bu işler için uygun formasyondaki insanlara şirket, vakıf veya devlet kuruluşlarının maaş veya destek vermesi gerektiğini, Türkiye'de böyle bir şeyin olmadığını ilettim.

Hiç şöyle bir haber gören oldu mu: (örneğin) Linux kernel projesine katkıda bulunabilecek formasyonda (örneğin) 10 kişiye San ve Teknoloji bakanlığı 3 yıl boyunca asgari ücret ve SGK ödemesi yapacak. Linux kernel kodlarına katkısı dahil edilen geliştiricilere bir 3 yıl daha destek devam edecek. (örneğin) Böyle bir şey hiç duyduk mu? Duymadık. Teknoloji adına devlet güzel şeyler yapacaksa işte böyle şeyler yapmalıydı. Onun yerine Gentoo'dan oluşturulmuş bir Linux'u 100% bağımsız , 100% yerli OS yaptık diye yutturma yoluna gittiler. Kandırma yutturma ile teknoloji geliştirilmez.

• quote:

Geçen yıl forumun bu bölümünde bir grup fanboy 2005 - 2011 arasında Pardus'un aynı bir Suse, bir Debian, bir Knoppix gibi sıfırdan geliştirilmiş, bağımsız bir sürüm olduğunu iddia ediyordu. Onlara onun öyle olmadığını, Gentoo'dan yapılan bir sürüm cok kullanışlı olmakla beraber bağımsız sürüm sayılamayacağını ilettim bu sefer PiSi paket yöneticisi ve şu anda adını hatırlamadığım birkaç başka şeyin Pardus için sıfırdan geliştirilmiş olduğunu söylemeye başladılar. Paket yöneticisi bir sistem programı gibi görünmekle birlikte aslında user-level programdır , cunku o olmasa da sistem çalışır ve o olmasa da istenilen paket yine kurulabilir. Paket yöneticisi kısaca pacman diyelim, paket yönetimini kolaylaştıran, keyfe-keder bir programdır. Bu önemde bir programı cok büyütmemek gerek. Ancak oradaki olay zaten farklıydı. O konuların linklerini bulup sonra gönderebilirim. Oradaki olay "bakın Türkiye'de yazılım teknolojisi adına cok büyük işler yapılıyor" mesajı vermekti. Bunun üzerine linux kernel, sürümlerin temel aldığı GNU OS projesi, Debian, KDE gibi desktop-environment projelerinin websayfalarına gidip "contributors" listelerini cekip analiz ettim, aralarında Türkiye'den kimse yoktu! Bunu ilettim, Pardus culara. Açık kaynak projelerde, yazılım teknolojisinde insan çıkarmak için önce bu işler için uygun formasyondaki insanlara şirket, vakıf veya devlet kuruluşlarının maaş veya destek vermesi gerektiğini, Türkiye'de böyle bir şeyin olmadığını ilettim.

Hiç şöyle bir haber gören oldu mu: (örneğin) Linux kernel projesine katkıda bulunabilecek formasyonda (örneğin) 10 kişiye San ve Teknoloji bakanlığı 3 yıl boyunca asgari ücret ve SGK ödemesi yapacak. Linux kernel kodlarına katkısı dahil edilen geliştiricilere bir 3 yıl daha destek devam edecek. (örneğin) Böyle bir şey hiç duyduk mu? Duymadık. Teknoloji adına devlet güzel şeyler yapacaksa işte böyle şeyler yapmalıydı. Onun yerine Gentoo'dan oluşturulmuş bir Linux'u 100% bağımsız , 100% yerli OS yaptık diye yutturma yoluna gittiler. Kandırma yutturma ile teknoloji geliştirilmez.
    https://eksisozluk.com/freebsd--69490?p=6

Bakın şu başlıkta da birkaç beyinsiz FreeBSD ile Mac OS ne alaka şeklinde tartışmış. Fanboylar gerçekten çok aptal bilgisiz ve cahil oluyorlar. Sanırım Mac OS işletim sisteminin çekirdeğindeki kodların büyük bir kısmının hatta hemen hemen tamamımın FreeBSD den alınmış olması Apple işletim sistemi çekirdeği yapmayı beceremedi şeklinde fanboylarda komplekse sebep oluyor. Fakat bundan gurur duymaları gerekir

Aynı kompleks sanırım bu Pardusçularda da geçerli. Onlar da Pardus bilmemne tarihinde kendi başına dağıtımdı diyerek aslında bir Linux dağıtımı yapmayı bile becerememiş sadece paket yöneticisi ve birkaç gubidik utility yapabilmiş olmalarının kompleksini yaşıyorlar kaptan masaüstü filan benim fi tarihinden hatırladıklarım

Bu arada maraş belediyesi mi nerede belediye pardus kullanıyor diye haber yapmışlar ama resimlerde pardus duvar kağıtlı windowslar gözüküyormuş hahaha tam rezalet gerçekten o haberi okumuş muydunuz?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Psychomaniatico -- 6 Aralık 2019; 8:53:51 >

• Psychomaniatico kullanıcısına yanıt
    forumda da aynı konu var

Pardus'un sıfırdan geliştirilmiş bağımsız sürüm olduğunu sananlar gibi, macOS kernelinin Apple tarafından sıfırdan geliştirildiğini sananlar da var. Alttaki konuda benim de yorumlar var:

https://forum.donanimhaber.com/os-x-vs-linux-ana-konu--43319308-3

Bu konuya tesadüfen baktım ve OS X'i yoğun kullanan biri olarak OS X'in gerek kernel gerek temel bazı bileşenleri FreeBSD tabanlıdır dedim; hiç FreeBSD kurmamış birisi çıkıp FreeBSD dersi vermeye başladı, BSD'yi 4 ile 7 yıldır pek kullanmıyorum, ancak FreeBSD dersi vermeye çalışan o kişiden daha iyi biliyorum.

Ekşi ye gelince, ya Sözlükçü neyi iyi bilir? Sözlükçü edebiyat, sözcük ve dil bilgisini iyi bilir okey fakat Unix'i ne kadar iyi bilebilir ki? İnsanlar Apple ürünleri reklamları ile kafalarında oluşturdukları Apple imajı ile yaklaşıyorlar ve buna Sözlükçüler de dahil :)

Pardus'a gelince. Alttaki konuda benim de yorumlar var. Knu başlığına bakınca bile birçok seyi anlatıyor. Pardus ayağa kaldırıldı, hehe ::

https://forum.donanimhaber.com/milli-isletim-sistemi-pardus-tekrar-ayaga-kaldirildi--129566742-8

• Pardus resmi sayfasında bir alıntı,

"Uluslararası destek ile oluşturulan kitle kaynak ürünü Linux çekirdeği kullanılarak yerli iş gücü ve kaynaklar ile hizmete sunulmaktadır."

yani eski Pardus gibi yerli ve milli iddiası yok. Sadece sunulan hizmet yerli iş gücü ile sağlanıyor
  • Eski Pardus derken yani eski Pardus yerli yeni Pardus yersiz mi :)

• quote:

forumda da aynı konu var

Pardus'un sıfırdan geliştirilmiş bağımsız sürüm olduğunu sananlar gibi, macOS kernelinin Apple tarafından sıfırdan geliştirildiğini sananlar da var. Alttaki konuda benim de yorumlar var:

https://forum.donanimhaber.com/os-x-vs-linux-ana-konu--43319308-3

Bu konuya tesadüfen baktım ve OS X'i yoğun kullanan biri olarak OS X'in gerek kernel gerek temel bazı bileşenleri FreeBSD tabanlıdır dedim; hiç FreeBSD kurmamış birisi çıkıp FreeBSD dersi vermeye başladı, BSD'yi 4 ile 7 yıldır pek kullanmıyorum, ancak FreeBSD dersi vermeye çalışan o kişiden daha iyi biliyorum.

Ekşi ye gelince, ya Sözlükçü neyi iyi bilir? Sözlükçü edebiyat, sözcük ve dil bilgisini iyi bilir okey fakat Unix'i ne kadar iyi bilebilir ki? İnsanlar Apple ürünleri reklamları ile kafalarında oluşturdukları Apple imajı ile yaklaşıyorlar ve buna Sözlükçüler de dahil :)

Pardus'a gelince. Alttaki konuda benim de yorumlar var. Knu başlığına bakınca bile birçok seyi anlatıyor. Pardus ayağa kaldırıldı, hehe ::

https://forum.donanimhaber.com/milli-isletim-sistemi-pardus-tekrar-ayaga-kaldirildi--129566742-8
    Hocam ben bu pardusu bir bakayım ne yapmışlar diye yükledim ama bunun içine iktidara karşı yazdığımız yazıları loglayıp 155'i arayan bir spy yüklemiş olmasınlar? Spy'ın ismi de dişsiz dayı olmasın ?

Ben iyice kıllandım bu dağıtımdan sizce sihirli komutu vermeli miyim ?

windows 7  desteği ve linux

• yerli ve milli pardus TCL tabanlı olarak çıkacaktır 2023 yılında
  • 
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.