Şimdi Ara

Windows 7 -ANA KONU- (Tanıtım-Kurulum-Sorun) (443. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
9.045
Cevap
23
Favori
854.799
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 441442443444445
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

yeni dizüstü bilgisayarımda win 7 yüklü geldi.
    evde uydu (kablo)net kullanıyorum.
    motorola marka modemim var.
    ethernet kablosunu bilgisayara taktığımda sorunsuz şekilde internete bağlanabileceğimi düşünmüştüm.
    çünkü xp'de aynen o şekilde olmuştu.
    ama win7 yüklü bilgisayarda modemden gelen ethernet kablosunu takarak internete bağlanamadım.
    bağlantıda bir sorun var ama çözemiyorum.
    yardımcı olursanız sevinirim.
    teşekkürler
  • Arkadaşlar benimde bir sorum olacak. Herhangi bir web sitesini xp'te masaüstü arka plan olarak ayarlayabiliyorduk. Windows 7 de böyle birşey mümkün mü? Nasıl yapılır ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: theodret

arkadaşlar,

yeni dizüstü bilgisayarımda win 7 yüklü geldi.
    evde uydu (kablo)net kullanıyorum.
    motorola marka modemim var.
    ethernet kablosunu bilgisayara taktığımda sorunsuz şekilde internete bağlanabileceğimi düşünmüştüm.
    çünkü xp'de aynen o şekilde olmuştu.
    ama win7 yüklü bilgisayarda modemden gelen ethernet kablosunu takarak internete bağlanamadım.
    bağlantıda bir sorun var ama çözemiyorum.
    yardımcı olursanız sevinirim.
    teşekkürler

modemin cd içindeki programı kurun kullanıcı adı ve şifreinizi girin olmadı konuyu buraya acin http://forum.donanimhaber.com/forumid_242/tt.htm

quote:

Orijinalden alıntı: hakan-_-

sorun ekran kartının driver ini yüklersem başlangıçta "windows başlatılıyor" logosu çıkıyor orda kalıyor açılmıyor format attığımda ekran kartınınn driverini yüklemezsemde sorunsuz giriyorum nedir sorun sizce..

Windows 7 -ANA KONU- (Tanıtım-Kurulum-Sorun)

Laptop

1http://windows.microsoft.com/tr-TR/windows7/products/features/startup-repair

2 Başka katılımsız ekleme yapılmayan win 7 iso bul 4 x yazdır sorun devam ediyorsa yazılımsal degil donanım arızası vardır

3 anakart veya 4 ekran kartını arızalı 5 harddisk 6 rem teknik servise vermelisin

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi K@ptan41 -- 19 Ocak 2012; 3:54:13 >
  • K@ptan 41 mailini aldım.Teşekkür ederim.Verdiğin linkten indirip akşam kurarım.

Bu arada bir başka Win 7 bulup kurdum.Şu an iyi sorun yok fakat;

Söylediğim gibi bilgisayarımda iki işlekim sistemi var.Xp ve Win 7
    XP sorunsuz devam.Ama daha önce bilgisalarıma Win 7 kurduğumda ve bilgisayar açılışta hangi işletim sistemini seçmem konusunda bir uyarı sayfası geliyordu ve 27 sn bekliyordu.Hiç tıklamssam Win 7 otomatik açılıyordu.Şimdi yeni Win 7 (yine Ultimatekurdum ) kurduktan sonra uyarı sayfası şöyle oldu;

-Daha önceki Windos sürümü (XP)
    -Windows Kur Geri Alma
    -Windows 7

şeklinde oldu ve 7 sn içinde seçim yapmadımmı (galiba) Windows Kur Geri Alma kısmı açılıyor.Başlayamıyor tekrar yeniden başlatılıyor dokunmassa m bu sefer win 7 açılıyor ve masa üstü geliyor.

Ben kurduğumda eskisi gibi iki seçenek gelsin ve 27-30 sn neyse beklesin.Yukarıdaki durum neden oldu açıklarsanız sevinirim...
  • Harddiskteki cift windows 7 kalınıtlarını temizleme

Windows.old klasörünü nasıl kaldırabilirim

http://windows.microsoft.com/tr-TR/windows7/How-do-I-remove-the-Windows-old-folder
    ---------------------------------------------------------------------------------------------------
    ---------------------------------------------------------------------------------------------------
    http://blog.microsoft.com.tr/windows-7-surumleri-arasindaki-farklari-biliyor-musunuz.html
    Bütün Sürümler İçin Tek Windows 7 Kurulum DVD'si

windows 7 Ultimate Enterprise iso içindeki ei.cfg silerseniz windows 7 tüm sürümlerini şeçmeli yüklersiniz
  • Merhaba arkadaşlar,

X3 455 işlemci ve 4 GB 1600Mhz ramim var.
    Sorunum şu,

X64 64Bit Win7 Ultimate yükledim.
    Flash Player ve Java 64 bitlik sürümü var.
    Fakat bazı sitelere girdiğimde resimler X şeklinde ve yazılar birbirine girmiş vaziyette.
    Chrome, Opera, İe ve Firefox hepsinde aynı.

Format attım, Professional yükledim. Formattan masaüstüne dönünce 1 kaç sefer girebildim, sonra gene görüntülememeye başladı.
    32 bitlik Flash player yükledim, nafile.

Kafayı yemek üzereyim.
    Ne yapabilirim acaba ?
  • Ellerine Sağlık kardeş :D
  • Win7 ultimate 64bit aynı dvd ile sata hdd kurulum yapmıştım fakat aynı masaüstü pc ye şuan ıde hdd için kurulum yapamıyorum.
    yükleme kısmında bölümlemeye gelince devam ettiremiyorum xp ile ntfs olarak böldüm yine kurulum başlamadı.Bios da ıde seçili.Bu konuda ne yapmam gerek.
  • Merhaba arkadaşlar,

X3 455 işlemci ve 4 GB 1600Mhz ramim var.
    Sorunum şu,

X64 64Bit Win7 Ultimate yükledim.
    Flash Player ve Java 64 bitlik sürümü var.
    Fakat bazı sitelere girdiğimde resimler X şeklinde ve yazılar birbirine girmiş vaziyette.
    Chrome, Opera, İe ve Firefox hepsinde aynı.

Format attım, Professional yükledim. Formattan masaüstüne dönünce 1 kaç sefer girebildim, sonra gene görüntülememeye başladı.
    32 bitlik Flash player yükledim, nafile.

Kafayı yemek üzereyim.
    Ne yapabilirim acaba ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: mydonnoz

Win7 ultimate 64bit aynı dvd ile sata hdd kurulum yapmıştım fakat aynı masaüstü pc ye şuan ıde hdd için kurulum yapamıyorum.
    yükleme kısmında bölümlemeye gelince devam ettiremiyorum xp ile ntfs olarak böldüm yine kurulum başlamadı.Bios da ıde seçili.Bu konuda ne yapmam gerek.

Sorunu çözdüm şöyle; sata hdd de xp yüklüydü ıde ile beraber açtım ve disk biçimlendirmeden ıde hdd yi silerek ayrılmamış ham haline getirdim yeşil görünen siyah çubuk siyah renginede dönmüş oldu ve boot olarak başlattım sadece ıde yi.Lisans onayından sonra ''yükle, biçimlendir, yeni vs.'' yazan kısımda hiçbirine dokunmadan sadece ''ileri'' tıklayınca yüklemeye devam etti.Hadi hayırlısı.Bilginize arkadaşlar.
  • Herkese selamlar.Benim bir sorum olacak.Yeni bir laptop aldım.İçinde windows 7 home basic ile geldi.Ben bunu ultimate yapıcam.Soruma gelirsek: Bilgisayarın altında bandrol vardır bilirsiniz.Windows 7 home basic yazıyor ve product key yazıyor.İşte o product keyi ultimate kurarken key sorduğunda yazsam orjinal kullanmaya devam eder miyim ?
  • hayır.. o tamamen farklı bir ürünün anahtarı..
  • Selamlar arkadaşlar.2 gündür kafayı yemek üzereyim.laptopum açılışta donuyor.ondan sonra 5 dk içinde kitleniyor.sürekli bi bekleme haline geldim.Bu sorun windowsupdate ettikten sonra oldu.onu da kendim yapmadım.5 dakika içinde update edilecek gibi bişi dedi sanırım süresini kaçırdım.ondan sonra bu problemle karşılaştım.sistem gereksiz yere donmalar yaşıyor.ram kullanım ışığı sürekli yanmakta.ne yaptığını da anlamıyorum.combofix avira spyware doctor ile arattım.basit tehditler buldular.sildim ama sorun yine geçmedi. 4gb ram amd phanom x4 n930 işlemci var yani işlem. update den önce hiçbr sorunum yoktu. svchost.exe nin yol açtığını düşündüm.rami en çok o kullanıyor görev yöneticisinden baktığımda. 80-90 k arasında. Onunda çözüm yöntemlerini denedim bulamadım.acaba yardımcı olabilir misiniz ??
  • Arkadaşlar kurulumdan sonra şöyle bir sorunum var:
    Sistemimde 3 adet sata harddiskim var ve windows 7 kurulumunu tek bir diske(2 bölüme ayırıp)IDE modunda yapıyorum.
    (BIOS'da harddisk sıralamasında kurulum yaptığım disk en üst sırada ve algılanan IDE aygıtlarında master konumda)
    Windows 7 kurduktan sonra ise disk yönetiminden baktığımda işletim sisteminin kurulduğu disk Disk 0 olması gerekirken Disk 1 olarak gözüküyor.(Not:kurulum yaptıktan sonra sürücü harfi karışıklıkları da var ama bunlara yeni sürücü harfi atayarak düzenliyorum)
    Bunun sebebi ne olabilir?
    İşletim sisteminin kurulu olduğu diskin disk yönetiminde Disk 0 olarak gözükmesi gerekmez mi?
    Bunu nasıl düzeltebilirim?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi tartox -- 4 Şubat 2012; 21:09:14 >
  • Windows 7'yi anakart dvd'sindeki AHCI sürücüleri ile kurmaya karar verdim.
    Fakat AHCI sürücülerinin kurulum sıralaması nasıl olmalı?.
    Şu şekilde mi?:

1-AHCI sürücüleri yüklenir.
    2-Disk bölümlere ayrılır ve windows 7 kurulumuna devam edilir.

yoksa Diski bölüp biçimlendirdikten sonra mı AHCI sürücülerini yükleyip kuruluma devam edilir?
  • quote:

tartox

İde/ sta denetleyicisinde
    harddisk 0 sta dvroom 1 görebilir normal birşey

quote:

Orijinalden alıntı: tartox

Windows 7'yi anakart dvd'sindeki AHCI sürücüleri ile kurmaya karar verdim.
    Fakat AHCI sürücülerinin kurulum sıralaması nasıl olmalı?.
    Şu şekilde mi?:

1-AHCI sürücüleri yüklenir.
    2-Disk bölümlere ayrılır ve windows 7 kurulumuna devam edilir.

yoksa Diski bölüp biçimlendirdikten sonra mı AHCI sürücülerini yükleyip kuruluma devam edilir?

1 Disk bölümlere ayrılır
    2 -AHCI sürücüleri yüklenir.
    3 windows yüklenir

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi K@ptan41 -- 9 Şubat 2012; 2:50:10 >
  • windows 7 de Yükleme Tamamlanıyor'dayken Donuyorsa;
    Bilgisayarınızın İnternetke olan bağlantısını Çıkarın...
    Ben bu hatanın sorununu Çok aradım en sonunda kendim buldum.
    Başkaları da yanmasın :)
  • arkadaşlar anlatılan gibi format atsam bilgisayarımda iki windows mu olucak tek windows nasıl olur ve diski d ve c olarak nasıl bölebilirim.
    cevap verildiyse kusura bakmayın cevap vericek arkadaşa teşekkür ederim
  • quote:

Orijinalden alıntı: unicornik

arkadaşlar anlatılan gibi format atsam bilgisayarımda iki windows mu olucak tek windows nasıl olur ve diski d ve c olarak nasıl bölebilirim.

http://www.mustikonya.com/videolu_anlatim/windows-7-dvd-ile-harddisk-bolme.html
  • quote:

Orijinalden alıntı: K@ptan41

quote:

Orijinalden alıntı: unicornik

arkadaşlar anlatılan gibi format atsam bilgisayarımda iki windows mu olucak tek windows nasıl olur ve diski d ve c olarak nasıl bölebilirim.

http://www.mustikonya.com/videolu_anlatim/windows-7-dvd-ile-harddisk-bolme.html

teşekkür ederim
  • 
Sayfa: önceki 441442443444445
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.