Şimdi Ara

Windows 11 ilk testlerde Windows 10'a yenildi: Daha yavaş (5. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
102
Cevap
0
Favori
4.822
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
18 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • w11 ayrı bir işletim sistemi değilki w10 üstüne yama sadece

• Microsoft yine bir şeylerin peşinde...

• berkayjan kullanıcısına yanıt

Donanımhaber, tabi yersen

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • monacomen kullanıcısına yanıt

Test build lan o. Herhangi bir platformda performans instabilizasyonları olur. Windows 10 beta build ve 2009'u karşılaştıralım, neler olur görelim :)

Beta build'i yaparken adamların kafasında kişiye en iyi performans ve stabilizasyonları hedeflemezler. Beta sonuçta.

• Her seferinde ayni hikaye.. Her yeni windows sürümünde windows mutlaka yavaşlar, saçmalar, mevcut donanımları yetmez vs.. MacOS a geçtim rahatladım. Hele ki M1 müthiş bir şey herkese tavsiye edilir..

• Bari windows 11 çıkartacaksınız testi falan yapıp da öyle çıkartsaydınız ya,elaleme rezil olmazdınız.

• Ya boş yapma MacOS'a vereceğim parayla en iyi Windows masaüstü bilgisayar veya en iyi Windows laptop bilgisayar alırım hem oyunumu oynarım hem işimi yaparım.

• gerek yok ki tek bir yazılım yöneticisi yeter hatta fedora work station ile konsola uygulama adını yaz en bas sana kurulu değilse kurayım mı diye soruyor...

• Allah aşkına bi test edin. bi bakın .

• quote:

Orijinalden alıntı: Guest-E27222C63

Şu linux yıllardır var. Ama hala next next diye uygulama kuramıyırsun. Birçok farklı uygulama uzantıları var. Ubuntu için farklı , debian iöin farklı pisi linux için farklı.

Yap windows gibi exe. Her sürümde uygulamalar aynı paket ile kurulsun

Linux dağıtımları falan demeyin ya şurada.

İş nedeniyle kullanılır gerisi hikaye.

Windows'un tek sıkıntısı iyi ve güzel olan şeylere devam etmeyip değiştirmesi.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kırılanhayaller -- 22 Haziran 2021; 22:45:6 >
  • Bu haber nobeli hakettiWindows 11 ilk testlerde Windows 10'a yenildi: Daha yavaş , genel şuursuz basında yayınlanıyor diye buraya da koyulmuş sürü etkisi ile lakin yazan arkadaşın kendi yorumunuda katıp şu aşamada bu testin hiçbirşey ifade etmediğini belirtmesi çok iyi olurdu ek olarak belki "Early Beta" dan bile geri olma ihtimali olan birşeyi teste tabi tutmak ne kadar mantıklı acaba.Windows 11 ilk testlerde Windows 10'a yenildi: Daha yavaş 

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Question-X -- 23 Haziran 2021; 8:7:13 >
  • ne kadar boş bir haber. daha ortada windows 11 yok. beta bile değilken. sızdırılan windows 11 ile 10 u test mi ettiniz?
    boşsunuz cidden.

• quote:

Orijinalden alıntı: DH Misafiri

gerek yok ki tek bir yazılım yöneticisi yeter hatta fedora work station ile konsola uygulama adını yaz en bas sana kurulu değilse kurayım mı diye soruyor...

WinGet diye bir sistem üzerinde çalışıyorlar aynı bu bahsettiğiniz paket yöneticisi sistemi, şuan Windows 11 de kurulu gelmemiş ama RTM sürümünde mutlaka sistemin içinde gelecektir. WinGet'i şuan Windows 10 a kuralabiliyorsunuz ben kurdum kullanıyorum, bahsettiğiniz yazılım yükleme olayı yapılıyor hem de güvenli ve microsoft depolarından.

• E ne bekleniyordu ki? Açıp baksanız Windows XP'den hızlısı yoktur. Her yeni işletim sistemi ile kaynak kullanımı artar. Arka planda çalışan uygulama sayısı artar. Kaldı ki Windows 10 zaten ssd ile kullanıldığında tat veren bir işletim sistemi idi. Özellikle de 2. güncellemesinden sonra falan ssd ile kullanılmayınca rezalet hale gelmişti. Şimdi Windows 11'le işler biraz daha ağırlaşacak.

Ayrıca MS genelde tik-tak iş modeliyle ilerler. Yeni bir işletim sistemi sunuyorsa ve eskisinin üzerine inşa edilmemişse beklentiyi düşük tutmak gerekir. Windows 98'den beri böyledir. 98, 95 üzerine inşaa edildi, daha düzgündü. Hatta aynı temele dayanan ME en iyisi denir. 2000'i bilen yoktur, XP ise 2000 üzerine kuruludur, daha düzgündür. Vista felakettir, 7 ise Vista üzerinden geliştirilmiştir, düzgündür. 8 yine çorba olmuştur, 10 onu düzeltmiştir. Şimdi 11 yeni bir işletim sistemi ise ve 10 üzerine inşa edilmemişse, klasik good-shit döngüsünün shit olanına denk gelecek demektir.

• Windows 10 çok iyi bence 7 yıldır kullanıyorum valla mükkemmel hızda 11 nası olacak bakalım nasip

• Daha sızdırıldı alpha bile daha geri bir sürümde boşsunuz

• 5 puanlık benchmark farkı için mi yaptınız bu haberi?

• Windows 11 ilk testlerde Windows 10'a yenildi: Daha yavaş

windows 10 daha iyi

• Quard kullanıcısına yanıt
    İyide zaten bildiğim kadarıyla daha çıkmadı ki sadece sızıntı falan var ve o yaptıkları da test build olması lazım ki diğer insanlarda demiş "daha çıkmadı test sürümünde ve yıllardır update alan sürümle karşılaştırıyorsunuz" diye ki haklılar da.

< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >
  • 
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.