Şimdi Ara

Windows 10 Uzun Açılış Süresi

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
11
Cevap
1
Favori
1.258
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Sanırım, güncelleme sonra uzadı boot süresi biosdan windows yazısına kadar geçen süre çok uzun,Windows yazsından sonra açılışı hızlı. Diskleri kontrol ettim sorun yok, temiz önyükleme yöntemini denedim sorunum çözülmedi. Yakın zamanda ram değiştirdim, ondan kaynaklanıyor desem, windows düzgün çalışmaz. Yardımcı olabilecek kimse var mıdır ?

Edit: Sorun klavye yazılımından kaynaklanıyormuş, yazılımı kaldırım klavyeyi sattım sorun çözüldü :D

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi xdedex -- 26 Nisan 2021; 14:29:33 >

• Forum ölmüş sanırım bir kişi bile cevap yazmadığına göre.
  • windows 10 ölmüş ya. bu bill gates bok ile uğraşmaya başladığından bu yana windows'a bir haller oldu. ne yaparım ederim de bu windows kullanıcılarını deli ederimden başka bir iş ne zaman yapacaklar acaba..
  • Fast Start - Hızlı Başlatma özelliği aktif mi diye kontrol edin.
  • ahmet kontuy kullanıcısına yanıt
  • programmer_onur kullanıcısına yanıt
    Aktif hocam, şunu farkettim razer klavyem var onun usbsini çıkardım başka klavye denemek için çok hızlı boot etti. Acaba sorun klavyenin yazılımında mı?
  • quote:

Orijinalden alıntı: xdedex

Aktif hocam, şunu farkettim razer klavyem var onun usbsini çıkardım başka klavye denemek için çok hızlı boot etti. Acaba sorun klavyenin yazılımında mı?
    Bios'da Legacy Usb diye bir ayar yeri varsa onu açın kapalıysa (Enable). Kullandığınız klavye çok özellikli ve yanar dönerli RGB aydınlatmalı bir modelse ve bu nedenle klavye sürücüsü ve yazılımı açılışı yavaşlatıyorsa güncellemek dışında pek çare yok.
  • quote:

Orijinalden alıntı: programmer_onur

Bios'da Legacy Usb diye bir ayar yeri varsa onu açın kapalıysa (Enable). Kullandığınız klavye çok özellikli ve yanar dönerli RGB aydınlatmalı bir modelse ve bu nedenle klavye sürücüsü ve yazılımı açılışı yavaşlatıyorsa güncellemek dışında pek çare yok.

Alıntıları Göster
    Cevap için teşekkür sorunu, klavye satıp, yazılımı silerek sağladım

• programmer_onur kullanıcısına yanıt
    Hocam bunu nerden aktif ediyoruz ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Dentisttry

Hocam bunu nerden aktif ediyoruz ?
    Hocam Google'da ve Google görsellerde bolca gösterim mevcut.

http://www.googledaariyim.com/?q=Windows+10+h%C4%B1zl%C4%B1+ba%C5%9Flat+a%C3%A7

Anlatım:
    http://www.indirucretsiz.com/windows-10-hizli-baslatma-ozelligini-acma-ve-kapatma.html

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi programmer_onur -- 7 Temmuz 2020; 10:47:42 >

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.