Şimdi Ara

Windows 10 - Üniversitelere Özel Ücretsiz Lisans Alma Rehberi (OnTheHub - Dreamspark) (4. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
339
Cevap
56
Favori
98.881
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
4 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • o yazıda sizin söylediğinizin aksine kaynak kodlarının kapalı olmasından söz ediliyor onu demeye çalışmıştım evet en mantıklı yol yükseltmek..

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: MaDMaxiBo

teşekkürler hocam bilgi için. sanırım bilgisayar mühendislerine düz 8.1 pro vermiş dreamspark ama bize w8.1 embedded industry pro diye bir sürüm verdiler, ücretsiz orjinal diye aldık. kullanımda bir fark yoktu ama w10 yükseltmede fark çıktı ortaya işte. yükseltme olmadığı birkaç gün önce kurduğum w10 u ben de kms auto ile aktifleştirdim artık.

Win 10 konusundaki yöntemle ocak ayına kadar etkinleştirin. O zamana kadar dreamspark elbet bizim için bir sürüm çıkarır. Ben öyle yaptım açıkcası
  • hangi yöntem o?

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Öğrencilere ücretsiz yükseltme olduğunu bilseydim linsanslı almazdım yav. 8.1 alıp ükseltme yaptım neyse hayırlısı.
  • quote:

Orijinalden alıntı: righteous@

hangi yöntem o?

Başlat >> CMD >> Yönetici olarak çalıştır

slmgr /ipk XXXXXXXXXXXXX
    slmgr /skms kms.xspace.in
    slmgr /ato
    exit

Çözüm 2 :
    slmgr.vbs -ipk xxxx-xxxx-xxxx-xxxx enterlayın. XXX yerine yukarda ki size uyan keylerden birini yazın. Pro tavsiyedir.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Çok teşekkürler. İndiriyorum şu anda isoyu.
  • Marmara hep anlaşmalı değil çıkıyor bunlarda :(
  • 1ht1baron 1 kullanıcısına yanıt
    İyi günlerde kullanın, şanslı kişilerdensiniz. Çoğu kişi neden bize yok diye yakınıyordu.
  • quote:

Orijinalden alıntı: CanERYVZ

İyi günlerde kullanın, şanslı kişilerdensiniz. Çoğu kişi neden bize yok diye yakınıyordu.

Aynen öyle Office 365 de olsaymış iyi olurmuş. Bu linkteki konuda kabul eden okullar kısmında okulum olmasına rağmen mail adresim kabul edilmedi.
    http://forum.donanimhaber.com/m_103150659/tm.htm
    Anlaşma bitmiş olabilir. Belli aralıklarla lisans yenileniyor. Okulunuz talep etmemiş olabilir.
  • Yalnız w10 açılış çok hantal. 5400rpm hdd kullanıyorum. 8.1'de 15 saniyede açılan pc şimdi 40 saniyede açılıyor. Hoş geldiniz ekranında en az 25 saniye bekliyor. Ayrıca key girip etkinleştirmeme rağmen sağ altta windows 10 education yazıyor. Bakalım virüs programı ve diğer zımbırtıları yükleyince pc kaç saniyede açılacak
    ---
    İnce ayar yapıp gereksiz zımbırtıları kapattıp. Artık 14-15 saniyede açılıyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi 1ht1baron -- 7 Ağustos 2015; 12:17:18 >
  • hocam burada microsoftun verdiği lisans bir yıllıktır.

• quote:

Orijinalden alıntı: Kafis

Yalnızca Bilgisayar Müh. okuyan arkadaşlar için dreamspark hesabı oluşturuluyor diye biliyorum ünileri tarafınca.

Ben rts okuyorum Dreamspark'la w8.1 aldım fakat w10 yok
    Halihazırda w10 üzerinden edge tarayıcıyla girdim Microsoft'ta acaba bu adam zaten etkinleştirilmiş w10 kullanıyor deyip mi vermiyordur w10?
  • nataraj marble kullanıcısına yanıt
    LİSANS 1 YILLIKTIR şeklinde yanlış bir bildirim yapmayınız veya kaynak göstermenizi isteyeceğim sizden.

Alınan lisans 24 AY İÇERİSİNDE AKTİFLEŞTİRİLMELİDİR.

Lisans anahtarı 1 kez ektifleştirildikten sonra SÜRESİZ KULLANIMA AÇILMAKTADIR.
    hangi ayar bunlar, kaynak verir misin? bende de 30 saniyeyi buluyor.
  • Can hocam mesajlarınıza bakabilir misiniz?

• b3rzah B kullanıcısına yanıt
    Kusura bakmayın 2 adet finalim vardı foruma pek ilgi gösteremedim. Sizin mesajı okumuşum sanırım ama cevaplamayı unutmuşun. Yanıtladım şimdi. İyi günler..
  • quote:

Orijinalden alıntı: erenbey21

hangi ayar bunlar, kaynak verir misin? bende de 30 saniyeyi buluyor.
    Başlat-Ayarlar-Gizlilik kısmındaki gereksiz gördüğüm şeyleri kapattım. Görev yöneticisinden başlangıç sekmesinden onedrive, ses sürücüsü gibi şeyleri de kapattım.
    Bu yaptıklarınız BOOT süresine bir katkı sağlamaz, kullandıkça düzene oturmuş olabilir belki. Ben her zaman isodan kurulumun taraftarıyım sorun yaşama riskiniz kalmıyor. 6-7sn gibi bir BOOT ve açılış süresi var, bence harika.

DEFENDER
    TELEMETRY
    UPDATE
    17 YE YAKIN MİCROSOFT SERVİSİ
    ..

GİBİ ÖZELLİKLER BENDE KAPALI, ASIL BOOT SÜRESİNİ ETKİLEYEN BUNLARDIR.

Niye kurdum bilmiyorum ama bide avast! kurdum normalde açılış süresini uzatırdı ama hiç etkilemedi, çalışıyormu çalışmıyor mu belli değil zaten ikon harbire hareketli sürekli bişeyler tarıyor :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi dhretireduser -- 7 Ağustos 2015; 21:53:14 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: CanERYVZ

Bu yaptıklarınız BOOT süresine bir katkı sağlamaz, kullandıkça düzene oturmuş olabilir belki. Ben her zaman isodan kurulumun taraftarıyım sorun yaşama riskiniz kalmıyor. 6-7sn gibi bir BOOT ve açılış süresi var, bence harika.

DEFENDER
    TELEMETRY
    UPDATE
    17 YE YAKIN MİCROSOFT SERVİSİ
    ..

GİBİ ÖZELLİKLER BENDE KAPALI, ASIL BOOT SÜRESİNİ ETKİLEYEN BUNLARDIR.

Niye kurdum bilmiyorum ama bide avast! kurdum normalde açılış süresini uzatırdı ama hiç etkilemedi, çalışıyormu çalışmıyor mu belli değil zaten ikon harbire hareketli sürekli bişeyler tarıyor :)

Avastı hemen kaldır. Tam bir boot süresi canavarı. Ayrıca telemetry, defender ve updateyi ben de kapamıştım
    Fakat şöyle bi sorun var. Görev yöneticisinde system (ntoskrnl.exe) çok felaket ram yiyor. Onu bi önleyemedim. Update kapatmama rağmen boştayken ram kullanımı %35 civarı. 8.1'de boşta ram %21'di.

• 
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.