Şimdi Ara

windows 10 un tam bir cop olmasi (4. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
64
Cevap
0
Favori
3.243
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
9 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
Giriş
  • ben msgm toolkit ile windows search, store, telemetry, gereksiz windows uygulamaları, defender falan hepsini kaldırdım, ona rağmen tam olarak istediğim gibi olmadı.
    ram kullanımını düşürebildim ama arayüzü çok çirkin renkler cırtlak.
    windows 8.1 ve windows 10 dualboot olarak kullanıyorum.
    Ana sistemim asla win10 olmayacak.
    Windows 8.1 ile kolayca yaptığım şeyler için win10 ince ayar istiyor.
    Bir sonraki güncellemede ise yaptığın tüm ayarlar çöp oluyor.
    Benim bununla uğraşacak vaktim yok.
    Bir an önce desktop pcler için metro ui saçmalığından ayrı bir os yazmaları lazım.
    denetim masasından daha karmaşık ve çok daha yavaş çalışıyor ayarlar uygulaması.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Tuğkan-0153

Windows 10 çöp olarak dahi degeri olmayan bi saçmalıktır. İS görüntüsü altında cloud hizmetidir. Kontrol sizde değil, cloud arkasındaki yazılımcı takımındadır. Amaçları sizin tüm bilgilerinizi hortumlamak, laptop ve bilgisayarınızın donanımını sömürmektir. 2005 yılına kadar Microsoft gerçekten İS geliştiriyordu. Vista ile gerçek İS yolundan sapmaya başladı. Windows 7, Cloud İS'ye giden yoldan önceki son cıkıştı yani Windows 7 MS'in son gerçek İS'sidir. Windows 8'den itibaren cıvımaya başladı. Windows 10 'a para vermek değil, üstüne para verseler kurulacak sey değil cunku kurduktan sonra onu kaldırmak, vakit ve para. Mikrosokt bana gelip "Laptop'unuza Windows 10 kuracağız kaç TL verelim" dese 40bin TL isterim ki o da yazılımı kurduktan sonra kaldırmak için bol vaktim varsa. PITA Pain In The Ass kısaltmasına aday bir İS'dir Windows 10. Bi arkadaş (fabrikasyon Win 8 kurulu Lenovo laptop'una) Win 10'a terfi etmiş. Terfi sonrası laptop 10dk'da açılıyor diyor. O 10'u açılışta süren 10dk'dan almış olabilirler. Bu kategoride 10 üzerinden 10 alır :)
    Zaten paralı değil ki.
    Ücretsiz dağıttılar hep.
    Şu an bile ücretsiz olabilir belki de.

Windows 8.1 de en azından bu metro uygulamalarını kullanmadan, win7 gibi işini görebiliyordun.
    Classic shell kurup takılabiliyordun.

Windows 10 da kurtuluş yok.

• @kuasudba Windows 7, macOS 10 ve Ubuntu 10 üstünü kullanmadığım ve kullanmama da gerek olmadığı için en yeni ayrıntıları bilmem.

Windows 10 ücretsiz ise sebebi belli oldu. Bu saçmalığa insanları çekmek için ücretsiz :

• 
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.