Şimdi Ara

Windows 10 Rezerve İkonu Getirme ( Rehber ) (6. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
156
Cevap
9
Favori
26.932
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 45678
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaşlar bende benzer bi durumla karşı karşıyayım ilkten bende ikon çıkarak rezerve ettim ama pc bayağı ağırlaşmıştı çıkacagı güne kadar kullanılmaz hale geldi yani Recovery yapmak zorunda kaldım kaç gündür Update lerim hepsi yüklü.1. Yöntemide yaptım 2.yöntemide yaptım yok.Ne yapmam lazım ikon gelse tekrar rezerve yapacagım..
  • Daha önceden rezerve etmiştim ama bilgisayara format atmam gerekti tüm güncellemeleri de yaptım rezerve ikonunun gözükmesi için metotları da denedim hiçbir şekilde rezerve ikonunu geri getiremedim. Windows Update penceresinde rezerve edilmiştir diye hiç bir bilgi yok yardımcı olabilir misiniz?
  • Merak edilecek durum yok. Bu rezervasyon olayından birçok kullanıcı rahatsızlık duyduğundan microsoft uygulamayı iptal etmiş.
  • Arkadaşlar bende windows embebded 8.1 ındustry pro versiyonu var bu öğrenciler icin orjinal olanı neyse ben güncelleme gecmisine baktım KB3035583 güncellemesi yok denetle dedim cok kez ama bulamadı ben nasıl bir yol izlememe gerekir yardımlarınız için simdiden teşekkürler.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Zehir35

Arkadaşlar bende windows embebded 8.1 ındustry pro versiyonu var bu öğrenciler icin orjinal olanı neyse ben güncelleme gecmisine baktım KB3035583 güncellemesi yok denetle dedim cok kez ama bulamadı ben nasıl bir yol izlememe gerekir yardımlarınız için simdiden teşekkürler.

microsoftun sitesinden indirebilirsin güncellemeyi.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Avatar

quote:

Orijinalden alıntı: Zehir35

Arkadaşlar bende windows embebded 8.1 ındustry pro versiyonu var bu öğrenciler icin orjinal olanı neyse ben güncelleme gecmisine baktım KB3035583 güncellemesi yok denetle dedim cok kez ama bulamadı ben nasıl bir yol izlememe gerekir yardımlarınız için simdiden teşekkürler.

microsoftun sitesinden indirebilirsin güncellemeyi.

Baktımda bulamadım nasıl yapıcam link felan atabilirmisiniz
  • quote:

Orijinalden alıntı: cagdas70

Merak edilecek durum yok. Bu rezervasyon olayından birçok kullanıcı rahatsızlık duyduğundan microsoft uygulamayı iptal etmiş.

Bu kadar saçma sapan işkembeden atılan bir yorum ilk defa okuyorum Madem bilmiyorsun sus bari...........
  • Geri geldi
     Windows 10 Rezerve İkonu Getirme ( Rehber )
  • quote:

Orijinalden alıntı: filozofreyiz

quote:

Orijinalden alıntı: ronaldinho62

Windows 10 için gereken ikon eğer çıkmıyorsa buradaki yöntemlerle o ikonu çıkartmanız mümkün. %100 olacak demiyorum ancak 1. yöntem bende işe yaradı. O yüzden denemenizde fayda var.

Kaynak : Link

Öncelikle şu maddeleri okuyun. Eğer bu maddelerle bir sıkıntınız yoksa o zaman aşağıdaki yönteme geçebilirsiniz.

1- Bilgisayarınızda Windows 7 SP 1 veya Windows 8.1 yüklü olmalı

2- Windows Update açık ve güncellemeleri otomatik alacak şekilde ayarlı olmalı

3- Bilgisayarınızda orjinal bir windows key i kayıtlı olmalı.

4- Eğer bilgisayarınız şu sürümlerden biri ise '' Windows 7 Enterprise, Windows 8/8.1 Enterprise, yada Windows RT/RT 8.1 '' o zaman bu yükseltme teklifinden yararlanamazsınız.

1. YÖNTEM :

1 - Masaüstünüzde yeni bir metin belgesi açın.

2 - Aşağıda yazan kodu kopyalayıp açtığınız yeni metin belgesine yapıştırın.

REG QUERY "HKLM\SOFTWARE\Microsoft\Windows NT\CurrentVersion\AppCompatFlags\UpgradeExperienceIndicators" /v UpgEx | findstr UpgEx 

if "%errorlevel%" == "0" GOTO RunGWX

reg add "HKLM\SOFTWARE\Microsoft\Windows NT\CurrentVersion\AppCompatFlags\Appraiser" /v UtcOnetimeSend /t REG_DWORD /d 1 /f

schtasks /run /TN "\Microsoft\Windows\Application Experience\Microsoft Compatibility Appraiser"

:CompatCheckRunning

schtasks /query /TN "\Microsoft\Windows\Application Experience\Microsoft Compatibility Appraiser"

schtasks /query /TN "\Microsoft\Windows\Application Experience\Microsoft Compatibility Appraiser" | findstr Ready

if NOT "%errorlevel%" == "0" ping localhost >nul &goto :CompatCheckRunning

:RunGWX

schtasks /run /TN "\Microsoft\Windows\Setup\gwx\refreshgwxconfig"

3 - Yeni metin belgesini farklı kaydet seçeneğiyle ve şu adla '' ReserveWin10.cmd '' C:\ ye kaydedin. Kayıt türü olarak '' Tüm Dosyalar (*.*) '' seçin.

4 - Komut satırını yönetici olarak açın. ( Başlat menüsünde '' cmd '' yazarak bulabilirsiniz. )

5 - Son olarak açtığımız komut satırında az önce kaydettiğimiz dosyayı çalıştıracağız. Komut satırına şunu kopyalayıp yapıştırın.'' C:/ReserveWin10.cmd ''

İşlem 10 - 30 Dk arasında sürüyor. Bu süreçte komut satırında birçok yazı görebilirsiniz. :)

Eğer komut satırı gereken işlemi yapamazsa ( veya failed vb. yazarsa ) şu güncelleştirmelerin bilgisayarınızda yüklü olduğundan emin olun ;

Windows 7 SP1 İçin :

KB3035583

KB2952664

Windows 8.1 Update İçin :

KB3035583

KB2976978

----------------------------------------------

2. YÖNTEM

1 - Bilgisayarınızda Windows Update e gidin.

2 - Sol alt kısımdaki '' Yüklü Güncelleştirmeler'' e tıklayın.

3 - Çıkan ekranda KB3035583 güncellemesini bulun ve sağ tıklayıp kaldırın. Sonrasında bilgisayarınızı yeniden başlatın.

4 - Tekrar bilgisayarınızda Windows Update e gidin ve '' Güncelleştirmeleri Denetle '' ye tıklayın.

5 - Az önce sildiğiniz KB3035583 güncellemesi karşınıza çıkacak onu tekrar yükleyin.

Bu şekilde lisansınız uygunsa windows 10 rezervasyon bildirimi sizde de çıkmış oluyor.

Bu yöntemi deneyen birçok kişi başarılı olmuş ve sağ alt köşede Windows 10 için rezerve bildirimini görmüşler.

3. YÖNTEM

Aşağıdaki indirme linkinden dosyayı indirerek Windows 10 rezerve ikonunu getirebilmenizde mümkün. Şahsen bir arkadaşımın korsan Windows 8.1 li bilgisayarında bu yöntemi denedim ve başarılı oldum. Aşağıya maddeleri uzun yazdığıma bakmayın detaylıca anlatmak istediğimden uzun oldu.

Bu arada bu yöntemi bize bildiren IIIFosEIII arkadaşımıza teşekkür ediyorum. :)

İndirme Linki : Tıklayın

Yapacağınız şeyler ise çok basit. Şöyleki ;

1- Dosyayı indirdiğiniz zaman masaüstüne veya istediğiniz bir yere çıkarın. Ardından çıkan dosyayı yönetici olarak çalıştırın.

2- Herhangi bir tuşa basarak devam edin.

3- Bu adımda da herhangi bir tuşa basarak devam edin. ( Eğer bu adımda kırmızı yazılar görüyorsanız dosyayı yönetici olarak çalıştırmamışsınız demektir. Bu durumda ilk adımda söylediğim gibi dosyayı yönetici olarak çalıştırın. )

4- Şimdi karşınıza bir menü çıkacak. Buradan sırasıyla hepsini deneyin. ( Her birini denemek için yapmanız gereken şeyler çok basit. Örneğin 2. adımı denemek istiyorsanız bu menüdeyken '' 2 '' rakamını girin ve enter tuşuna basın. İşlem bittiğinde '' Press any key '' e benzer bir yazı çıkacaktır. Eğer masaüstündeki saatin oraya Windows 10 logosu gelmezse sonraki maddeyi deneyin.

RESİMLER :

hocam 1. maddeyi uyguladım. fakat cmd ekranı tam 1 saat, 5 dakikadır aktif. yazılar aşağı kayıyor evet, ama durmadı hiç. ne yapayım ? kapatmadım henüz ekranı. (dediğin güncelleme paketleri mevcut)

düzeltme: kendim kapattım cmd'yi, pc yi yeniden başlattım ve ikon geldi. teşekkür ederim.

Eğer diğer maddeleri denediyseniz ve hiçbirinde bir sonuca ulaşamadıysanız bu ekranı işlem bitene kadar açık tutmanızı öneririm.

• quote:

quote:

quote:

quote:

Windows 10 için gereken ikon eğer çıkmıyorsa buradaki yöntemlerle o ikonu çıkartmanız mümkün. %100 olacak demiyorum ancak 1. yöntem bende işe yaradı. O yüzden denemenizde fayda var.

Kaynak : Link

Öncelikle şu maddeleri okuyun. Eğer bu maddelerle bir sıkıntınız yoksa o zaman aşağıdaki yönteme geçebilirsiniz.

1- Bilgisayarınızda Windows 7 SP 1 veya Windows 8.1 yüklü olmalı

2- Windows Update açık ve güncellemeleri otomatik alacak şekilde ayarlı olmalı

3- Bilgisayarınızda orjinal bir windows key i kayıtlı olmalı.

4- Eğer bilgisayarınız şu sürümlerden biri ise '' Windows 7 Enterprise, Windows 8/8.1 Enterprise, yada Windows RT/RT 8.1 '' o zaman bu yükseltme teklifinden yararlanamazsınız.

1. YÖNTEM :

1 - Masaüstünüzde yeni bir metin belgesi açın.

2 - Aşağıda yazan kodu kopyalayıp açtığınız yeni metin belgesine yapıştırın.

REG QUERY "HKLM\SOFTWARE\Microsoft\Windows NT\CurrentVersion\AppCompatFlags\UpgradeExperienceIndicators" /v UpgEx | findstr UpgEx 

if "%errorlevel%" == "0" GOTO RunGWX

reg add "HKLM\SOFTWARE\Microsoft\Windows NT\CurrentVersion\AppCompatFlags\Appraiser" /v UtcOnetimeSend /t REG_DWORD /d 1 /f

schtasks /run /TN "\Microsoft\Windows\Application Experience\Microsoft Compatibility Appraiser"

:CompatCheckRunning

schtasks /query /TN "\Microsoft\Windows\Application Experience\Microsoft Compatibility Appraiser"

schtasks /query /TN "\Microsoft\Windows\Application Experience\Microsoft Compatibility Appraiser" | findstr Ready

if NOT "%errorlevel%" == "0" ping localhost >nul &goto :CompatCheckRunning

:RunGWX

schtasks /run /TN "\Microsoft\Windows\Setup\gwx\refreshgwxconfig"

3 - Yeni metin belgesini farklı kaydet seçeneğiyle ve şu adla '' ReserveWin10.cmd '' C:\ ye kaydedin. Kayıt türü olarak '' Tüm Dosyalar (*.*) '' seçin.

4 - Komut satırını yönetici olarak açın. ( Başlat menüsünde '' cmd '' yazarak bulabilirsiniz. )

5 - Son olarak açtığımız komut satırında az önce kaydettiğimiz dosyayı çalıştıracağız. Komut satırına şunu kopyalayıp yapıştırın.'' C:/ReserveWin10.cmd ''

İşlem 10 - 30 Dk arasında sürüyor. Bu süreçte komut satırında birçok yazı görebilirsiniz. :)

Eğer komut satırı gereken işlemi yapamazsa ( veya failed vb. yazarsa ) şu güncelleştirmelerin bilgisayarınızda yüklü olduğundan emin olun ;

Windows 7 SP1 İçin :

KB3035583

KB2952664

Windows 8.1 Update İçin :

KB3035583

KB2976978

2. YÖNTEM

1 - Bilgisayarınızda Windows Update e gidin.

2 - Sol alt kısımdaki '' Yüklü Güncelleştirmeler'' e tıklayın.

3 - Çıkan ekranda KB3035583 güncellemesini bulun ve sağ tıklayıp kaldırın. Sonrasında bilgisayarınızı yeniden başlatın.

4 - Tekrar bilgisayarınızda Windows Update e gidin ve '' Güncelleştirmeleri Denetle '' ye tıklayın.

5 - Az önce sildiğiniz KB3035583 güncellemesi karşınıza çıkacak onu tekrar yükleyin.

Bu şekilde lisansınız uygunsa windows 10 rezervasyon bildirimi sizde de çıkmış oluyor.

Bu yöntemi deneyen birçok kişi başarılı olmuş ve sağ alt köşede Windows 10 için rezerve bildirimini görmüşler.

3. YÖNTEM

Aşağıdaki indirme linkinden dosyayı indirerek Windows 10 rezerve ikonunu getirebilmenizde mümkün. Şahsen bir arkadaşımın korsan Windows 8.1 li bilgisayarında bu yöntemi denedim ve başarılı oldum. Aşağıya maddeleri uzun yazdığıma bakmayın detaylıca anlatmak istediğimden uzun oldu.

Bu arada bu yöntemi bize bildiren IIIFosEIII arkadaşımıza teşekkür ediyorum. :)

İndirme Linki : Tıklayın

Yapacağınız şeyler ise çok basit. Şöyleki ;

1- Dosyayı indirdiğiniz zaman masaüstüne veya istediğiniz bir yere çıkarın. Ardından çıkan dosyayı yönetici olarak çalıştırın.

2- Herhangi bir tuşa basarak devam edin.

3- Bu adımda da herhangi bir tuşa basarak devam edin. ( Eğer bu adımda kırmızı yazılar görüyorsanız dosyayı yönetici olarak çalıştırmamışsınız demektir. Bu durumda ilk adımda söylediğim gibi dosyayı yönetici olarak çalıştırın. )

4- Şimdi karşınıza bir menü çıkacak. Buradan sırasıyla hepsini deneyin. ( Her birini denemek için yapmanız gereken şeyler çok basit. Örneğin 2. adımı denemek istiyorsanız bu menüdeyken '' 2 '' rakamını girin ve enter tuşuna basın. İşlem bittiğinde '' Press any key '' e benzer bir yazı çıkacaktır. Eğer masaüstündeki saatin oraya Windows 10 logosu gelmezse sonraki maddeyi deneyin.

RESİMLER :

hocam 1. maddeyi uyguladım. fakat cmd ekranı tam 1 saat, 5 dakikadır aktif. yazılar aşağı kayıyor evet, ama durmadı hiç. ne yapayım ? kapatmadım henüz ekranı. (dediğin güncelleme paketleri mevcut)

düzeltme: kendim kapattım cmd'yi, pc yi yeniden başlattım ve ikon geldi. teşekkür ederim.

Eğer diğer maddeleri denediyseniz ve hiçbirinde bir sonuca ulaşamadıysanız bu ekranı işlem bitene kadar açık tutmanızı öneririm.

bu düzenlemede belirttim hocam. ekranı kendim kapattım. baktım duracagı yok. ikon geldi, e-mailimi yazdım ve rezervasyon yapıldı. hâlâ da orada. başarılı dimi işlem ?

Evet başarıyla tamamlamışsınız. Artık 29 Temmuzu beklemekten başka yapacağınız bir şey yok. :)

• Hocam bilgisayarın adını "Caglar" yapıp tekrar denemenizi öneririm Türkçe karakter kullanımı bazen sistemlerde sıkıntıya yol açabiliyor...
  • yararlı konu....
  • Birinci yöntemi denemek istiyorum fakat C'ye yazma yetkiniz yok diyor. Başka bir yere kaydedip dosyayı ordan çalıştırsam olur mu?
  • quote:

Orijinalden alıntı: emreDZ

Birinci yöntemi denemek istiyorum fakat C'ye yazma yetkiniz yok diyor. Başka bir yere kaydedip dosyayı ordan çalıştırsam olur mu?

olur olur, hiçbir yere kaydetmene gerek te yok, masaüstü'de de olur, dosyaya sağ tıkla, yönetici çalıştır....

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-9978C176-E -- 14 Temmuz 2015; 6:12:10 >
  • Arkadaşlar eğer cevabı daha önceden verildi ise şimdiden özür dilerim.
    Windows 10 yükseltilmesi sırasında 32 bit olan sistemin 64' olarak değiştirilmesine imkan verilecek mi. yok yine 32 bit mi olacak?
    Cevaplarınız için çok teşekkürler.
  • 3. yöntemle yaptım yalnız benden mail falan istemedi. sadece rezervasyon yapıldı diye uyarı geldi. normal mi ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: holefter1998

Arkadaşlar eğer cevabı daha önceden verildi ise şimdiden özür dilerim.
    Windows 10 yükseltilmesi sırasında 32 bit olan sistemin 64' olarak değiştirilmesine imkan verilecek mi. yok yine 32 bit mi olacak?
    Cevaplarınız için çok teşekkürler.

İmkan verilmesiyle alakası yok. Yükseltme kurulumu ile 32 bit sistemden 64 bite ya da 64 bit sistemden 32 bite geçiş yapamazsınız. Hiçbir şekilde !

İstediğiniz için temiz kurulum gerekli...

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • windowsum 8.1 pro ve orijinal fakat 3 yönetimide denedim gelmedi 1 gün sonra mı geliyor simge?
  • Şimdi bende Orjinal 8.1 var kısaca şuan rezerve etsem istediğim zaman kurabilirmiyim W10'u?
  • ikside kb3035583 güncellemesi ancak ikiside farklı boyuttalar 2. olanı yükledim windows 10 rezervi oldu sistemim windows 8.1

sorum şu aşağıdaki iki link resmi olarak microsoft sitesi mi ?

http://download.windowsupdate.com/c/msdownload/update/software/updt/2015/03/windows8.1-kb3035583-x64_4da62696602a9ed70ea54b477b2f309373623cf7.msu

http://download.windowsupdate.com/d/msdownload/update/software/updt/2015/05/windows8.1-kb3035583-x64_d8cd2e0f87835a50599c26eb3d974e526e7c3025.msu

• 
Sayfa: önceki 45678
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.