Şimdi Ara

Windows 10 22H2 Rehberi | 12 EYLÜL 19045.3448 | Resimli Anlatımlar | Araçlar [EFSANE KONU] (2020. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
41.572
Cevap
623
Favori
1.762.246
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
119 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 20182019202020212022
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Hocam bosta ram tuketme diye bir sey yoktur. Win 10 daha akilli bir OS oldugu icin cache bellegine aliyor ve bazi seyleri hazirda tutuyor. GTA 5 icin eger 2GB harici bir ekran kartin varsa 128 bitlik, orta ayarlarda oynarsin.

< Bu ileti iOS uygulamasından atıldı >
  • sensaura kullanıcısına yanıt
    Ram ve SSD takviyeleriyle Windows 10 kendine geldi. 12 GB Ram'e çıktım. Ekran kartı maalesef 64 bit ama ben yine de orta ayarlarda oynuyorum.

< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >
  • Hocam sen burda yazilanlara hic bakma, 10 yillik sistemler bile akillica ve duzgunce kuruldugunda windows 10'da hicbir yavaslama olmaz, bende 3. nesil core i5 laptop var ivy bridge, SSD'li ve 6GB ram'le tekleme olmadan 2K video izliyorum youtube'da. Yeterki ince ayar, optimizasyon yapabilecek kadar bilgili ol. Gerisi sorun degil. GT620M 64 bit var, GTA5'te 2K cozunurlukte orta ayarlarda oynuyorum.

Windows kurulduktan 5 gun sonra, guncellemelri kapatacasin, donuracaksin 1ay uzatabiliyorsun, evvela bunu yapin, sonra windows search'u devre disi birakin, sonra disk birlestirmeyi devre disi birakin, control panelden erisilebilir tum bunlara, sonra command promt'ta bu kodu yazip OK'e basin:

fsutil.exe behavior set disable8dot3 1

Windows arayuzunde performance ayarlarini secin ama ekran yazi tipini duzeltin ve de icon yerine thumbnail gozukmesini ayarlayin, task manager'dan startup'a gelin, adobe ve benzeri tum seyleri disable yapin. Her sey baslangicta acilmasin, sonra guc ayarlarindan bilgisayarimi kapat'i ayarlayin, yani hizli baslat ozelligini devre disi birakin, yoksa bilgisayarinizi ayda 1 defa belki kapatmis olursunuz, siz kapatsaniz bile o hep uyku modunda kalir. Zamanla yorulur. Sistem geri yuklemeyi bilgisayarima sag tiklayip acip devre disi birakin, diski yoran her sey bilgisayari yavaslatir.

Bunlari yapan eden yok, sadece bilgisayarim yavas, kasiyor diye aglayan insanlar var! bu ayarlari bilmezseniz magazadan gidip 25,000 liraya laptop da alsaniz 5 gun sonra kasmaya baslar.

• quote:

Orijinalden alıntı: sensaura

Hocam sen burda yazilanlara hic bakma, 10 yillik sistemler bile akillica ve duzgunce kuruldugunda windows 10'da hicbir yavaslama olmaz, bende 3. nesil core i5 laptop var ivy bridge, SSD'li ve 6GB ram'le tekleme olmadan 2K video izliyorum youtube'da. Yeterki ince ayar, optimizasyon yapabilecek kadar bilgili ol. Gerisi sorun degil. GT620M 64 bit var, GTA5'te 2K cozunurlukte orta ayarlarda oynuyorum.

Windows kurulduktan 5 gun sonra, guncellemelri kapatacasin, donuracaksin 1ay uzatabiliyorsun, evvela bunu yapin, sonra windows search'u devre disi birakin, sonra disk birlestirmeyi devre disi birakin, control panelden erisilebilir tum bunlara, sonra command promt'ta bu kodu yazip OK'e basin:

fsutil.exe behavior set disable8dot3 1

Windows arayuzunde performance ayarlarini secin ama ekran yazi tipini duzeltin ve de icon yerine thumbnail gozukmesini ayarlayin, task manager'dan startup'a gelin, adobe ve benzeri tum seyleri disable yapin. Her sey baslangicta acilmasin, sonra guc ayarlarindan bilgisayarimi kapat'i ayarlayin, yani hizli baslat ozelligini devre disi birakin, yoksa bilgisayarinizi ayda 1 defa belki kapatmis olursunuz, siz kapatsaniz bile o hep uyku modunda kalir. Zamanla yorulur. Sistem geri yuklemeyi bilgisayarima sag tiklayip acip devre disi birakin, diski yoran her sey bilgisayari yavaslatir.

Bunlari yapan eden yok, sadece bilgisayarim yavas, kasiyor diye aglayan insanlar var! bu ayarlari bilmezseniz magazadan gidip 25,000 liraya laptop da alsaniz 5 gun sonra kasmaya baslar.

Bunları yapan eden olmamasının sebebi bunları yaptıktan sonra windows 10 arayüzünün windows 2000 den hallice olması hocam. Kaldı ki oyunlarda tüm bu ayarları yapsanız da pc niz , ekran kartı ve işlemcinizin verebildiği max fps üzerine çıkamaz zaten. Sadece kasma sorunu bir nebze azalabilir.

Estetikten bu kadar uzak bir pc kullanım deneyimi en basitinden beni pc den soğutuyor mesela. Performansı bir iki tık arttıracam diye pc arayüzünü 20 yıl önceye çevirmek pek mantıklı değil. Kurulabilirse windows 7 kurup keyfime bakarım bunları yapacağıma.

Çok şükür benim sistem iyi. Söylediğiniz ayarların hiçbirini yapmadım çünkü gerçekten 'windows 10' kullanmak istiyorum. 3-4 yıldır da saçma sapan updateler haricinde kasma ya da donma sorunu yaşamadım.

• Hocam sizin bunlari windows 10'da yapmadiginiz belli, muhtemelen windows 7'de yaptiniz ve suslu bol sekerli goruntu gidince sevmediniz. Bak altta windows 10'daki halini gonderiyorum, yuksek gorsellik ayarlarindan hicbir farki yok. Bak i9-5000 Mhz ve 64GB ram'li, hatta 2 Terabyte RAID 0 diskli laptop ama ben bu sekilde kullaniyorum, cunku bu sekilde ne kitleniyor ne de ara gecislerde kasiyor. Dedigim gibi islemciyle alakasi yok, bu ince ayarlari yapmasan i9'u gec i30 islemcin olsa yine de kasar. Tabi bu arada antivirus olarak Avira'yi oneririm, cok sessiz.

Windows 10 22H2 Rehberi | 12 EYLÜL 19045.3448 | Resimli Anlatımlar | Araçlar [EFSANE KONU]

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sensaura -- 26 Ağustos 2021; 15:8:58 >

• Windows 10 22H2 Rehberi | 12 EYLÜL 19045.3448 | Resimli Anlatımlar | Araçlar [EFSANE KONU]

Son bir aydır oyundan çıktıktan sonra veya bazen tarayıcıdan çıktıktan sonra kendiliğinden böyle ekstra bir pencere çıkıyor bu durum neyden kaynaklanıyor olabilir?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi byJuck -- 28 Ağustos 2021; 21:36:28 >
  • Arkadaşlar Windows 10'da tam anlamıyla updateleri kapatmanın bir yolu yok mudur? Hala kapatıyorum açılıp duruyor.

• byJuck kullanıcısına yanıt
    Reklamdan felan virüs girmiş olabilir ?

< Bu ileti iOS uygulamasından atıldı >
  • SnavS kullanıcısına yanıt
    Services'tan disable yapsan bile açılır. Windows update ayarlarına girip 1 ay dondurabilirsin. Her ay aynı yöntemle götürürsün.

• quote:

Orijinalden alıntı: sensaura

Services'tan disable yapsan bile açılır. Windows update ayarlarına girip 1 ay dondurabilirsin. Her ay aynı yöntemle götürürsün.
    Pro ve üzeri varsa Group Policy'de komple kapatma ayarı var hocam:

https://www.windowscentral.com/how-stop-updates-installing-automatically-windows-10#disable_automatic_windows_update_gpedit

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• Ben 2-3 ayda bir güncellerim topluca 1 gece açık bırakarak. Bana yeterki her saat her dakika update yapmasın. Yeri geliyor restart ediyorum toplantıdan önce, 30 dakika da açılmıyor update yüzünden.

• Updateyi ben kökten kapatıyorum adamlar yazılım yazmış tek tıkla sen açana kadar kapalı kalıyor update. Ben hep o yazılımı kullanarak yapıyorum.

• quote:

Orijinalden alıntı: SnavS

Arkadaşlar Windows 10'da tam anlamıyla updateleri kapatmanın bir yolu yok mudur? Hala kapatıyorum açılıp duruyor.

Yönetici cmd'ye

sc delete wuauserv

yazınız, servisi siler ve bir daha siz yükleyene kadar güncelleme yapmaz.

Yeniden yüklemek için küçük bir reg dosyası var.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: zn_volkan

Yönetici cmd'ye

sc delete wuauserv

yazınız, servisi siler ve bir daha siz yükleyene kadar güncelleme yapmaz.

Yeniden yüklemek için küçük bir reg dosyası var.

Alıntıları Göster
    Hocam sıkıntı olmaz değil mi başka uygulamaların çalışmasında vs

• quote:

Hocam sıkıntı olmaz değil mi başka uygulamaların çalışmasında vs

Alıntıları Göster

https://technogar.com/anasayfa/windows-update-tamamen-kapatma

Bu sayfadaki Windows update onarma reg dosyasına tıklayarak eski haline getirebilirsiniz.

Kesinlikle problem yaşamazsınız, ben bizzat yıllardır böyle yapıyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi zn_volkan -- 30 Ağustos 2021; 20:49:2 >

• quote:

https://technogar.com/anasayfa/windows-update-tamamen-kapatma

Bu sayfadaki Windows update onarma reg dosyasına tıklayarak eski haline getirebilirsiniz.

Kesinlikle problem yaşamazsınız, ben bizzat yıllardır böyle yapıyorum.

Alıntıları Göster

hocam teşekkürler sildim. Regide indirdim. her format sonrası bu işi yaparım :)

• quote:

hocam teşekkürler sildim. Regide indirdim. her format sonrası bu işi yaparım :)

Alıntıları Göster

Ben teşekkür ederim efendim ne demek, bu reg dosyası ve cmd komutu sayesinde Windows 10'u sevdim, mideme kramplar girdi ama törpüleye törpüleye sonunda rahat kullanılabilecek birşey ortaya çıkardım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi zn_volkan -- 31 Ağustos 2021; 21:27:52 >
  • quote:

Ben teşekkür ederim efendim ne demek, bu reg dosyası ve cmd komutu sayesinde Windows 10'u sevdim, mideme kramplar girdi ama törpüleye törpüleye sonunda rahat kullanılabilecek birşey ortaya çıkardım.

Alıntıları Göster

hizmetlerde windows update devre dışı olsada hala çalışıyor diyor ama anlamadım normal midir bu durum acaba

• quote:

hizmetlerde windows update devre dışı olsada hala çalışıyor diyor ama anlamadım normal midir bu durum acaba

Alıntıları Göster

Servislerde görünmemesi lazım, yönetici cmd ile tekrar siliniz, teknogar sitesinde reg ile silme yöntemini uygulayabilirsiniz

• quote:

Servislerde görünmemesi lazım, yönetici cmd ile tekrar siliniz, teknogar sitesinde reg ile silme yöntemini uygulayabilirsiniz

Alıntıları Göster

Pc res attım oldu hocam teşekkür ediyorum :)

• 
Sayfa: önceki 20182019202020212022
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.