Şimdi Ara

Windows 10 22H2 Rehberi | 12 EYLÜL 19045.3448 | Resimli Anlatımlar | Araçlar [EFSANE KONU] (1988. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
41.566
Cevap
623
Favori
1.761.116
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
119 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 19861987198819891990
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: okinkurt

Arkadaşlar 20h2 ye geçtiğimden beri stutter sorunu var sizde durum nedir

Hocam şu konuya bir bakın derim. Herşey Daha Yumuşak ve Stutter’siz Oyun Keyfi İçin... PC Hantallaşıp Kasıyorsa » Sayfa 1 - 12 (donanimhaber.com) Bende bu ayarlar ile kullandım uzun süre bir sorun yaşamadım.

• okinkurt kullanıcısına yanıt

https://forum.donanimhaber.com/windows-hizmetler-de-services-msc-calisan-set-timer-resolution-service--138512356

Şuradaki adımları uyguluyorum bende işe yaramıştı bir deneyin isterseniz.

• quote:

Orijinalden alıntı: mikailc78

461.72 sürümü çıktı geçenlerde onu kur, özel kurulum / temiz kurulum yaparak deneyin derim. bende bir sorun gözükmüyor şu an için.

Alıntıları Göster

Temiz kurulum yaptım diğer çözümlerde bende işe yaramadı malesef 2004 e dönmeyi düşünüyorum takılmalar katlanılır gibi değil bildiğin akış kesiliyor oyunlarda.

• İlk sayfadaki bazı şeyler çok saçma geldi. En güzeli xp kurun kurtulun. Windows 10 dan ben gayet memnunum. Hiç bir güncellemede sorun yaşamadım.

Lisanslı kullanıyorum. Bilgisayarımda en küçük programlar dahil lisanslı. Crackli hiç bir program-oyun yok. Win 95 den beri windows kullanıyorum. İlginç bu kadar sorun yaşayan insan görmek bilemiyorum..

• Bir kaç gündür bende 20H2 kullanıyorum IS derlemesi ise 19042.906 bu şekilde. Son 2 gündür acayip derecede sistem yavaş çalışıyor geç tepki veriyor ne yapmam gerekiyor acaba?

• C sag klik / özellikler / disk temizleme / açılan pencerede sistem dosyaları temizle yi seçip Windows update ve diğer şeylerin hepsini silin.

Arka planda açılan uygulamalari kontrol edin. Msconfig yazıp açılışta neler açıldığına bakın.

Ben de son sürümü kullanıyorum, herhangi bir sorun yok. Yukarıdaki işlemleri yaptıktan sonra bir restart yapın.

Umarim düzelir.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: ByKayseriLi38

Bir kaç gündür bende 20H2 kullanıyorum IS derlemesi ise 19042.906 bu şekilde. Son 2 gündür acayip derecede sistem yavaş çalışıyor geç tepki veriyor ne yapmam gerekiyor acaba?

Ben 2004 e döndüm rahatladım :D

• @mikailc78 Hocam sıfır kurulum ile geçtim format yoluyla yani sonradan güncelleme ile geçenlerden değilim. Dediklerinizi zaten yapmıştım.

@okinkurt Bilmiyorum neden böyle oldu acayip yavaş sistem SSD olduğu halde oyunlarda da ciddi performans düşüşü var şuan da. Takıla takıla oynatıyor.

• ekran kartı driver ını falan güncelle. 461.72 idi nvidia kullanıyorsan.

donanım driver eksikliği var mı bak aygıt yöneticisinden.

ayarlar/gizlilik/ arka plan uygulamarını kapa. (ihtiyaç duymayacaklarını)

one drive, mesajlarım, telefonum, xbox gibi öğeleri kaldır.

ssd nin sağlık durumuna bakın crystal disk mark ile bakabilirsiniz.

benim aklıma gelenler bunlar.

• quote:

@mikailc78 Hocam sıfır kurulum ile geçtim format yoluyla yani sonradan güncelleme ile geçenlerden değilim. Dediklerinizi zaten yapmıştım.

@okinkurt Bilmiyorum neden böyle oldu acayip yavaş sistem SSD olduğu halde oyunlarda da ciddi performans düşüşü var şuan da. Takıla takıla oynatıyor.

Yabancı forumları incelerseniz bu sürümde bu sorunu yaşayan çok insan olduğunu göreceksiniz ben bu yüzden eski sürüme geçtim .

• @mikailc78 Hocam ekran kartı eski olduğu için dediğiniz sürümü kuramıyorum maalesef. Sürücü sorunu yok hepsini kurdum güncel.

@okinkurt Böyle olduğunu bilsem inanın kurmazdım işin yoksa şimdi format at tekrardan sürücü kur uğraş dur :/

• quote:

@mikailc78 Hocam ekran kartı eski olduğu için dediğiniz sürümü kuramıyorum maalesef. Sürücü sorunu yok hepsini kurdum güncel.

@okinkurt Böyle olduğunu bilsem inanın kurmazdım işin yoksa şimdi format at tekrardan sürücü kur uğraş dur :/

Evet yorucu işlemler şahsen w10 un aptal sürümleri yüzünden format atmaktan çok sıkıldım .

• quote:

Orijinalden alıntı: okinkurt

Evet yorucu işlemler şahsen w10 un aptal sürümleri yüzünden format atmaktan çok sıkıldım .

Alıntıları Göster

Ya hocam bir de şu var düşük sürüm de kursan hemen güncelleme dayatıp yeni sürüme geçiriyor onu nasıl engelleyeceğiz?

• quote:

Ya hocam bir de şu var düşük sürüm de kursan hemen güncelleme dayatıp yeni sürüme geçiriyor onu nasıl engelleyeceğiz?

Alıntıları Göster

Update blocker yazılımı ile durdurabilirsin internette var bulamazsan diye atarım size özelden

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi okinkurt -- 3 Nisan 2021; 0:18:26 >
  • https://www.sordum.org/9470/windows-update-blocker-v1-6//

Bu program ile güncellemeleri kapayabilirsiniz. Windows'un sürücüleri istemiyorsanız arama kısmına "Aygıt Yükleme Ayarlarını Değiştir" yazıp çıkan pencereden "Hayır" 'ı seçin. Bu şekilde 1909 sürümündeyim şu an, memnunum performansından ki hard disk var laptopta. Defender'ı da kapattım. 1909 sürümü de buradan indirilebilir:

https://tb.rg-adguard.net/public.php

• quote:

Orijinalden alıntı: Black_Wolf14

https://www.sordum.org/9470/windows-update-blocker-v1-6//

Bu program ile güncellemeleri kapayabilirsiniz. Windows'un sürücüleri istemiyorsanız arama kısmına "Aygıt Yükleme Ayarlarını Değiştir" yazıp çıkan pencereden "Hayır" 'ı seçin. Bu şekilde 1909 sürümündeyim şu an, memnunum performansından ki hard disk var laptopta. Defender'ı da kapattım. 1909 sürümü de buradan indirilebilir:

https://tb.rg-adguard.net/public.php

Tam adamını buldum size sorayım bende 1909 düşünüyorum da mesela onu kurunca gerekli güncellemeleri kurup kapatsam olur mu sizce? Yani atıyorum 2004 sürüm yükseltme güncellemesi geldi diyelim onu görünce hemen update aracı ile kapatıp bir daha açmıyacağım önerirmisiniz güncelleme kurmamı? Yükseltme gelince de kapatacağım komple.

• Ben direkt kapatıyorum açıkçası güncelleme istemediğim için. Bir uygulama vardı istemediğin güncellemeyi seçmek için ama ne kadar verimli çalışıyor bilemiyorum. Eğer spesifik bir güncellemeyi kurmanız gerekiyorsa illa onu indirip kurmayı deneyin isterseniz.

• quote:

Ben direkt kapatıyorum açıkçası güncelleme istemediğim için. Bir uygulama vardı istemediğin güncellemeyi seçmek için ama ne kadar verimli çalışıyor bilemiyorum. Eğer spesifik bir güncellemeyi kurmanız gerekiyorsa illa onu indirip kurmayı deneyin isterseniz.

Bende güncelleme seven biri değilim ama en azından 1909 için gelen tüm güncellemeleri kurup komple kapatmak istedim bir yandan da şu düşünce oluştu bende güncelleme yaparsam da hızlı olan sistemi yavaşlatırmıyım acaba.

• Zamanınız varsa deneyin, ben eğer illa yüklemem gereken bir güncelleme yoksa bulaşmıyorum. Arada aç kapa yapıyorum ama güncelleme kısmına program ile çünkü bazen mağazadan bir uygulama güncellemem gerekiyor, onun için gereken servisler var. Mail programını kullanıyorum mesela ona güncelleme vardı, program ile servisleri açtım öyle yaptım güncellemeyi. Kesin bir cevap vermek zor sizin sorunuza. Deneyip görmeniz lazım.

• quote:

Zamanınız varsa deneyin, ben eğer illa yüklemem gereken bir güncelleme yoksa bulaşmıyorum. Arada aç kapa yapıyorum ama güncelleme kısmına program ile çünkü bazen mağazadan bir uygulama güncellemem gerekiyor, onun için gereken servisler var. Mail programını kullanıyorum mesela ona güncelleme vardı, program ile servisleri açtım öyle yaptım güncellemeyi. Kesin bir cevap vermek zor sizin sorunuza. Deneyip görmeniz lazım.

Doğru hocam sizde haklısınız. Elimde 1909 ISO'su varda eski bu derleme olarak şimdi iki saat indirmekle uğraşmayayım diye bunu yazdırdım rufus'la ondan sormuştum bende güncelleme yapmadan direkt kullansam daha mı iyi bilemedim belki patch falan gelmiştir daha iyi yapıyordur performansı falan :) Bakayım o zaman ben teşekkür ederim.

• 
Sayfa: önceki 19861987198819891990
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.