Şimdi Ara

Windows 10 LTSB & LTSC sürümü (Performans için) (8. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
709
Cevap
45
Favori
154.032
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
8 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 678910
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • windows 10 home single language sürümü, LTSB ve LSTC den daha hafif. niye millet tutturmuş LTSB diye anlamıyorum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: .BUTTERS STOTCH.

windows 10 home single language sürümü, LTSB ve LSTC den daha hafif. niye millet tutturmuş LTSB diye anlamıyorum.
    Bunu Windows 10 Home Single Language de biliyor mu? :D
    Güzel kardeşim metro uygulamasından arındırılmış W7 gibi LTSB sürümü.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Shadow Ryzen

Bunu Windows 10 Home Single Language de biliyor mu? :D
    Güzel kardeşim metro uygulamasından arındırılmış W7 gibi LTSB sürümü.

Alıntıları Göster
    ruh hastası mısın birader. laf sokmuş gibi gülücük atmış bir de. senin gibi birine laf anlatmak yersiz ama neyse. ben bilmiyor muyum ltsbnin ne olduğunu. kur gör farkı babanın malı gibi savunuyorsun ne ltsbymiş arkadaş. home single language sürümünde ki servislerden kat kat fazlasını barındırıyor ltsb sürümü. metro ile bitmiyor iş.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi .BUTTERS STOTCH. -- 26 Ocak 2019; 0:43:57 >

• Senin gibi çoluk çocuğa laf anlatmakla uğraşamam. IQ önemli bişe. Keşke foruma kaydolmadan önce IQ testi yapsalar. Her forumda senin gibilerden var.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • arkadaşlar merhaba Konu dışı diye tepki vermezseniz sorum olacak.
    aşağıda kullandığım PC donanım bilgisi var. Eklediğim resimdeki (ekran çizik çizik olması) sorunu almaya başladım yardımcı olabilir misiniz?

Windows 10 LTSB & LTSC sürümü (Performans için)DualCore AMD Athlon 64 X2, 2200 MHz (11 x 200) 4200+

Asus M2NPV-MX (2 PCI, 1 PCI-E x1, 1 PCI-E x16, 4 DDR2 DIMM, Audio, Video, Gigabit LAN)

nVIDIA GeForce 6150, AMD Hammer

512 MB DDR2-667mhz DDR2 SDRAM
    512 MB DDR2-533mhz DDR2 SDRAM
    1GB DDR2-800mhz DDR2 SDRAM

nVIDIA GeForce 6150

Samsung SyncMaster 225BW(G)/MagicSyncMaster CX223BW/CX225BW (Analog) [22" LCD] (HVYL902928)

ASUS M2NPV-MX ACPI BIOS Revision 0603
    ASUSTek Computer INC. M2NPV-MX

• quote:

Orijinalden alıntı: kamuflajTR

arkadaşlar merhaba Konu dışı diye tepki vermezseniz sorum olacak.
    aşağıda kullandığım PC donanım bilgisi var. Eklediğim resimdeki (ekran çizik çizik olması) sorunu almaya başladım yardımcı olabilir misiniz?

DualCore AMD Athlon 64 X2, 2200 MHz (11 x 200) 4200+

Asus M2NPV-MX (2 PCI, 1 PCI-E x1, 1 PCI-E x16, 4 DDR2 DIMM, Audio, Video, Gigabit LAN)

nVIDIA GeForce 6150, AMD Hammer

512 MB DDR2-667mhz DDR2 SDRAM
    512 MB DDR2-533mhz DDR2 SDRAM
    1GB DDR2-800mhz DDR2 SDRAM

nVIDIA GeForce 6150

Samsung SyncMaster 225BW(G)/MagicSyncMaster CX223BW/CX225BW (Analog) [22" LCD] (HVYL902928)

ASUS M2NPV-MX ACPI BIOS Revision 0603
    ASUSTek Computer INC. M2NPV-MX
    Ekran kartı sürücüsünü kaldır temiz kurulum yap.
    Chrome'da oluyorsa sadece bu sorun donanım hızlandırmasını kapat gelişmiş ayarlardan.

• teşekkür ederim deniyorum
  • neden ugrasıyosunuz bunlarla ki

yükledikten sonra kaldırın uygulamaları :D
  • Bu tarihe göre win10 için güncellemeler bunlar, bende yeni başladım tümleştirmeye...

Windows 10 LTSB & LTSC sürümü (Performans için)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi codered1983 -- 30 Ocak 2019; 15:39:46 >

• quote:

Orijinalden alıntı: Pikelenjelo

neden ugrasıyosunuz bunlarla ki

yükledikten sonra kaldırın uygulamaları :D
    Tam olarak mümkün değil kaldırmak çünkü.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Der Meister.

Telemetry hizmetlerinin çoğunu kapatmak kolay. Hizmetlerden yapılandırmayı bilmiyorsanız, bunlar için bir sürü hazırlanmış araçlar da var. Hazır araçları kullanarak detaylı özelleştirmelerinizi yapabilirsiniz. Benim önerim O&O ShutUp10 ve WPD araçları. Kuruluma gerek yok. İndirdikten ve çalıştırdıktan sonra ayarlara baştan savma tıklamayın yeter. Açıklamalarda ne yazdığına ve hangi servisleri kapattığınıza dikkat edin. WPD aracı ile istemediğiniz, dahili Windows 10 programlarını da sisteminizden kaldırabilirsiniz. Microsoft'un bilinen Telemetry IP adresleri içinde engelleme kuralları oluşturabilirsiniz. Bunların hepsi araçların içerisinde mevcut. İki araçta güvenilirdir.

https://www.oo-software.com/en/shutup10
    https://wpd.app/
    Hocam Shutup10 gibi birçok program var benzer arayüze sahip. Bildiğim kadarıyla bunların alayı Registry ve Windows Service ayarları ile tweaking yapıp yani ince ayar yapıp oynarak sizi manuel olarak bu külfetten kurtarıyor lakin elbet hepsi kapalı kutu. Açık kaynak kodlu olanlara güvenmek lazım eğer varsa.
    Burada diğerleri var:
    https://alternativeto.net/software/shutup10/

Eskiden, Allah'ın belası ve doğuştan spyware/malware olarak kodlanmış Windows 10 gibi berbat Windows sürümleri yoktu. 98, ME, 2000, XP, Vista ve hatta 7 kesinlikle son temiz sürümler bu konuda. Win8 ile başlayan Metro zımbırtısından itibaren bu iğrençlik ve kişisel verilerin pazarlanmasının inanılmaz para ettiği yeni dijital çağ ne yazık ki insanları Win10 ile bu tür yardımcı programları kullanmaya itti. Bu tarz yardımcı programlarla sonradan yapılan değişikliklerin bir sonraki Windows güncellemesi ile geçersiz kılınabilme/sıfırlanabilme ihtimali ve programların bu işi yaparken ortalığı ne kadar kırıp döktüğü ve ne kadar düzgün ayar çektiği de apayrı bir muamma bence.

Shutup10 arayüzündeki deşifre olan gizlilik/güvenlik ayarlarının listesine ve miktarına bakınca zaten insanın midesi bulanıyor. En iyisi mümkün oldığu kadar çok katılımlı şekilde herkesin elini taşın altına soktuğu ve kollektif olarak şeffaf şekilde oluşturulmuş ortak ve en temiz ISO'yu indirip kurmak. Bence bu dediğim şekilde güven veren en temiz ISO'ları bu forumda da paylaşabiliriz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi programmer_onur -- 30 Ocak 2019; 16:3:39 >

• programmer_onur kullanıcısına yanıt
    Windows 10'a ayar yapan Shutup10 programına alternatif olarak açık kaynak kodlu programlara güvenmek lazım diyorsunuz. Ama yine de dikkatli olamakta fayda var.

Örneğin:https://alternativeto.net/software/shutup10/ adresinden açık kaynak kodlu alternatiflerine baktığımızda en çok oyu almış olan Destroy Windows Spying programı görülüyor. Bu programın sayfasına girdiğimizdehttps://alternativeto.net/software/destroy-windows-spying/ bir uyarı ile karşılaşıyoruz.

This application may not be safe
    The original developer has flagged version by newer developers as dangerous: https://twitter.com/nummerok/status/1007868805840850945

Programın orijinal geliştiricisi Nummer, twitter'dan uyarıda bulunmuş.

"DWS’de yeni geliştiriciden bir reklam virüsü çıktı. Programı indirmenizi kesinlikle tavsiye etmiyorum." diyor.

Halbuki program github üzerinde açık kaynak olarak geliştiriliyor. Ama programın ilk geliştiricisi tehlikeli olduğunu söylüyor. Açık kaynak programlarda durum bu ise kodu kapalı olanları siz düşünün.

• quote:

Orijinalden alıntı: DoubleDragon

Windows 10'a ayar yapan Shutup10 programına alternatif olarak açık kaynak kodlu programlara güvenmek lazım diyorsunuz. Ama yine de dikkatli olamakta fayda var.

Örneğin:https://alternativeto.net/software/shutup10/ adresinden açık kaynak kodlu alternatiflerine baktığımızda en çok oyu almış olan Destroy Windows Spying programı görülüyor. Bu programın sayfasına girdiğimizdehttps://alternativeto.net/software/destroy-windows-spying/ bir uyarı ile karşılaşıyoruz.

This application may not be safe
    The original developer has flagged version by newer developers as dangerous: https://twitter.com/nummerok/status/1007868805840850945

Programın orijinal geliştiricisi Nummer, twitter'dan uyarıda bulunmuş.

"DWS’de yeni geliştiriciden bir reklam virüsü çıktı. Programı indirmenizi kesinlikle tavsiye etmiyorum." diyor.

Halbuki program github üzerinde açık kaynak olarak geliştiriliyor. Ama programın ilk geliştiricisi tehlikeli olduğunu söylüyor. Açık kaynak programlarda durum bu ise kodu kapalı olanları siz düşünün.
    Evet haklsınız tabi. Dikkat çekmek istediğim nokta da o. İki türlü de açık-kapalı olarak insanın içi rahat etmiyor. Açık kaynak olunca herkes gıdım gıdım her satırı incelemiyor ama birisi tesadüfen veya işsizlikten oturup o zararlı satırı bulunca foyası hemen ve çok daha net şekilde/belgeli kanıtlı olarak ortaya çıkıyor. Ama kapalı kaynak veya portable binary uygulamalarda bunu programın etkisi ortaya çıkmadan anlayamıyor, düzeltme imkanınız da bulunmuyor tersine mühendislik uygulamadan. Muhtemelen o dediğiniz alternatif de ban yemek üzere veya yemiş olması lazım bu virus tespiti doğru ise. Lanet Microsoft insanları nelerle uğraşır hale getirdi, sövmeden edemiyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi programmer_onur -- 30 Ocak 2019; 16:43:37 >

• quote:

Orijinalden alıntı: tace

Bu mesaj silindi.
    2016 sürümü

• codered1983 kullanıcısına yanıt
    Sadece KB4476976 toplu güncelleştirmesini eklemeniz yeterli olur.

Bu güncelleştirme aşağıdaki toplu güncelleştirmeleri içerisinde barındırır.

2018-x64 tabanlı Sistemler için Windows 10 Version 1809 10 Toplu Güncelleştirmesi (KB4464330)
    2018-x64 tabanlı Sistemler için Windows 10 Version 1809 10 Toplu Güncelleştirmesi (KB4464455)
    2018-x64 tabanlı Sistemler için Windows 10 Version 1809 11 Toplu Güncelleştirmesi (KB4467708)
    2018-x64 tabanlı Sistemler için Windows 10 Version 1809 11 Toplu Güncelleştirmesi (KB4469342)
    2018-x64 tabanlı Sistemler için Windows 10 Version 1809 12 Toplu Güncelleştirmesi (KB4471332)
    2018-x64 tabanlı Sistemler için Windows 10 Version 1809 12 Toplu Güncelleştirmesi (KB4483235)
    2019-x64 tabanlı Sistemler için Windows 10 Version 1809 01 Toplu Güncelleştirmesi (KB4480116)

Yani eklemeye çalıştığınız KB4483235, KB4480116 ve KB4471332 gereksizdir.

• Şu toplu güncelleştirmelerde geneli itibariyle biz beta bir Windows kullanıyoruz diyebilirim. Misalen son çıkan toplu güncelleştirmenin kodunu aratın Microsoftun sitesinde yazıyor çözülen hatalar ve bilinen hatalar diye. Yani hatasız yok.

• quote:

Orijinalden alıntı: MRT_

Sadece KB4476976 toplu güncelleştirmesini eklemeniz yeterli olur.

Bu güncelleştirme aşağıdaki toplu güncelleştirmeleri içerisinde barındırır.

2018-x64 tabanlı Sistemler için Windows 10 Version 1809 10 Toplu Güncelleştirmesi (KB4464330)
    2018-x64 tabanlı Sistemler için Windows 10 Version 1809 10 Toplu Güncelleştirmesi (KB4464455)
    2018-x64 tabanlı Sistemler için Windows 10 Version 1809 11 Toplu Güncelleştirmesi (KB4467708)
    2018-x64 tabanlı Sistemler için Windows 10 Version 1809 11 Toplu Güncelleştirmesi (KB4469342)
    2018-x64 tabanlı Sistemler için Windows 10 Version 1809 12 Toplu Güncelleştirmesi (KB4471332)
    2018-x64 tabanlı Sistemler için Windows 10 Version 1809 12 Toplu Güncelleştirmesi (KB4483235)
    2019-x64 tabanlı Sistemler için Windows 10 Version 1809 01 Toplu Güncelleştirmesi (KB4480116)

Yani eklemeye çalıştığınız KB4483235, KB4480116 ve KB4471332 gereksizdir.
    Sırf merakımdan pro sürümüne KB4476976 tümleştirme yapıp bakacağım bakalım ne çıkacak, sonucları paylaşırım...

Edit-1:
    Bu arada liste değişmiş yeni farkettim.

Edit-2:
    NetFX Güncellemesinden başka güncelleme cıkmadı...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi codered1983 -- 1 Şubat 2019; 9:53:54 >

• Laptobumda 120 gb ssd olduğu için bu windows 10 pro yerine bu sürümü kurup kurmama konusunda kararsızım. Acaba bu sürüm otomatik güncellemeleri alıyor mu? Ayrıca boyut açısından internette hiçbir bilgi bulamadım. Mesela windows 10 pro için 32 gb yer kapladığı yazıyor ancak mesela bu sürüm kaç gb kaplıyor ? Bazı yerlerde son kullanıcı için uygun olmadığı söylenmiş bu doğru mu?
  • quote:

Orijinalden alıntı: furkan1zek

Laptobumda 120 gb ssd olduğu için bu windows 10 pro yerine bu sürümü kurup kurmama konusunda kararsızım. Acaba bu sürüm otomatik güncellemeleri alıyor mu? Ayrıca boyut açısından internette hiçbir bilgi bulamadım. Mesela windows 10 pro için 32 gb yer kapladığı yazıyor ancak mesela bu sürüm kaç gb kaplıyor ? Bazı yerlerde son kullanıcı için uygun olmadığı söylenmiş bu doğru mu?
    1-Acaba bu sürüm otomatik güncellemeleri alıyor mu ?

Cevap: Evet alıyor.

2-Ayrıca boyut açısından internette hiçbir bilgi bulamadım

Cevap: Windows 10 Pro sürümü ilk yükleme esnasında 15 G.B Yer kaplamaktadır, sistem geri yüklemeyi kapatırsanız ssd diskinizi dolmadan kullanabilirsiniz.

3-Bazı yerlerde son kullanıcı için uygun olmadığı söylenmiş bu doğru mu ?

Cevap: Windows 10 Pro sürümü için Tüketici sürümü bulunmaktadır ve son kullanıcıya uygundur yüklenebilir...

• furkan1zek kullanıcısına yanıt
    Son kullanıcı için gayet uygun. Bizzat ben denedim oyun program vs. sorunsuz çalışıyor. Sadece Microsoft store ve metro uygulamaları yok.

• 
Sayfa: önceki 678910
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.