Şimdi Ara

Windows 10 kullanım oranı ABD’de Windows 7’yi geçti (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
42
Cevap
1
Favori
794
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • geliştirilmesi gerekiliyor ama Windows 10 en sevdiğim Windows sürümü
  • quote:

Orijinalden alıntı: FreeRun

Windwos 10 disk düşmanı, 8.1 ile her işimi yapıyorum devam.

Ayrıca bilgisayarı ilk açtığın zaman işlemcinin 6 çekirdeği ve ram'ler tavana vuruyor yaklaşık 1dk boyunca 8gb ram var boşta bile %30-40 arası seyrediyor

Arayüz olarak gayet güzel ama w7 kadar efsane değil bence.
  • ister istemez geçecek zaten, kullanmadığım win.sürümü kalmadı sanırım 3.1 den beri 7 den sonra en begendiğim 10 oldu
  • Türkiye'de windows xp ve vista kurumlardan kalkarsa bizde de aynı gelişme olur diyebiliriz.
  • Bence windows 7 süper bir işletim sistemi ancak onuda bozmaya başladılar. sürücüleri microsoftun güncellemesini istemiyorum. zırt pırt güncelleme istemiyorum. bunları microsoft bundan sonra karşılayacak gibi durmuyor ısrarla bilgisayarımda cirit atmak istiyorlar. bende bunu kabul etmiyorum aslada kabul etmeyeceğim. ubuntu deneyimim oldu isteklerime oldukça yakın bir işletim sistemi gibi geldi bana yavaş yavaş linux yolu göründü gibi. yada microsoft adam akıllı internetle güncellemeyle alakasız bir işletim sistemi çıkarırsa değerlendirebilirim. onun haricinde windows 10 a geçmemi beklerlerse ağaç olurlar.

• W10 format at sürücüleri otomatik bulup yüklüyor. Bu bile başlı başına yeter.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • w10 her yönüyle harika.
  • quote:

Orijinalden alıntı: EfeYakupKarahanlı

Ne zaman ki Türkiye'de w10 öne geçer, o zaman w10 tüm dünyada önde sayılır. Daha Amerika'da yeni öne geçmiş. Kendi vatandaşına kabul ettirememiş ki,biz napalm aga

İki yıla kadar ortada Windows 7 diye bir şey kalmayacak bence. Çünkü Windows 7 iki yıl sonra güvenlik güncellemeleri almayacak. O zaman Türkiye de dahil olmak üzere insanlar Windows 10 kullanmaya başlayacak.
    Bu arada Pardus'u denediniz mi, merak ediyorum da. En son sürümü 17.1'di. Xfce masaüstünü destekliyor anladığım kadarıyla.

• 8.1 in üzerine tanımam.
  • quote:

Orijinalden alıntı: expressimo

8.1 in üzerine tanımam.

8.1'i neden tercih etmeliyim sizce, SSD kullanmıyorum ve bu aralar format atacağım Win 7, 8.1 ve 10 arasında düşünüp duruyorum. Şu an 7 kullanıyorum ancak baya eskidi, 8.1 veya 10'un arayüzü daha çekici geliyor.
  • dagnomels kullanıcısına yanıt
    fps ve akıcılıkta süper. Tasarımı da iyi. Disk kullanım sorunu windows 10 gibi değil bu ssd siz pclere avantaj. 7 den daha iyi demek çok kolay değil. Sisteme bağlı. 10 kurmayın da...
  • quote:

fps ve akıcılıkta süper. Tasarımı da iyi. Disk kullanım sorunu windows 10 gibi değil bu ssd siz pclere avantaj. 7 den daha iyi demek çok kolay değil. Sisteme bağlı. 10 kurmayın da...

Fps'nin iyi olmasından kastınız oyunlar için de geçerli mi yoksa sistemin akıcılığını mı vurgulamak istediniz?
  • dagnomels kullanıcısına yanıt
    Oyunlar . Ama 8.1 kolay kolay kasmaz 10 gibi değil. Kimisi 10 u çok beğeniyor ama ben beğenmiyorum.
  • quote:

Oyunlar . Ama 8.1 kolay kolay kasmaz 10 gibi değil. Kimisi 10 u çok beğeniyor ama ben beğenmiyorum.

Windows 10'u bir ara kullandım, yenilikler çok güzel ancak dediğiniz gibi akıcılık sorunları oluyor, Windows 8.1'i yükleyip 1 ay kadar deneyeyim bakalım neler hissedeceğim. Umarım Windows 8.1'de 10'daki gibi sürücüleri otomatik olarak yükleme vardır.
  • quote:

Orijinalden alıntı: KALEMLİK100

quote:

Orijinalden alıntı: EfeYakupKarahanlı

Ne zaman ki Türkiye'de w10 öne geçer, o zaman w10 tüm dünyada önde sayılır. Daha Amerika'da yeni öne geçmiş. Kendi vatandaşına kabul ettirememiş ki,biz napalm aga

İki yıla kadar ortada Windows 7 diye bir şey kalmayacak bence. Çünkü Windows 7 iki yıl sonra güvenlik güncellemeleri almayacak. O zaman Türkiye de dahil olmak üzere insanlar Windows 10 kullanmaya başlayacak.
    Bu arada Pardus'u denediniz mi, merak ediyorum da. En son sürümü 17.1'di. Xfce masaüstünü destekliyor anladığım kadarıyla.

Hocam kusura bakma pek girmiyorum foruma. Bu nedenle geç yazıyorum biraz.

Şimdi açık ve net bir şekilde ifade etmek isterim ki ;

Mall Gates Ramazanda iftara gelse, Steve Jobs Bayram namazında yanımda saf tutsa, ben yine de w10 a geçmem

Zaten pcyi sattım, hiç geçmem artık

Pardus'a gelince ;

Pcyi satmadan önce 17.1 i kurup denedim. Eski sürümlerde olan dual boot sorunları ortadan kalkmış. Gayet de stabil. Şahsen beğendim. Ancak kurduktan 1 hafta sonra pcyi sattığım için fazla irdeleyemedim. Tekrar pc alınca denerim belki

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Windows 10 u ilk çıktığı zamanlarda kurmuş ve beğenmiştim sonra gta 5 için windows 7 ye döndüm ve üzlümüştüm 1.5 senedir windows 10 kullanıyorum ve ilallah ettirdi sürekli update assistant kendi kedine açılıyor siliyorum geri yükleniyor sistem güncellemeleri zaten kapanmıyor windows 7 ye dönüp 2015 den önce çıkan bütün güncellemeleri kurdum ferahladım resmen saçma sapan hatalarla karşılaşmıyorum tavsiye ederim

• Ben de Linux Mint'i sildim. Pek hoş bir dağıtım gibi gelmedi bana. Başka dağıtımlar deniyorum şu sıralar.
    Bir de sizi Steve Jobs niye Windows 10'a geçirsin? macOS'a geçirmesi daha mantıklı değil mi?
    Dual boot sorununu çözdüm. Şu anda Linux dağıtımının yanında Windows 10 kurulu. Fakat kafasına göre programlar, oyunlar falan kurdu. Arka planda gerekli veya gereksiz hizmetler var. Windows 10'u açıyorum ve bilgisayar ilk birkaç dakika ağır çalışıyor nedense. Bir ara Windows 7'yi zorunlu olarak denemek zorunda kaldım, pek alışamadım. Ama bu tür sorunları da yoktu açıkcası.
    Linux, çok farklı bir ortam. Hâlen en sevdiğim masaüstü ortamı MATE. KDE denemek istedim ama alışamadım bir türlü. Mozilla Firefox, Quantum güncellemesinden sonra çok iyi oldu. Biraz kullanıcılar da bu konuda bilinçli olsa açık kaynak ve özgür yazılım dünyasının daha hızlı gelişeceğini düşünenlerdenim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Türkçesever -- 30 Ocak 2018; 22:30:1 >

• Steve Jobs macos, evet, bu daha mantıklı geldi, ancak ölmüş herif arkasından konuşmayalım boşver

W10 ilk açılışta biraz ağır oluyor evet, ancak bazı ayarları vst, onları yaparsan az daha rahatlar. Ayrıca ssd olmadan ne kadar yapsan da pek etki etmez. Yoksa alman lazım en kısa zamanda..

Mint için ise ;

Bence en iyi dağıtım o. Onu da kullandım. En stabil olanıdır bence. Bunun haricinde w7 derim başka bişey demem

• Windows 10 2 adet HDD (hard disk) imi bozdu, sürekli hdd yi yorup çiziyor bozuk sektör oluşuyor. SSD satmak için yapıldı ama tuzağa düşersen sen bilirsin.

• Windows 10 olsa da Linux hala performanslı şekilde duruyor (Test edildi). Kesin Windows 10 rakip olur Linux'a.
  • 
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.