Şimdi Ara

Windows 10 desteğinin bitiş tarihi belli oldu

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
100
Cevap
3
Favori
9.766
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
41 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Windows 10 desteğinin bitiş tarihi belli oldu

Microsoft yakında Windows işletim sisteminin tamamen yeni bir sürümünü duyuracak. Ayrıca şirketin dört yıl içinde Windows 10'un normal sürümü için desteği bırakabileceği de biliniyordu.

Ayrıca Bkz.iPhone 13 modellerinin fiyatları sızdırıldı

Sitede Windows 10 hakkında bilgi verilen kısımda bir tarih var: 14 Ekim 2025. Şirket bu tarihte işletim sisteminin desteğini durduracak. Bilgilerin resmi Microsoft web sitesinde yayınlandığı göz önüne alındığında, güvenilirliği konusunda şüphe yok.

Windows 10 desteğinin bitiş tarihi belli oldu

Yaşam döngüsü 10 yıl

Bu nedenle, Windows 10'un yaşam döngüsü yaklaşık 10 yıl. Sonuçta, sistem 2015 yazında piyasaya sürüldü. Aynı gösterge, 2009'da piyasaya sürülen ve Ocak 2020'de desteği sonlandırılan Windows 7'de de bulunuyor.

24 Haziran'da Microsoft büyük bir lansman düzenleyecek ve kod adı Sun Valley olan devasa bir Windows güncellemesini tanıtacak. Muhtemelen, iptal edilen Windows 10X'ten gelen gelişmeleri içerecek olan bir Windows 11 sürümü sunulacak.

Kaynak:https://docs.microsoft.com/en-us/lifecycle/products/windows-10-home-and-pro

• Windows 10 başından beri ölü doğmuş bir işletim sistemiydi bence.İnsanlara 10 kullandırmak için türlü dalavereler,baskılar yapmalarına rağmen sonunda Microsoft da,yaptıkları işin ne kadar kalitesiz olduğunu yeni bir işletim sistemi çıkaracaklarını duyurmalarıyla kabul etmiş oldu.Güya Windows 10 dan başka bir işletim sistemi çıkmayacak,mevcut sistem sürekli güncellenecekti.Tekrardan Windows Xp ve Windows 7'nin gözünü seveyim.

• Acaba 11'de bedava mi olacak

< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >
  • Daha yeni sürüm çıkartmayacağız deyip Windows 11 çıkartmak için eleştiri almak istemiyorlarsa orijinal Windows 10 kullananlara kullandıkları sürümün aynısına Örn. Windows 10 Pro --> Windows 11 Pro olacak şekilde ücretsiz geçiş vermeleri gerekir.

• Orjinal aldığım ve bin tl verdiğim Windows 10 key i 11 de kullanamazsam yıkarım Microsoft u

< Bu ileti iOS uygulamasından atıldı >
  • Daha 2 yıldır kullanıyordum. Tam alıştık derken yeni bir şeye mi zorlayacaklar şimdi. Yeni bir dx ya da teknoloji de tanıtılmadı geçmeye değecek.

• quote:

Orijinalden alıntı: run...rabbt

Orjinal aldığım ve bin tl verdiğim Windows 10 key i 11 de kullanamazsam yıkarım Microsoft u

1000 TL varya hayatta vermem.. Zaten ev kullanıcısı 5 kurus para vermez ama şirketim olsa yine vermem. GNU Linux kullanırım.. Bunlar uçmuş cidden..

Not: Sakın ola, kim kü, bu yazıyı okuyalar, dolar 8.5 TL demeyeler..

O beni ilgilendirmez. Koskoca Microsoft fiyatı TR'ye göre ayarlayacak

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Fortune 4 -- 12 Haziran 2021; 20:2:0 >
  • run...rabbt kullanıcısına yanıt
    Cidden bu parayı verdin mi ?

• Rachsuchtig kullanıcısına yanıt
    Ücretsiz upgrade olur bence

• quote:

Orjinal aldığım ve bin tl verdiğim Windows 10 key i 11 de kullanamazsam yıkarım Microsoft u
    Redeem kod tavsiye ederim. 👍

hocam 30tl'ye orjinalini alıyordun zaten naptın yav :D

• quote:

Oha ya valla safsınız yeminle aliexpressde 10 tlye kodlar var bu paraları çöpe atıyosunuzuz bilinçsizsiniz yeminle yazık cidden

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Ucuzcufiko -- 13 Haziran 2021; 12:53:19 >
  • Daha becerip win 10 U yapamadilar 11i mi yapacaklar şimdide😂🤦🏻‍♂️

destek bitiyor. yani sadece etkinleştirmek için para vermiş oluyorsun. güncelleme yok! orjinal aldım güncellerken lisansa takılmam diye sevinçlerde son buluyor. hiç bir şekilde destek olmayacağı için yeni çıkan donanımlarda sorun olursa destek yok!

• Windows 10 pro key amazonda 12₺ .
    Mikrosoft eğer ücretsiz geçiş vermez ise insanlar ya böyle satıcılardan alır yada crack yapar.

• windows 11 de çıksa windows 20 de çıksa korsan kullanacaksınız ne kime ne anlatıyonuz

• Arkadaş biri diyor Windows 10 son sürüm olacak. Biri diyor 11 çıkacak. Daha geçenlerde Microsoft kendisi W10'u geliştirmeye devam edeceğiz, W11 planımız yok demişti. Kime inanalım ki biz.

• berce B kullanıcısına yanıt
    Kurumsal olmadığın sürece verdiği destek pek destek denemez bilemiyorum ne tür bir destekten bahsediyoruz

• Arkadaşlar 10 TL ye 30 TL ye satılan lisanslar Windows7/8 den kalan keyler. Windows 7 ve 8 sahiplerinin keyleri Windows 10 da da kullanılabildiği için böyle ucuz fiyatlara key aldık, alıyoruz hala da. Yani o ucuz keylerin tamamı Windows 7 veya 8 lisanslarına ait keyler. Eğer Windows 11 i çıkaracaklarsa ve bu Windows 7 ve ya 8 den kalan keylere destek olmayacaksa ucuz fiyata lisansı unutun. Belki orjinal olarak Windows 10 orjinal keyi bulunan lisansları Windows 11 e ücretsiz yükselebilir Microsoft.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi citiraga -- 12 Haziran 2021; 22:17:19 >
  • son 10 yıl da windows 10 için yapılan geliştirmelere bakınca elle tutulur hiç bir şey yok. koskoca 10 yıl 23,400 saat çalışma, binlerce mühendis ve sonuç bir halta yaramayan windows 10.

hayatım boyunca seni sevmedim windows, bundan sonrada sevecekmişim gibi görünmüyor. koskoca microsoft kendini bu hale nasıl getiriyor. hiç mi vizyon yok.

• selçux kullanıcısına yanıt
    Yok aga be 40 yılın başı satın alayım lan bir kere de dedim: Yılların umutasyoncusu olarak; Öğrenci keyi kullanarak 5 dolar da para verdim Windows 10 Education'a ama gel gör ki bu üçkağıtçılar 24 ay sonra para istemeye başladı, daha alır mı Anadolu çocuğu! Bileydim Aliexpress,ebay neyim oralardan alırdım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi tobepeople -- 12 Haziran 2021; 22:53:17 >
  • 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.