Şimdi Ara

Windows 10'da İstediğimiz Güncellemeyi Seçip Yükleme veya Gizleme Ayarı Nasıl Yapılır (7. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
148
Cevap
38
Favori
33.907
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
6 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 45678
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Merhabalar
    Uygulamayı güncelleştirmeleri denetlemek ve yüklemek için kullanıyorum. Malum windows'un yerel güncelleştirme mekanizması kötü ve güncelleştirmeleri otomatik olarak yüklüyor.

Öncelikle otomatik güncelleştirmeleri kapatın.
    Bunu metered connection yöntemi ile kapattım.
    Ethernet:https://www.tenforums.com/tutorials/35656-set-ethernet-connection-metered-unmetered-windows-10-a.html
    Wifi:https://www.tenforums.com/tutorials/3162-set-wireless-network-metered-non-metered-windows-10-a.html

Uygulama arayüzünden Otomatik güncelleştirme kısmını kapatın.

Güncelleştirme için uygulamada 1709'a bağlı cumulative(toplu) güncelleştirmeleri yükleyin.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi cryptocavern -- 25 Mayıs 2018; 19:28:26 >

• Windows 10 Enterprise 2016 LTSB kullanıyorum. 5 senelik bir dizüstü bilgisayarım var ve bazı driver'ları windows update'ten yüklemek istiyorum.
    Otomatik güncelleştirmeleri devre dışı bıraktım.
    Bu programda yüklemek istemediğim güncelleştirmeleri hide ediyorum. Sadece yüklemek istediğim driver'lar görünüyor.
    Ama windows update'e gidip güncelleştirmeleri denetle dediğim zaman hiçbir güncelleştirme bulamıyor.
    Bu neden olabilir?

Windows 10'da İstediğimiz Güncellemeyi Seçip Yükleme veya Gizleme Ayarı Nasıl Yapılır

• feanor86 F kullanıcısına yanıt
    Otomatik güncelleştirmeleri devredışı bıraktığınız için olabilir.
  • win10 home gerçekten başa bela :)

daha önce 1709 3 ay ertelemeyi başarmıştım ,ancak süre dolunca otomatik güncelledi ,tekrar 1709 dönüş yapıp
    ayarlardan Hizmetlerde Windows Update Başlangıç türünü Elle olarak ayarladığım halde ve hide proğramıyla gizlediğim halde ,yine otomatik güncellemeye çalışıyor

acaba bunun kesin bir çözümü var mı ?
    daha önce nasıl başardığımı da unuttum :)
  • C.CEMİL kullanıcısına yanıt
    Neden Home sürüm kullanıyorsunuz. Pro sürümünü kullanın HWID yöntemi ile orjinal olarak etkinleştirmenizi yapabilirsiniz.
  • MRT_ kullanıcısına yanıt
    hocam mümkünse o sistemi pm.den anlatabilir misiniz ?
    hocam yardımlarınız ve emeğiniz için çok teşekkür ederim
    Rica ederim. Hayırlı olsun Pro sürüm sahibi oldunuz.
    teşekkür ederim hocam sayenizde bende pro sahibi oldum :)
  • https://vgy.me/gGrz6J.png

ayar böyle olmasına rağmen direk indirdi?
  • Norain kullanıcısına yanıt
    İlginç .

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
    Bende home sürümü kullanıyorum,pro sürümündede tam olarak güncellemeler kapatılmıyor biliyorum veya belli bir süre sonra tekrar açılıyor.Kendi yaptığım yöntemi söyleyeyim.Windows System 32 klasörü içinde update ile ilgili dosyaları ( 4 tane falan (klasör değil dosya) var,uzantıları dll) bunları sabit diskinde bir yere kopyala,yapıştır,yani kaydetki tekrar güncellemeyle işin olursa system 32 klasörüne kopyala yapıştırırsın.Şimdi esas kısma gelelim. Linux hafif sürümlerinden birisini mesela Lubuntu,Lite,peppermint,bodhi gibi flash belleğe yükle.Flash bellekle kurduğun Linux sürümünü aç,sonra windowsun kurulu olduğu C :windows:system 32 klasörüne gir.Yukarıda bahsettiğim update.dll ile ilgili 4 tane falan dosya olacak,bunları sil.Olaki ilerde windowsunda sorunlar olur ve dosyaları onarmak istersen (windows diski,usb veya sfc /scannow komutu ile ),system 32 klasöründen sildiğin update.dll ile ilgili dosyalar tekrar yüklenir ve tekrar o sinir bozucu güncellemeler devam eder.Tekrar yukarıdaki söylediğim yöntemi uygularsın.Güncellemeleri tamamem iptal etmenin en etkili yolu bu.Ben sorunumu bu şekilde çözdüm.

• condemned890 kullanıcısına yanıt
    Bende home sürümü kullanıyorum,pro sürümündede tam olarak güncellemeler kapatılmıyor biliyorum veya belli bir süre sonra tekrar açılıyor.Kendi yaptığım yöntemi söyleyeyim.Windows System 32 klasörü içinde update ile ilgili dosyaları ( 4 tane falan (klasör değil dosya) var,uzantıları dll) bunları sabit diskinde bir yere kopyala,yapıştır,yani kaydetki tekrar güncellemeyle işin olursa system 32 klasörüne kopyala yapıştırırsın.Şimdi esas kısma gelelim. Linux hafif sürümlerinden birisini mesela Lubuntu,Lite,peppermint,bodhi gibi flash belleğe yükle.Flash bellekle kurduğun Linux sürümünü aç,sonra windowsun kurulu olduğu C :windows:system 32 klasörüne gir.Yukarıda bahsettiğim update.dll ile ilgili 4 tane falan dosya olacak,bunları sil.Olaki ilerde windowsunda sorunlar olur ve dosyaları onarmak istersen (windows diski,usb veya sfc /scannow komutu ile ),system 32 klasöründen sildiğin update.dll ile ilgili dosyalar tekrar yüklenir ve tekrar o sinir bozucu güncellemeler devam eder.Tekrar yukarıdaki söylediğim yöntemi uygularsın.Güncellemeleri tamamem iptal etmenin en etkili yolu bu.Ben sorunumu bu şekilde çözdüm.

• Mrbrowneyes M kullanıcısına yanıt
    bu kadar uğraşacağımıza arkadaşın verdiği komutu yüklüyoruz olup bitiyor ,biz update almak istiyoruz ama sadece yeni sürüm otomatik yüklenmesin istiyoruz ,ben 180 gün erteleme yaptım ,zaman yaklaşınca hangisine geçeceğime karar vereceğim

yani 1709 güncellemelerini alıyorum ama 180 gün yeni sürüme geçmiyor

bu arada ben pro.ya geçtim

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi C.CEMİL -- 8 Ekim 2018; 3:38:42 >
    O kadar uğraşmıyorsun,sadece flash belleğe bir linux dağıtımı kurup yukarıdaki söylediklerimi yapıyorsun,basit yani.
  • devre dışı bırak dediğim zaman hem güncellemeler yüklenmeyecek hem de güncellemeyle ilgili soru vs. sormayacak değilmi windows bana? güncelleme diye bir ibare ikaz vs gelmeyecek önüme?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi International -- 11 Ekim 2018; 14:29:19 >
  • International kullanıcısına yanıt
    Evet

• 1709 sürümünü kurdum en başta gelen tüm güncellemeleri yaptım halen 1709 sürümündeyim, reg dosyasını indirdim kaydettim sonra güncelleme gizleme uygulamasını indirdim ama bir türlü gizleme işleme yapamıyorum hiçbir güncellemeyi bulmuyor
  • Tüm güncellemeleri yüklediğiniz için gizleyecek başka güncelleme kalmamıştır

Yazmayı unutmuşum, 1803 güncellemesi geliyor uptade'e ama gizleme programına gelmiyor.

• 
Sayfa: önceki 45678
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.