Şimdi Ara

Windows 10'da İstediğimiz Güncellemeyi Seçip Yükleme veya Gizleme Ayarı Nasıl Yapılır (4. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
148
Cevap
38
Favori
33.907
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
6 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Yükseltme de yapabilirsin.
  • MRT_ kullanıcısına yanıt
    o da doğru ancak ben en iyisi bekleyeyim.
  • günceller misin hocam konuyu?
    gpedit.msc'de yeni güncelleme'de değişmiş ayarlar.
  • Norain kullanıcısına yanıt
    Ben şuan 1703 sürümüne daha geçmedim. Nasıl bir değişiklik olmuş gösterir misin?

Yeni versiyon diğer PC'de yüklü Insider PC'yi açmam uzun sürüyor.
    Windows 10'da İstediğimiz Güncellemeyi Seçip Yükleme veya Gizleme Ayarı Nasıl Yapılır

ayarı bu şekil'de yaptım, güncellemeleri denetle dediğim an, hemen indirmeye başladı.
    aygıt yükleme ayarını kapattığım halde, anakartın ses sürücüsünü kurmadığım halde, kendi kendine yüklemiş..
    neyse sabır.
    Ben bir değişiklik göremedim. 1607 sürümünde de ayarlar bu şekildeydi.

Ayarı Etkin yapıp 2- İndirme ve otomatik yükleme için uyar şeklinde ayarlarsanız Windows Update güncelleştirme kontrolünü her gün düzenli aralıklarla yapacaktır ve sizin için güncelleme olduğunda Windows Update üzerinden bildirecektir.

Ama siz bir bildirim almadığınız halde Windows Update üzerinden denetleme yaparsanız bir güncelleme eğer varsa ayar böyle iken bile hemen yüklemeye başlar.

Windows Update'de bir bildirim yoksa konuda anlattığım şekilde 2. bölümde verdiğim Show or hide programı ile güncelleştirmeleri denetlemeniz gerekiyor.

Edit: Sadece 2- Karşıdan yükleme ve kurma için uyar yazısını 2- İndirme ve otomatik yükleme için uyar şeklinde değiştirmişler.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi MRT_ -- 15 Nisan 2017; 15:41:46 >

1607 sürümünde böyle değildi ama eminim. güncelleştirme varsa bile otomatik indirmeye başlamıyordu.
    Show or hide programı ile güncelleştirmelerin hepsini gizledim.( anakart ve ekran kartı)

Karşıdan yükleme ve kurma için uyar
    İndirme ve otomatik yükleme için uyar
    ikisi de aynı mantık. sadece yazılışı değişmiş.
    Bilgisayarına uygun bir güncelleştirme varsa ve bir bidirim aldıysan indirme otomatik olarak başlamaz.

Ama bir bildirim yoksa ve sen Windows Update'ı açıp güncelleştirmeleri denetle butonuna basarsan ve güncelleştirme eğer varsa güncelleştirmeleri bulur ve otomatik olarak indirip yüklemeye başlar.

Windows Update'deki Güncelleştirmeleri denetle butonunu kullanmamalısın.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi MRT_ -- 15 Nisan 2017; 15:56:53 >
    bu söylediğini şimdi öğreniyorum. ilk defa başıma geldi. teşekkürler.
  • Konu için teşekkürler hocam
    burda watchdog dediği ayar nedir tam olarak kurmak gerekir mi ?
    Windows 10'da İstediğimiz Güncellemeyi Seçip Yükleme veya Gizleme Ayarı Nasıl Yapılır
  • A Lifetime A kullanıcısına yanıt
    watchdog timer driver için böyle bir yazı buldum.

http://www.fpganedir.com/sizden_gelenler/ersen_celik/wtch_dog.php
  • Teşekkür ederim. Aradığım bir konuydu. Artık ekran kartlarına dokunmayacak ..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi beedrill364 -- 15 Haziran 2017; 16:48:58 >
  • Güncellemeleri otomatik olarak indirmesini durdurduktan sonra "Windows update mini tool" programı ile güncellemek daha kolay
    https://forums.mydigitallife.net/threads/windows-update-minitool.64939/

Özellikleri=
    An alternative to the standard Windows Update
    What you can do:
    • Check for updates
    • Download updates
    • Installing Updates
    • Deleting installed updates
    • Hiding unwanted updates
    • Get direct links to the *.cab / *.Exe / *.Psf update files
    • View update history
    • Configure Automatic Updates
  • Windows sürümüm 1607 14393.0

Aşağıdaki güncellemeler geldi. Yüklersem sürümüm yükselir mi?

1607 14393.0 `de kalmak istiyorum. Bu güncellemeleri yüklemeli miyim?

• GÖKHAN SOYLU G kullanıcısına yanıt
    14393.0 ilk çıkan 1607 yapısıdır. 1607 yapısında kalın ama size gelen toplu güncelleştirmeyi yükleyin. Toplu güncelleştirme 1607 yapısındaki sorunları giderir.

Siz hangi versiyonu kullanıyorsunuz? Home, Pro vb?
    Teşekkürler. Güncelleştirmeleri yükleyeceğim.
    Pro 64 bit kullanıyorum. forumda verdiğiniz linkten indirip yükledim.(Win10_1607_Turkish_x64)
    Güncelleştirmeleri yüklemeden önce aşağıdaki kayıt defteri girdisini indirip çalıştırın.

Bunu yapmazsanız 1703 sürümü Windows Update'den yüklenecektir.

Link: Windows 10 1607 İş İçin Güncel Dalı Açar + 180 Gün Ekler.reg

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi MRT_ -- 3 Aralık 2017; 20:56:13 >
  • Aşağıdaki güncellemeyi yüklemeli miyim? Windows 10 pro x64 Sürüm numaram :1607 14393. 1914

Çok önemli bir güncelleştirme olduğunu düşünmüyorum. Yüklenmiyorsa yüklemeyebilirsiniz.
  • Windows 10 güncelleme yardımcısı adıyla sürekli kendi kendine yüklenen bir program var bu nasıl kaldırılacak acaba ?
  • 
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.