Şimdi Ara

Windows 10'da İstediğimiz Güncellemeyi Seçip Yükleme veya Gizleme Ayarı Nasıl Yapılır (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
148
Cevap
38
Favori
33.907
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
6 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    hay allah razı olsun senden aylardır hp yazıcının sürücü güncellemesi deli ediyordu beni yüklemeyip sonunda gizleyip kurtuldum sağ olasın sanırım programı silmeyelim değil mi? ilerde kullanmak için
  • Ben teşekkür ederim arkadaşlar işinize yarıyorsa ne mutlu bana
  • MRT_ kullanıcısına yanıt
    hocam gpedit.msc bu ayara girince w10 yeni sürümde tarif ettiğiniz yola gidince alt resimdeki ayarlar çıkıyor ve ilk açışta bir uyarı menüsü açılıyor (ilk resimdeki) ayarlarmı değişmiş bu sürümde?

Windows 10'da İstediğimiz Güncellemeyi Seçip Yükleme veya Gizleme Ayarı Nasıl YapılırWindows 10'da İstediğimiz Güncellemeyi Seçip Yükleme veya Gizleme Ayarı Nasıl Yapılır

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mito1172 -- 15 Kasım 2015; 1:28:58 >

• mito1172 kullanıcısına yanıt
    Çıkan uyarının neden çıktığını bende bilmiyorum bir hata sanırım. Güncelleme ile düzelteceklerdir.

Tarif ettiğim yola gittiğinize emin misiniz?

Siz bu yola gideceğinize; Bilgisayar Yapılandırması/Yönetim Şablonları/Windows Bileşenleri/Windows Update

Bu yola gitmişsiniz. Kullanıcı Yapılandırması/Yönetim Şablonları/Windows Bileşenleri/Windows Update

Üsteki yolu takıp ederseniz Otomatik Güncelleştirmeleri Yapılandır gözükecektir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi MRT_ -- 15 Kasım 2015; 21:28:36 >
    hiç farketmedim tekrar bakayım teşekkürler
    Rica ederim
  • Yani
    Önce yüklemek istemediklerimizi seçeceğiz
    SOnra da ayarldan windows update yükle tıklayacağız
    doğru mu anladım?
  • quote:

Orijinalden alıntı: TiSKE

Yani
    Önce yüklemek istemediklerimizi seçeceğiz
    SOnra da ayarldan windows update yükle tıklayacağız
    doğru mu anladım?

arkadaş şunu yazmış bahsettiği programı indirip onunla istemediklerini seçip ileri diyeceksin

Buradan indireceğiniz Show or hide updates programı ile bu işlemi yapacağız.
    Windows Update'den bilgisayarınıza güncelleme bildirimi geldiğinde (veya hiç bir bildirim gelmeden de olur) bu programı çalıştırın ve hangi güncellemelerin geldiğini görün daha sonra içlerinden indirip kurmak istemediklerinizi seçin ve ileri butonu tıklayıp gizleyin.

• TiSKE kullanıcısına yanıt
    Programı açtığınızda Gelişmiş seçeneğini seçin ve İleriye tıklayın size uygun olan Güncelleştirmeleri arayacak biraz bekleyin. Sonra karşınıza iki seçenek çıkacak Hide Updates'e tıklarsan yüklenecek olan güncelleştirmeleri görürsün içlerinden yüklemek istemediklerin varsa seçip Show hidden update bölümüne aktarabilirsin. Daha sonra gizlediğin güncellemeyi yüklemek istersen Show hidden update bölümünden seçip İleriyi tıklayarak Windows Update bölümünde görünmesini sağlayabilirsin.

Windows 10'da İstediğimiz Güncellemeyi Seçip Yükleme veya Gizleme Ayarı Nasıl YapılırWindows 10'da İstediğimiz Güncellemeyi Seçip Yükleme veya Gizleme Ayarı Nasıl Yapılır

• yardımlarınız için çok teşekkürler

çok işime yaradı ..

bide defender sıkıntısı var

• Arkadaşlar Selam,

gizlediğim güncelleştirmeleri tekrar geri görünür hale getirmeme rağmen windows update bulmuyor halbuki güncelleştirmeler var. Nasıl bunu düzeltebilirim?
  • serkanbabax S kullanıcısına yanıt
    Gizlediğin güncellemenin yeni versiyonu çıktıysa eski versiyonu gözükmez. Mesela şuan Windows 10 Sürüm 1511 için yaklaşık 21 güncelleme yayınlanmış durumda ama bunlardan sadece 3 tanesini yüklemek yetiyor.
  • yok hocam benim bahsettiğim o değil aslında mesela ben ekran kartı vs diğer donanımlara ait updateleri gizlemiştim universal imaj yapmaya çalışıyorum açıkcası fakat görünür hale getirdikten sonra windows update çalıştırınca bulmuyor doğal olarak yükleyebilemiyorum halbuki updateler var yani çözemedim 1 haftadır araştırmama rağmen vazgeçtim bende şimdilik.
    selam bu ayar hala işe yarar mı? malum yeni yapıya geçince ayar sıfırlandı tekrar yapayım diyorum da
    Evet ayar hala işe yarıyor.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
    teşekkürler
  • teşekkür edeirim güzel ve faydalı bir kılavuz
  • posıtıve kullanıcısına yanıt
    Ben teşekkür ederim. Begendiginize sevindim.
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.