Şimdi Ara

Windows 10 Bağlantı Sorunu ACİL YARDIM LÜTFEN!

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
1
Cevap
0
Favori
274
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Merhaba Arkadaşlar, bir kaç aydır Windows 10 işletim sistemini kullanıyorum. 2 hafta önceye kadar hiçbir bağlantı sorunu yaşamadım. Ethernet ile bağlanıyorum. VPN programı kullanırdım sürekli. Ondan sonra birden internete bağlanma sorunu yaşamaya başladım. Yaşadığım sorun şöyle.

bu bilgisayarda bir veya daha çok ağ protokolü eksik hatası almaktayım. Yönetici olarak onar dediğim halde hiçbir şekilde windows onaramıyor.

VPN programını kaldırdım yine olmadı. Kendim elle ip atadım yine olmadı.

-netsh int ip reset a.txt
    -netsh winsock reset
    -netsh winhttp reset proxy
    -netsh advfirewall reset
    -netsh advfirewall reset
    -ipconfig /release
    -ipconfig /renew
    -ipconfig /flushdns adımlarını yönetici olarak uyguladım yine çözüm olmadı.

Kayıt defterlerine baktım, onardım, yedekledim vs. vs. yine olmadı.
    Driverın son güncellemesini firmanın sitesinden indirip, eski sürümü tamamen kaldırıp güncelledim yine olmadı.
    Ethernet kablosunda mı sorun var acaba dedim, başka pc ye taktım hiç bir sorun yaşatmadı.
    Wireless adaptör ile bağlanmaya çalıştım yine olmadı.

ne bir antivirüs programı var nede ona benzer herhangi bir engelleyici program.
    Windows kurtarma yaptım yine olmadı, Format attım yine düzelmedi.

ipconfig dediğimde Ipv4 192.168.1.X gibi bir ip göstermesi gerekirken 169.254.84.211 gibi saçma bir ip gösteriyor.

tek çarem modemin fişini söküp 20 30 saniye bekledikten geri açmak. Ondan sonra internet bağlantısını geri geliyor. fakat buda kalıcı bir çözüm olmuyor, bir müddet sonra yeniden internet bağlantısı kesiliyor aynı hatayı alıyorum. Modem bozuk desem evde diğer bilgisayarlar hiç bir sıkıntı çekmiyor

buna sebep veren VPN programımı bilmiyorum, ama daha evvel VPN programını rahatça kullanabiliyordum. Ama şimdi öyle birşey söz konusu değil.

Bu konuda bana yardımcı olabilecek biri yada birileri varsa çok mesut olurum.

Şimdiden yardımlarınız için teşekkür ederim.

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.