Şimdi Ara

Windows 10 - 64 bit format hakkında soru ?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
15
Cevap
0
Favori
543
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

Windows 10 64 bit bilgisayarım var . 3 yıl önce aldım hala format atmadım .

Bilgisayar yavaşlamaya başladı .

Sorum ise ;

-- Bilgisayarcıya götürüp format mı attırayım ?

-- Yoksa şu alttaki fotoğrafta olan yerden ,bu bilgisayarı sıfırla seçeneğinden windowsu sıfırlıyayım mı ?

bilgisayarcıdan format attırmakla , kurtarma kısmından bu bilgisayarı sıfırla arasında fark var mı ?

iyi günler

Windows 10 - 64 bit format hakkında soru ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi master88 -- 5 Aralık 2020; 21:58:24 >

• microsoftun sitesinden windowsu indir flasha yazdır sıfırdan kur , temiz kurulum olur

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Dizüstü bilgisayar kullanıyorsan ve üzerinde orjinal işletim sistemi ile geldiyse fabrika ayarlarına döndürme seçeneği olması lazım onu dene. Kullanım kılavuzundan bakıp yapabilirsin. Verilerini yedeklemeyi unutma.

• saolun yorumlar için bilgisayarcıya attırdım format ama virüs uyarısı geliyor virüsün adı HackTool:MSIL/AutoKms

galiba microsoftun bazı programlarını kullanmak içingelen virüs . zararlı mı değilmi tam olarak bilimiyorum

• Format atmadan önce;
    İçindeki Orjinal etkinleştirilmiş olan lisans keyi not edin kaybetmeyin eğer bir yerde yazıyorsa bulun

Bilgisayarcı windowsu etkinleştirmek için autokms kullanmış olabilir windows virus uyarisı verebilir, cpu %100 e çıkabilir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi EcheLoN_ -- 16 Kasım 2020; 16:36:41 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • EcheLoN_ kullanıcısına yanıt

hocam bir yerde yazıorsa derken, lisans keyini internetten bakabiliyormuyuz .

• master88 M kullanıcısına yanıt

Windows 7, windows xp ler varken notebookların altında, masaüstü sistemlerde ise kasanın yanında microsoftun lisans keyi yazardı..şimdilerde windows 10 ile gelen notebooklarda sadece win keyi girili ve anakart üzerine tanımlanmış gelebiliyor..

Onu format atmadan önce bir show key plus gibi bir programla öğrenip not edin demiştim. Bazılarında ise hex editör yardımı ile öğrenebiliyorsunuz

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi EcheLoN_ -- 12 Kasım 2020; 22:44:37 >
  • master88 M kullanıcısına yanıt
    Programı var cmdden de bakabilirsiniz daha detaylı bilgi için PM atabilirsiniz .

• Format atan abimiz keysiz aktivasyon yapmis.guzel de bi antivirus programi çak gitsin.antivirus tavsiyesi isteme ewlatbıktım çünkü

• quote:

Orijinalden alıntı: master88

saolun yorumlar için bilgisayarcıya attırdım format ama virüs uyarısı geliyor virüsün adı HackTool:MSIL/AutoKms

galiba microsoftun bazı programlarını kullanmak içingelen virüs . zararlı mı değilmi tam olarak bilimiyorum

geçmiş olsun hocam, bilgisayarcı korsan kurmuş , virüslü bile olabilir ne yazık ki ama muhtemelen sadece korsan kullandığın için virüs görünüyor, virüs bulduğuna göre temizlemiştir otomatik bir şey yapmana gerek yok ama bilgisayarın arada kapanırsa korsan kullandığın içindir :(

• DrESB D kullanıcısına yanıt

hocam virüsü silmedim .virüsü silersem word excel şuan ücretsiz kullanılıyor virüsü silince muhtemelen kullanılmayacak . virüs zararlımı bilemiyorum .

• quote:

hocam virüsü silmedim .virüsü silersem word excel şuan ücretsiz kullanılıyor virüsü silince muhtemelen kullanılmayacak . virüs zararlımı bilemiyorum .

wps office kullan , microsoft kullanıcam takıntın yoksa, ücretsiz olur kendisi

• DrESB D kullanıcısına yanıt
    Office daha kullanışlı oluyor :) senelerin alışkanlığı

• quote:

Aktivasyon işlemi otomatik oluyo zaten sil gitsin ;)

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.