Şimdi Ara

Hizmet Ana Bilgisayarı:Yerel Sistem internet kullanımı

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
11
Cevap
0
Favori
41.172
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Hizmet Ana Bilgisayarı:Yerel Sistem tüm internetimi kullanıyor. Güncelleme vs olduğunu düşündüm ama saatlerdir böyle. Konuyu zor açtım. Win 8de de vardı bu sorun Win10 yaptım hala devam ediyor. Format da attım olmadı.

• quote:

Orijinalden alıntı: dogus521905

kendiliğinden bir hafta sonra düzeldi. Ara ara tekrar oluyo ama kısa sürüyo sanırım update ile alakalı bir şey.
    Merhaba arkadaslar bu sorunu ben de bir çok kez yaşadım çözümü oldukça basit .
    1- görev yöneticisini açın .
    2- hizmet ana bilgisayarı yerel sistemini genişletin .
    3- önünüze gelen sıralardan bireine sağ tıklayarak hizmeti aç diyin.
    4- teslim en iyileştirme ve arka plan akıllı aktarım hizmetlerini devre dışı bırakıp durdurun .
    5- görev yöneticisine dönerek kontrol edin.
    Önemli Not :: buyaptığınız işlermler bilgisayar kapatılıncaya kadar geçerlidir . Reset attığınız zaman tekrar internetinizi sömürebilir bu yüzden bilgisayarınızı kapatıp açtığınızda internetinizin gitmesini istemiyorsanız her defasında bu işlemleri tekrarlamanız gerekecektir. sürekli yapıyorum şu ana kadar bi zararını görmedim

Sağlıcakla ...
  • quote:

Orijinalden alıntı: dogus521905

Hizmet Ana Bilgisayarı:Yerel Sistem tüm internetimi kullanıyor. Güncelleme vs olduğunu düşündüm ama saatlerdir böyle. Konuyu zor açtım. Win 8de de vardı bu sorun Win10 yaptım hala devam ediyor. Format da attım olmadı.

soruna çözüm buldunuz mu?
    bende de arada ciddi miktarda internet sömürüyor bu yüzden bunu zorunlu olarak kapatıp duruyordum, fakat sonra windows group policy çöktü.bu sorun yüzünden bilgisayarı format attırmak zorunda kaldım. windows zarar gördü sanırsam bunu ypaınca.
    çözüm yolu bulduysanız paylaşırsanız sevinirim

• kendiliğinden bir hafta sonra düzeldi. Ara ara tekrar oluyo ama kısa sürüyo sanırım update ile alakalı bir şey.
  • Merhaba arkadaslar bu sorunu ben de bir çok kez yaşadım çözümü oldukça basit .
    1- görev yöneticisini açın .
    2- hizmet ana bilgisayarı yerel sistemini genişletin .
    3- önünüze gelen sıralardan bireine sağ tıklayarak hizmeti aç diyin.
    4- teslim en iyileştirme ve arka plan akıllı aktarım hizmetlerini devre dışı bırakıp durdurun .
    5- görev yöneticisine dönerek kontrol edin.
    Önemli Not :: buyaptığınız işlermler bilgisayar kapatılıncaya kadar geçerlidir . Reset attığınız zaman tekrar internetinizi sömürebilir bu yüzden bilgisayarınızı kapatıp açtığınızda internetinizin gitmesini istemiyorsanız her defasında bu işlemleri tekrarlamanız gerekecektir. sürekli yapıyorum şu ana kadar bi zararını görmedim

Sağlıcakla ...
  • Bu problem muhtemelen Windows 10'in Peer to Peer (P2P) sistemiyle güncelleştirmeleri aktarmasından kaynaklanıyor.
    Windowsu kurarken bu özellik default olarak aktif ediliyor ve siz bunu kapatmazsanız ömür boyu internetinizi sömüren bir olay.

Kapatmak için şu adımları takip edin. (yabanci bir siteden alıntıdır)

Şunu off yapın düzelmesi lazım.

• Uğrcan Atalay arkadaşımızın ellerine sağlık çözüm doğru: ilave etmek istediğim birşey var restarttan sonra başlamaması için teslim en iyileştirme ve arka plan akıllı aktarım hizmetlerini üzerine sağ tık özellikler git başlangıç türü devre dışı yapman yeterli olacaktır...
  • Bıktım artık şu lanet şeyden her açtığımda kontrol ederim görev yöneticisini haftada iki kez oluyor bu saçma şey şuanda disk %48 de takıldı

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Görev yöneticisini açıp işlemin solundaki oka bastıktan sonra teslim en iyileştirme hizmetine sağ tıklayıp durdur demeniz yeterli.
  • Konuyu hortlatacağım ama aynı sorun bende de var. Net limiter programı ile gözlemleme yaptığım zaman bir sürü Process var. Ve bunlardan biri ortalama saniyede 14mbps kullanıyor. Ne hikmet ise genelde bu interneti kullananwww.turktelekom.com.tr adresi ? Ve geri kalan büyük kısımda statik.telekom gibi adresler, aralarında da mesela şöyle bir adres var: map2.hwcdn.net

Net limiter programı ile engelledim ve internetim hızlandı. Bu konu hakkında bilgisi olan var mı ?
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.