Şimdi Ara

Windows 10 %100 Disk sorunu

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
40
Cevap
1
Favori
1.346
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Selamun aleykum arkadaşlar artık bu disk kullanımı %100 sorunu yüzünden psikolojim bozulmuş olmakta ve umutsuzlukla yazıyorum bu konuyu daha önceki konulardaki çözümlerin hiçbiri işe yaramadı windows update , windows search kapatmak gibi yada regedit den bazı ayarlar disk birleştirmeler vs bilmem neler hiçbir şekilde %100 den %99 a bile düşürmeddi disk kullanımını. Benim bilgisayarımda sorun arayacak olanlara simdiden söyliyim win 10 kullanan arlkadaşlarımda da çözümler işe yaramadı 60 fps aldıgım oyunda anıden 5fps 1 fps ye ini tekrar 60 lara çıkması bazen oyunu açtıgımda 5 fpsnin üzerine çıkmaması oyunları oynatmaması canımı bayağı sıkmaya başladı gerçekten yardımcı olanın ellerini öpeceğim 4 aydır kullanıyorum bilgisayarımı 4 aydırda var bu sorun hiç düzelmedi başka bilgisayarlarda da bu sorun mevcut neler yapabilirim?

• Chkdsk c: /r denediniz mı?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Başka bilgisayarlarda da aynı sorun varsa virüs bulaşmış olma ihtimalinide göz önünde bulundurun.
  • quote:

Orijinalden alıntı: C-AKBAL

Chkdsk c: /r denediniz mı?

Evet denedim. virüs konusuna gelirsek anti malwarebytes, zemana malware, panda projection, kaspersky gibi programlarla defalarca tarattım hiçbir sorun yok hatta advanced system care programıyla bile tarattım sürücüler ve windows sürümü güncel varmı başka bir çözüm yolu acaba?
  • %100 disk kullanan uygulama yada servisi tespit etmeden bu sorunu çözemezsin. RS2 ye geçiş yaptığım pcde henüz disk sorunu yaşamadım. Şuanlık stabil.
  • quote:

Orijinalden alıntı: cagdas70

https://www.technopat.net/2016/12/14/windows-10-yuzde-100-disk-kullanimi-sorunu-nasil-cozulur/?utm_campaign Birde şunu deneyin.

malesef yine tık yok
  • Services.msc den, Windows update ve Windows search ın dışında hızlı getirme ve Windows defender ı da durdurup devre dışı bıraktın mı? Bu dört servis devre dışı bırakılınca disk kullanımı normale dönüyor ama..? Sende nasıl işe yaramadı hayret

• AhmetUral A kullanıcısına yanıt
    Antivirüsün yoksa Norton Security ile sistemini tara. Harddisk ise defrag yapmadıysan defrag yap.

Bunları dene:https://m.tamindir.com/blog/windows-10-yuklu-bilgisayarinizi-hizlandirin_12299/

HD Tune adlı programla quick scan'in işaretini kaldırarak bad sector taraması yap.

• quote:

Orijinalden alıntı: EfeYakupKarahanlı

Services.msc den, Windows update ve Windows search ın dışında hızlı getirme ve Windows defender ı da durdurup devre dışı bıraktın mı? Bu dört servis devre dışı bırakılınca disk kullanımı normale dönüyor ama..? Sende nasıl işe yaramadı hayret

evet dördünü de kapattım hatta onları kapattıktan sonra bilgisayar o kadar yavaşladı ki açılması bile uzun sürer oldu.
  • quote:

Orijinalden alıntı: KALEMLİK100

Antivirüsün yoksa Norton Security ile sistemini tara. Harddisk ise defrag yapmadıysan defrag yap.

Bunları dene:https://m.tamindir.com/blog/windows-10-yuklu-bilgisayarinizi-hizlandirin_12299/

HD Tune adlı programla quick scan'in işaretini kaldırarak bad sector taraması yap.

Windows 10 %100 Disk sorunu

Tarama sonucu bu

• quote:

Orijinalden alıntı: AhmetUral

quote:

Services.msc den, Windows update ve Windows search ın dışında hızlı getirme ve Windows defender ı da durdurup devre dışı bıraktın mı? Bu dört servis devre dışı bırakılınca disk kullanımı normale dönüyor ama..? Sende nasıl işe yaramadı hayret

evet dördünü de kapattım hatta onları kapattıktan sonra bilgisayar o kadar yavaşladı ki açılması bile uzun sürer oldu.

Son olarak dws lite programını da bi dene, o da olmazsa ben yokum

• quote:

quote:

quote:

Senin için deneyeceğim dostum

• Yalnız profesyonel modda çalıştır

• quote:

quote:

quote:

quote:

Senin için deneyeceğim dostum

İnşaAllah çözülür..

• güvenli moddan mı bahsediyorsun? ve dediğin programın linkini atabilir misin bulamadım

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi AhmetUral -- 12 Mayıs 2017; 18:22:12 >
  • quote:

güvenli moddan mı bahsediyorsun? ve dediğin programın linkini atabilir misin bulamadım

Hayır, programın profesyonel modunu diyorum.

https://github.com/Nummer/Destroy-Windows-10-Spying/releases

Programı çalıştırınca settings sekmesinde profesyonel modu işaretle, sonra tüm tikleri işaretleyip öyle çalıştır.

• AhmetUral A kullanıcısına yanıt
    Sabit disk büyük ihtimalle sağlam.

• Bence casus yazılım kullanan adam her türlü casusluğunu yapar.

Sorunla ne alakası var, onu anlayamadım.

• quote:

Orijinalden alıntı: KALEMLİK100

Bence casus yazılım kullanan adam her türlü casusluğunu yapar.

Sorunla ne alakası var, onu anlayamadım.

Sorunla şöyle alakası var ; w10 arka planda çalışan gereksiz ve şüpheli uygulamalarını devre dışı bırakıyor bu program. Sadece aklıma geldi, yani işe yarar diye

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.